30. apríla 2017

Vaculík senzačne vyhral úvodné preteky Grand Prix v Slovinsku

Fantastickým spôsobom odštartoval plochodrážny seriál pretekov Grand Prix slovenský reprezentant Martin Vaculík. Pretekár Speedway Clubu Žarnovica triumfoval na ...

Martin Vaculík. Foto: TASR/Dušan Hein
Ľubľana 30. apríla (TASR) - Fantastickým spôsobom odštartoval plochodrážny seriál pretekov Grand Prix slovenský reprezentant Martin Vaculík. Pretekár Speedway Clubu Žarnovica triumfoval na úvodnom podujatí sezóny v slovinskom Kršku, kde vyhral finálovú jazdu pred Švédom Fredrikom Lindgrenom, Poliakom Patrykom Dudkom a Jasonom Doylom z Austrálie.

Slovensko malo svoje zastúpenie v seriáli po trojročnej pauze a práve Vaculík hral v Slovinsku prvé husle. Majster Európy z roku 2013 vyhral tri z piatich jázd základného rozpisu a na úkor štvornásobného svetového šampióna Američana Grega Hancocka postúpil zo semifinálovej jazdy do finále. To už bolo jasne v réžii Slováka. Od štartu do cieľa si udržal s prehľadom prvú pozíciu a druhýkrát v kariére sa postavil na najvyšší stupeň víťazov v pretekoch Grand Prix. Prvýkrát sa mu to podarilo v roku 2012, keď ako nováčik senzačne zvíťazil v Gorzowe. Vaculík v sobotný večer dovedna nazbieral 16 bodov a dostal sa aj na čelo priebežnej klasifikácie seriálu FIM Speedway Grand Prix 2017, informoval portál speedwayclub.sk.

Slovenskí fanúšikovia sa tak môžu tešiť na najbližšiu sobotu 6. mája, keď sa Vaculík predstaví v žarnovickej kvalifikácii do GP pre budúci ročník.