Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. novembra 2007

Vancouver 2010 budú stelesňovať Quatchi, Miga a SumiMýty a legendy v západných oblastiach Kanady boli hlavným zdrojom inšpirácie pre tvorcov oficiálnej trojice maskotov zimných olympijských hier v roku 2010 v kanadskom meste Vancouver. Quatchi je mladý ...Zdieľať

SURREY 28. novembra (WEBNOVINY) - Mýty a legendy v západných oblastiach Kanady boli hlavným zdrojom inšpirácie pre tvorcov oficiálnej trojice maskotov zimných olympijských hier v roku 2010 v kanadskom meste Vancouver. Quatchi je mladý snežný muž s dlhou hnedou bradou a modrými pokrývkami uší, Miga snowboardujúci medveď a Sumi zvierací duch s krídlami domorodého vtáka hromu. Títo traja majú dokonca svojho mladšieho priateľa, ktorým je Mukmuk, malý priateľský svišť z Vancouveru. Maskotov predstavili niekoľkým stovkám nadšených školákov na predmestí Vancouveru. Organizátori olympijských hier postavičky vyberali zo stoviek umeleckých návrhov. "Každý rád vidí deti šťastné. Cítil som sa úžasne, keď som videl ich reakcie," povedal prezident organizačného výboru John Furlong, ktorý vyzdvihol najmä skutočnosť, že sa podarilo napriek viacerým testovacím prezentáciám udržať konečnú podobu maskotov v tajnosti. "Dnešok mal byť prekvapením. Bolo to ako na Vianoce, keď sa deti ráno zobudia a vy zbadáte tie ich žiariace oči," opísal svoje dojmy Furlong.

Jedna z autoriek návrhov Vicki Wongová priblížila postup tvorcov: "V ich charakteroch sa odzrkadlila myšlienka premeny rôznych zvieracích čŕt v bytostiach, ktoré reprezentujú hodnoty nášho západného pobrežia."

Organizátori prirodzene očakávajú, že s emocionálnym pôjde ruka v ruka aj ekonomický efekt. Z predaja práv na výrobu rôznych darčekových predmetov plánujú vyťažiť 46 miliónov kanadských dolárov.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiéra v Kontiolahti, nový ročník podľa nových pravidiel
<< predchádzajúci článok
Ďalšími postupujúcimi v LM Barcelona, AS Rím, Inter a Sevilla