28. augusta 2015

Slovenská tenistka Dominika Cibulková na tenisovom turnaji WTA

Slovenská tenistka Dominika Cibulková na tenisovom turnaji WTA Foto: TASR/AP
New Haven 27. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v americkom New Havene. S nasadenou štvorkou Češkou Luciou Šafářovou prehrala po trojhodinovom trojsetovom boji 7:6 (4), 4:6, 5:7. Finalistka Roland Garros jej odplatila prehru z trávy v anglickom Eastbourne a upravila vzájomnú bilanciu na 2:4. V dueli o postup do finále nastúpi v piatok proti Ukrajinke Lesii Curenkovej.

Cibulkovej vôbec nevyšiel úvod zápasu so Šafářovou, keď dvakrát stratila svoje podanie a česká ľaváčka si vybudovala náskok 4:0. Slovenka však nezložila zbrane, v ďalších minútach vďaka zlepšenému výkonu otočila na 6:5 a v koncovke slávila úspech. Za stavu 6:4 premenila v tajbrejku po skvelom stopbale v poradí druhý setbal. Cibulková hrala agresívne, na jej konto pribúdali forhendové winnery, v dôležitých momentoch si dokázala pomôcť kvalitným prvým podaním.

Druhé dejstvo malo podobný úvod ako prvé. Šafářová po rýchlom brejku odskočila Cibulkovej na 4:1 a v šiestej hre viedla pri jej podaní 40:15. Slovenka vyrovnala na 4:4, v desiatom geme však nevyužila vedenie 40:0 a po dvoch dvojchybách umožnila Šafářovej vynútiť si tretí set. V ňom mala Cibulková brejk k dobru, Češka však hneď vzápätí vyrovnala na 3:3 a napokon sa presadila v dramatickej koncovke. Za stavu 6:5 premenila pri podaní súperky v poradí štvrtý mečbal.