24. novembra 2015

Na snímke Marián Gáborík skóruje v tretej tretine zápasu LA Kings s Floridou Panthers v pondelok 23. novembra 2015 v Sunrise. Na snímke vpravo gólman panterov Roberto Luongo. Foto: TASR/AP
New York 24. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom k triumfu Los Angeles Kings na ľade Floridy 3:1. V 42. minúte po spolupráci Anžeho Kopitara s Tannerom Pearsonom stanovil konečný výsledok. Na bránku Panthers vyslal štyri strely, pripísal si plusový bod a po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu. Brankár Jonathan Quick kryl 30 striel. Boston so Zdenom Chárom vyhral v Toronte 4:3 po nájazdovom rozstrele, slovenský obranca zaznamenal mínusku. Edmonton s Andrejom Sekerom prehral vo Washingtone 0:1, o triumfe Capitals rozhodol v záverečnej tretine Dmitrij Orlov.