07. decembra 2016

Veľký večer Neapola v Lisabone, Hamšík: Ďakujeme skvelým fanúšikom

Na snímke hráči Neapola, tretí sprava slovenský reprezentant Marek Hamšík počas minúty ticha na pamiatku obetí leteckej katastrofy brazílskeho tímu Chapecoense pred zápasom B-skupiny futbalovej Ligy majstrov Benfica Lisabon - SSC ...

Na snímke hráči Neapola, tretí sprava slovenský reprezentant Marek Hamšík počas minúty ticha na pamiatku obetí leteckej katastrofy brazílskeho tímu Chapecoense pred zápasom B-skupiny futbalovej Ligy majstrov Benfica Lisabon - SSC Neapol 6. decembra 2016. Foto: TASR/AP
Lisabon 7. decembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol sa prvýkrát v histórii stali víťazmi skupiny v Lige majstrov. K premiérovému prvenstvu a druhému postupu do jarného osemfinále ich doviedlo utorňajšie víťazstvo 2:1 na pôde Benficy Lisabon, ktoré zariadili elegantnými gólmi Jose Callejon a Dries Mertens. Spoločne s hráčmi sa priamo v Lisabone tešilo aj približne tritisíc fanúšikov SSC.

Hamšík odohral 72 minút, následne ho na trávniku nahradil Piotr Zelinski. Taliansky klub mal pred zápasom všetko vo svojich rukách a na postup by mu z hľadiska lepšieho prvého vzájomného duelu stačila pri rovnosti bodov aj remíza. Zverenci trénera Maurizia Sarriho však nenechali nič na náhodou, v stretnutí mali lepší pohyb i vyspelejšiu kombinačnú hru, ktorú napokon pretavili do dvoch gólov. "Je to nádhera. Sme tam. Do stretnutia sme išli s tým, že chceme dosiahnuť taký výsledok, ktorý nám zabezpečí postup. Nechceli sme sa spoľahnúť na pomoc Dynama Kyjev," povedal na svojom oficiálnom webe Hamšík.

Neapol sa po rozpačitom začiatku v Lisabone dostal do tempa a najmä vďaka slovenskému reprezentantovi si viackrát vytvoril zaujímavú kombinačnú možnosť. V 21. minúte síce Gabbiadini poslal hlavou loptu do siete, no gól pre ofsajd neplatil. "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Boli sme aktívni a nebezpeční. Už v prvom polčase sme mohli skórovať. Nakoniec góly prišli v druhom dejstve a zaslúžene sme vyhrali. Sme radi, že sme postúpili a to tak, že sme vyhrali skupinu," zdôraznil Hamšík.

Na snímke vľavo slovenský hráč Neapola Marek Hamšík a tréner Neapola Maurizio Sarri v zápase 6. kola B-skupiny futbalovej Ligy majstrov Benfica Lisabon - SSC Neapol 6. decembra 2016 v Lisabone. Foto: TASR/AP

Po polčase sa obe mužstvá v aktivite vystriedali, futbalovejším dojmom však pôsobil taliansky tím, ktorý po hodine hry rozhodol o tesnom triumfe. Mertens vysunul elegantnou prihrávkou do behu Callejona a ten skóroval lobom ponad padajúceho brankára. Desať minút pred koncom pridal gólovú poistku po peknej individuálnej akcii v šestnástke Mertens. Benfica sa zmohla už len na zníženie, o ktoré sa zaslúžil Jimenez. Spoločne s hráčmi sa v utorok v noci tešili v Lisabone aj stovky talianskych fanúšikov. "Ďakujeme im za podporu. Opäť boli skvelí," povedal Hamšík.

Vďaka víťazstvu v skupine bude mať Neapol výhodnejšie postavenie pri piatkovom žrebe. Pri pohľade na to, aké mužstvá postúpili z druhých miest, je však náročné polemizovať o tom, či to je skutočne výhodná pozícia. Už teraz sú istými postupujúcimi z druhých miest tímy ako Bayern Mníchov, Manchester City či Paríž Saint Germain. "Koho by som si želal v osemfinále? Sú tam zaujímavé mužstvá. Uvidíme, koho nám vyžrebujú. Teraz na pár týždňov zabudneme na Ligu majstrov. Čakajú nás dôležité zápasy Serie A," dodal Hamšík.

Na snímke vpravo hráči Neapola, tretí sprava slovenský reprezentant Marek Hamšík a vľavo hráči Benficy počas minúty ticha na pamiatku obetí leteckej katastrofy brazílskeho tímu Chapecoense pred zápasom B-skupiny futbalovej Ligy majstrov Benfica Lisabon - SSC Neapol 6. decembra 2016. Foto: TASR/AP

MS v plávaní: Hosszúová s prvými medailami, vyhrala dlhú polohovku
NBA: Spurs natiahli víťaznú sériu vonku na 13 zápasov