02. marca 2015

Jaromír Jágr v drese Floridy.

Jaromír Jágr v drese Floridy. Foto: TASR/AP
New York 2. marca (TASR) - Hokejisti Floridy zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Tampou Bay 4:3 aj vďaka gólu a asistencii českého veterána Járomíra Jágra. Ten strelil už jeho 717. gól v kariére, čím vyrovnal legendárneho Phila Esposita na piatom mieste historických tabuliek profiligy.

V zápase v drese domácich nastúpil aj slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorý si do štatistík zapísal tri mínusové body.

Obhajca titulu Los Angeles Kings prehral na ľade Winnipegu 2:5, čo je pre neho tretia prehra v rade, keď predtým vyhral osem duelov v sérii. Slovenskí "králi" Marián Gáborík a Andrej Sekera si zapísali po mínusovom bode.

Washington zdolal doma Toronto 4:0 aj po dvoch góloch najlepšieho strelca ligy Alexandra Ovečkina, pre ktorého to boli poradové zásahy s číslom 40, resp. 41 v sezóne. V drese hostí odohral vyše 15 minút slovenský útočník Richard Pánik, zapísal si jeden mínusový bod.

Nedarilo sa ani Columbusu Marka Daňa, ktorý prehral na ľade Pittsburghu 3:5, Daňo na ľade strávil vyše 10 minút.

výsledky:
Winnipeg - Los Angeles 5:2, Florida - Tampa Bay 4:3, Washington - Toronto 4:0, Dallas - Anaheim 1:3, Pittsburgh - Columbus 5:3, Vancouver - St. Louis 6:5 pp a sn

NBA: Houston zdolal na domácej palubovke Cleveland po predĺžení