25. februára 2015

Marián Hossa (vpravo) v zápase Chicago Black Hawks - Florida Panthers v utorok 24. februára 2015 v Chicagu. Vľavo ľavé krídlo "panterov" Garret Wilson. Foto: TASR/AP/Andrew A. Nelles
New York 25. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa v noci na stredu prispel k víťazstvu Chicaga Blackhawks nad Floridou 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Hossa presne prihrával kapitánovi Jonathanovi Toewsovi na úvodný gól "čiernych jastrabov" a dosiahol 27. asistenciu v aktuálnej sezóne NHL.

Gólová prihrávka Mariána Hossu

Chicago však zaplatilo za víťazstvo vysokú cenu, keď v priebehu prvej tretiny prišlo o svoju oporu Patricka Kanea. Elitný útočník opustil ľad po tom, ako po krosčeku od obrancu "panterov" Alexa Petrovica stratil rovnováhu a narazil do mantinelu.

Bodovo sa presadil aj Andrej Meszároš. Slovenský obranca sa podieľal na výhre Buffala Sabres na ľade Columbusu 4:2 jednou asistenciou.

Asistencia Andreja Meszároša

Hráči New Yorku Islanders zdolali Arizonu 5:1, v bránke domácich dostal pred Jaroslavom Halákom tentoraz prednosť Chad Johnson.