06. marca 2012

Futbalisti FC Chelsea postúpili do štvrťfinále Anglického pohára - FA Cupu po výhre nad Birmingham City 2:0. Po zápase mohol byť spokojný najmä Roberto di Matteo, ktorý úspešne zvládol ...

juan mata LONDÝN 6. februára (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Chelsea postúpili do štvrťfinále Anglického pohára - FA Cupu po výhre nad Birmingham City 2:0.

Po zápase mohol byť spokojný najmä Roberto di Matteo, ktorý úspešne zvládol premiéru v úlohe hlavného trénera na lavičke tímu zo Stamford Bridge.

V 54. minúte zápasu sa pred bránkou Birminghamu najlepšie zorientoval záložník Juan Manuel Mata a otvoril skóre. Už o šesť minút neskôr prekonal brankára Colina Doylea aj Raúl Meireles a zvýšil náskok Chelsea na 2:0.

Hviezdou zápasu sa mohol stať Mata, ale penaltu po faule na Fernanda Torresa v 70. minúte nepremenil.

Roberto di Matteo sa stal trénerom Chelsea po nedávnom odvolaní Portugalčana Andrého Villasa-Boasa. Tridsaťštyriročný kormidelník nevydržal v Chelsea ani jednu sezónu, do metropoly Anglicka prišiel pred začiatkom ročníka 2011/2012 z portugalského FC Porto, no nedosahoval potrebné výsledky.

Výsledok:
Birmingham City - FC Chelsea 0:2 - prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postupuje FC Chelsea

Birmingham 0-2 Chelsea by fasthighlights-2012