24hod.sk    Auto moto

05. októbra 2014

VC Japonska poznačila vážna nehoda, ukončili ju predčasne

Britský jazdec Lewis Hamilton triumfoval v daždivej nedeľňajšej Veľkej cene Japonska motoristickej formuly 1. Pilot Mercedesu si pripísal tretie víťazstvo po sebe, ôsme v sezóne a celkovo jubilejné 30. v ...

lewis hamilton nico rosberg SUZUKA 5. októbra (WEBNOVINY) - Britský jazdec Lewis Hamilton triumfoval v daždivej nedeľňajšej Veľkej cene Japonska motoristickej formuly 1. Pilot Mercedesu si pripísal tretie víťazstvo po sebe, ôsme v sezóne a celkovo jubilejné 30. v kariére. Na okruhu v Suzuke sa raduje prvý raz. Vedenie pretekov ukončilo VC po 47 kolách z 53, keď v 44. kole havaroval Adrian Sutil a na tom istom mieste aj Jules Bianchi.

Majster sveta z roku 2008 Hamilton zvíťazil pred svojím tímovým kolegom Nicom Rosbergom a zvýšil pred ním náskok v hodnotení šampionátu na 10 bodov. Nemecký jazdec obsadil druhé miesto už ôsmy raz v ročníku. Okrem toho má na konte štyri prvenstvá. Na treťom mieste skončil Daniel Ricciardo z Red Bullu, pre ktorého je to ôsme pódiové umiestnenie v tohtoročnom seriáli MS. Austrálčan trikrát vyhral preteky a päťkrát stál na bronzovom stupienku.