31. augusta 2014

Futbalisti Arsenalu Londýn v nedeľnom stretnutí 3. kola anglickej futbalovej Premier League len remizovali na ihrisku Leicestru City 1:1. Oba góly padli ešte v prvom polčase, keď si najprv 20. min otvoril ...

fc liverpool LONDÝN 31. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Arsenalu Londýn v nedeľnom stretnutí 3. kola anglickej futbalovej Premier League len remizovali na ihrisku Leicestru City 1:1. Oba góly padli ešte v prvom polčase, keď si najprv 20. min otvoril strelecký ligový účet v novom klube čilský stredopoliar Alexis Sánchez, avšak už o necelé dve minúty na to vyrovnal argentínsky útočník Leonardo Ulloa.

V ďalšom zápase medzi domácim Tottenhamom a Liverpoolom sa zrodil prekvapivo hladké víťazstvo "The Reds" 3:0. Skóre stretnutia otvoril v 8. min. Sterling. Po polčasovej prestávke zahrával Liverpool pokutový kop, ktorý premenil Gerrard.

Bola to jeho 29. úspešne premenená penalta v Premier Legue. Pred ním sú v tejto historickej tabuľke už len Alan Shearer (56 pok. kopov) a Frank Lampard (43 pok. kopov). Zároveň sa stal najúspešnejším strelcom Liverpoolu z bieleho bodu vo všetkých súťažiach, keď doposiaľ premenil 43 penált. Martin Škrtel nehral pre zranenie.

Súhrn výsledkov nedeľných stretnutí 3. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2014/2015:

Leicester City - Arsenal Londýn 1:1 (1:1)
Góly: 22. Ulloa - 20. A. Sánchez

Aston Villa - Hull City 2:1 (2:0)
Góly: 14. Agbonlahor, 36. Weimann - 74. N. Jelavič

Tottenham Hotspur - FC Liverpool 0:3 (0:1)
Góly: 8. Sterling, 49. Gerrard (z pok. kopu), 60. Moreno
Martin Škrtel (Liverpool) nehral pre zranenie.