Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. januára 2017

VIDEO: Meryl Streepová skritizovala Trumpa na Zlatých glóbusochHerečka Meryl Streepová pózuje s Cenou Cecila B. DeMilla za celoživotné dielo počas slávnostného odovzdávania 74. ročníka Zlatých glóbusov v kalifornskom Beverly Hills 8. januára 2017.Zdieľať
Herečka Meryl Streepová pózuje s Cenou Cecila B. DeMilla za celoživotné dielo počas slávnostného odovzdávania 74. ročníka Zlatých glóbusov v kalifornskom Beverly Hills 8. januára 2017. Foto: TASR/AP
Beverly Hills 9. januára (TASR) - Americká filmová hviezda Meryl Streepová v noci nadnes opäť kritizovala novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho výroky na adresu rôznych skupín obyvateľstva vrátane cudzincov a novinárov.


Streepová vo svojom ďakovnom prejave po tom, ako si v nedeľu na slávnostnom večere udeľovania Zlatých glóbusov prevzala cenu Cecila B. DeMilleho za celoživotné dielo opäť kritizovala Trumpa za znevažovanie telesne postihnutého reportéra denníka New York Times Sergea F. Kovaleskeho, ktorého vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne zosmiešňujúco imitoval. Novozvoleného prezidenta však vo svojom príhovore ani raz nemenovala.

Americká filmová hviezda tiež vyzvala prítomných v publiku, aby bojovali za slobodu tlače, ktorá pôsobí ako brzda Trumpovej moci.
V očakávaní protiúderu od Trumpových priaznivcov Streepová povedala aj to, že Hollywood je plný cudzincov a "keď ich vykopnete, nebudete sa mať okrem amerického futbalu a zmiešaných bojových umení na čo pozerať".

V reakcii na herečkine slová Trump v krátkom telefonickom rozhovore pre New York Times uviedol, že Streepovej kritiku očakával a herečku označil za "milovníčku" svojej súperky, bývalej demokratickej kandidátky na prezidenta Hillary Clintonovej.

"Ľudia stále opakujú, že som mal v úmysle uťahovať si z telesného postihnutia toho reportéra, akoby Meryl Streepová a ďalší vedeli čítať moje myšlienky. Nič také som neurobil," povedal Trump, ktorý popiera, že si z Kovaleskeho vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne uťahoval a imitoval jeho držanie tela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Streepová skritizovala na Zlatých glóbusoch Trumpa
<< predchádzajúci článok
Vyšiel básnický debut Tona Škreka Zrkadlenie

VIDEO: Meryl Streepová skritizovala Trumpa na Zlatých glóbusoch - diskusné fórum čitateľov