21. februára 2017

Futbalisti Manchestru City a Atlética Madrid zvíťazili zhodne o dva ...

atletico Futbalisti Manchestru City si v domácom zápase poradili s AS Monako, Bayer Leverkusen doma nestačil na Atlético Madrid

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Futbalisti Manchestru City a Atlética Madrid zvíťazili zhodne o dva góly v utorkových prvých zápasoch osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 a pred odvetami sú k postupu do štvrťfinále bližšie než ich súperi.

Manchester City vstúpil do domáceho duelu proti AS Monako lepšie, Raheem Sterling v 26. min otvoril skóre. Hostia do prestávky otočili vývoj zásahmi Falcaa a Kyliana Mbappého. Päť minút po zmene strán mohol Falcao zasadiť Manchestru ďalší úder, nepremenil však pokutový kop.

Odporúčame:

Argentínčan Sergio Agüero po hodine hry vyrovnal, Falcao vzápätí odčinil svoje zaváhanie a poslal Monačanov do vedenia 3:2. Záverečných dvadsať minút však patrilo domácim "The Citizens", ktorí gólmi Agüera, Johna Stonesa a Leroya Saného výrazne vylepšili svoju pozíciu pred druhým meraním síl.

Finalista ostatnej edície LM Atlético Madrid viedol v Leverkusene po prvom polčase 2:0 gólmi Saúla Ňígueza a Antoineho Griezmanna. Tesne po zmene strán znížil Karim Bellarabi, hosťujúci Kevin Gameiro však po hodine hry premenil pokutový kop a Atlético viedlo opäť dvojgólovým rozdielom. Nádej pre Bayer znamenal vlastný gól Stefana Saviča v 68. min, jej utlmenie zas zásah Fernanda Torresa v 86. min.

Odvety sú na programe v stredu 15. marca.

Bayer Leverkusen (Nem.) - Atlético Madrid (Šp.) 2:4 (0:2)
48. Bellerabi, 68. Savič (vlastný) - 17. Saúl Ňíguez, 25. Griezmann, 59. Gameiro (z pok. kopu), 86. F. Torres, ŽK: 15. Henrichs, 58. Dragovič, 64. Wendell, 74. Aranguíz - 88. F. Torres, 89. Gabi, 90. Filipe Luis, rozhodoval: Collum (Škót.)

Leverkusen: Leno - Henrichs, Dragovič, Toprak, Wendell - Aranguíz, Kampl - Bellarabi (66. Pohjanpalo), Havertz (56. Volland), J. Brandt (88. Bailey) - J. Hernández
Atlético: Moya - Vrsaljko, Savič, J. Gimenéz, Filipe Luis - Koke, Gabi, Saúl Ňíguez, Carrasco (78. F. Torres) - Griezmann (71. Ángel Correa), Gameiro (71. Partey)

Manchester City (Angl.) - AS Monako (Fr.) 5:3 (1:2)
58. a 71. S. Agüero, 26. Sterling, 77. J. Stones, 82. L. Sané - 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé, ŽK: 35. S. Agüero, 35. Sterling, 40. Fernandinho, 49. Otamendi, 73. Zabaleta - 8. Glik, 25. D. Sidibé, 55. T. Bakayoko, 67. Falcao, 76. Bernardo Silva, 82. Fabinho, rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.)

Manchester City: Caballero - Sagna, J. Stones, Otamendi, Fernandinho (62. P. Zabaleta) - Y. Touré - Sterling (90. Jesús Navas), David Silva, De Bruyne, L. Sané - S. Agüero (87. Fernando)
Monako: Subašič - D. Sidibé, Glik, Raggi, Mendy - Fabinho, T. Bakayoko (88. Dirar) - Bernardo Silva (85. Joao Moutinho), Lemar, Mbappé (79. Germain) - Falcao

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

LIGA MAJSTROV: Šláger v Porte ponúkne súboj brankárskych legiend