27. februára 2015

Slovenský obranca Andrej Meszároš prispel gólom k triumfu hokejistov Buffala v zámorskej NHL nad Vancouverom 6:3. Presný zásah zaznamenal aj Marko Daňo, ale jeho Columbus prehral ...

Andrej Meszároš Foto: TASR
New York 27. februára (TASR) - Slovenský obranca Andrej Meszároš prispel gólom k triumfu hokejistov Buffala v zámorskej NHL nad Vancouverom 6:3. Presný zásah zaznamenal aj Marko Daňo, ale jeho Columbus prehral doma s Montrealom 2:5. Chicago vyhralo na Floride 3:0 aj vďaka dvom asistenciám Mariána Hossu.

Buffalo sa proti Vancouveru presadilo strelecky šesťkrát napriek tomu, že hralo bez dvoch svojich najproduktívnejších hráčov Zemgusa Girgensonsa a Tylera Ennisa. Meszároš svojim druhým gólom v sezóne poslal domácich na začiatku tretej tretiny do vedenia 3:2. Odohral vyše 20 minút, mal aj dva plusové body a jednu strelu.

Meszárošov gól

Líder Východnej konferencie Montreal uspel na ľade Columbusu 5:2, pod čo sa gólom a dvoma asistenciami podpísal P.K. Subban. Slovenský útočník Daňo dosiahol svoj tretí gól v tomto ročníku profiligy v záverečnej časti hry, ale domáci na zvrat nedosiahli. Daňo mal minutáž 15:03, so štyrmi strelami bol najaktívnejším korčuliarom Blue Jackets a pripísal si aj dva mínusové body.

Florida ešte bez čerstvej posily Jaromíra Jágra i bez Slováka Tomáša Kopeckého prehrala s Chicagom 0:3, v drese hostí sa dvoma asistenciami a dvoma plusovými bodmi prezentoval útočník Marián Hossa. Čisté konto vychytal s 20 zásahmi Corey Crawford.

Toronto s Richardom Pánikom zdolalo Philadelphiu 3:2 napriek tomu, že hostia vyhrali na strely jednoznačne 49:17. Brankár kanadského celku Jonathan Bernier sa blysol 47 úspešnými zákrokmi.