04. októbra 2015

Futbalisti SSC ...

ac milano ssc neapol Súboj slovenských reprezentantov Juraja Kucku v drese AC Miláno a Mareka Hamšíka v tíme SSC Neapol vyšiel lepšie pre Hamšíka. Norbert Gyömbér nastúpil prvýkrát v Serii A za AS Rím.RÍM 4. októbra (WebNoviny.sk) - Futbalisti SSC Neapol vedení slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom zvíťazili v nedeľnom šlágri 7. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na San Sire nad domácim AC Miláno s Jurajom Kuckom v základnej zostave presvedčivo 4:0.

Skóre duelu otvoril v 13. minúte Allan, dva góly po ňom pridal Lorenzo Insigne a vlastenec domáceho stopéra Elyho v 77. minúte len zvýraznil zaslúžený triumf hostí. Hamšík odohral celý zápas, Kucka striedal štyri minúty pred koncom.

Gyömbér nastúpil v závere

Slovenský futbalový reprezentant Norbert Gyömbér zažil v nedeľu súťažný debut v drese svojho nového zamestnávateľa AS Rím. Dvadsaťtriročný rodák z Revúcej nastúpil na pôde Palerma v 83. minúte za stavu 3:1 pre hostí, Rimania napokon triumfovali 4:2. Ako je známe, Gyömbér zamieril do "večného mesta" koncom augusta na hosťovanie z iného sicílskeho mužstva Catania Calcio.

"Z debutu som veľmi šťastný, chcel by som sa poďakovať trénerovi. Ešte viac ma teší, že sme zvíťazili 4:2 na pôde náročného súpera. Myslím si, že vedenie 3:0 trochu naše mužstvo uspalo. Gervinho však v závere strelil gól na 4:2 a potvrdil naše víťazstvo," vyhlásil po stretnutí Gyömbér pre web asromalive.it.

Obľúbený post je v strede obrany

Defenzívny univerzál absolvoval v Palerme približne desaťminútovú porciu vrátane nadstaveného času na pozícii v strede poľa.

"Pravdou je, že môj obľúbený post je v strede obrany, ale môžem hrať aj na kraji defenzívnej formácie. V národnom mužstve som však už hrával aj pred obranou. Kam ma tréner postaví, tam budem hrať," skonštatoval Norbert Gyömbér, ktorý nechýba v nominácii kormidelníka slovenskej reprezentácie Jána Kozáka na blížiace sa zápasy kvalifikácie o postup na ME 2016 proti Bielorusku a Luxembursku.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 7. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Empoli - Sassuolo 1:0 (0:0)
Gól: 88. Maccarone, ČK: 90. Zieliňski (Empoli) po 2. ŽK

Palermo - AS Rím 2:4 (0:3)
Góly: 58. Gilardino, 90.+ G. González - 28. a 90.+ Gervinho, 2. Pjanič, 14. Florenzi
Norbert Gyömbér (AS) hral od 83. min.

Sampdoria Janov - Inter Miláno 1:1 (0:0)
Góly: 51. Muriel - 76. Perišič
Dávid Ivan (Sampdoria) hral od 87. min.

Udinese - FC Janov 1:1 (0:0)
Góly: 47. Di Natale - 76. Perotti (z pok. kopu)

Juventus - Bologna 3:1 (1:1)
Góly: 33. Morata, 53. Dybala (z pok. kopu), 64. S. Khedira - 5. Mounier

Lazio - Frosinone 2:0 (0:0)
Góly: 80. B. Keita, 90+. F. Djordjevič

AC Miláno - Neapol 0:4 (0:1)
Góly: 48. a 68. L. Insigne, 13. Allan, 77. Ely (vl.)
Juraj Kucka (AC Miláno) hral do 86. min - Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie

Fiorentina - Atalanta Bergamo 3:0 (2:0)
Góly: Iličić (z pok. kopu), 34. Valero, 90.+ Verdu ČK: 5. Paletta (Atalanta)