25. marca 2015

Gáborík prekonáva brankára Talbota.

Gáborík prekonáva brankára Talbota. Foto: TASR/AP
New York 25. marca (TASR) - Štyria slovenskí hokejisti bodovali v noci na stredu v zámorskej NHL. Marián Gáborík prispel gólom k triumfu Los Angeles na ľade New Yorku Rangers 4:2 a Marko Daňo asistenciou k víťazstvu Columbusu nad Anaheimom 5:3. O gólovú prihrávku obohatili svoje konto aj Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, ich Detroit ale prehral doma s Arizonou 4:5 po predĺžení.

Brankár Jaroslav Halák bol opäť oporou New Yorku Islanders, keď kryl 31 striel Minnesoty a mal percentuálnu úspešnosť zákrokov 96,9. "Ostrovania" však napokon podľahli súperovi 1:2 po nájazdoch, v ich drese opäť pre zranenie v dolnej časti tela chýbal slovenský obranca Ľubomír Višňovský. Haláka vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, rozhodujúci nájazd Minnesoty premenil Zach Parise.

Gáboríkov gól

Gáborík v repríze vlaňajšieho finále Stanleyho pohára zaznamenal svoj 23. presný zásah v prebiehajúcej sezóne. Na začiatku druhej tretiny po chybe brankára Cama Talbota a prihrávke Anžeho Kopitara poslal Los Angeles v New Yorku do vedenia 2:1. Po víťaznom dueli proti svojmu bývalému zamestnávateľovi si vyslúžil honor druhej hviezdy stretnutia. Jeho krajan Andrej Sekera bol s minutážou 26:31 najvyťaženejším hráčom "kráľov" a pripísal si jednu strelu a plusový bod.

Columbus získal cenný skalp Anaheimu, pod víťazstvo 5:3 sa hetrikom podpísal Scott Hartnell. V polovici duelu mu pri jeho druhom góle asistoval Marko Daňo, pre ktorého to bol 15. bod (7+8) v nováčikovskej sezóne. Detroit napriek streleckej prevahe podľahol Arizone 4:5 po predĺžení, v ňom rozhodol Mark Arcobello. Jurčo s Tatarom si pripísali asistencie v tretej časti hry pri presnom zásahu Jakuba Kindla.

NHL - výsledky:
Columbus - Anaheim 5:3, NY Islanders - Minnesota 1:2 pp, NY Rangers - Los Angeles 2:4, Pittsburgh - St. Louis 2:3 pp, Detroit - Arizona 4:5 pp, Tampa Bay - Florida 4:3, Nashville - Montreal 3:2 pp, Vancouver - Winnipeg 5:2.

NBA: Golden State uspel v Portlande, Oklahoma zdolala LA Lakers