22. marca 2017

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
New York 22. marca (TASR) - V jedenástich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. Marián Hossa si v dueli medzi Chicagom a Vancouverom pripísal na konto gól i asistenciu a v drese domácich skóroval aj Richard Pánik. Blackhawks však napokon prehrali 4:5 po predĺžení.

Pittsburgh si po Washingtone, Columbuse a Chicagu ako štvrtý tím definitívne zabezpečil postup do play off vďaka triumfu 3:1 na ľade Buffala. Kapitán obhajcov Stanleyho pohára Sidney Crosby prišiel v závere zápasu o dva predné zuby po zásahu vysokou hokejkou do tváre od Evandera Kanea. Boston s kapitánom Zdenom Chárom podľahol Ottawe 2:3. Tampa Bay bez brankára Petra Budaja prehrala s Arizonou 3:5 a ešte viac si skomplikovala situáciu v boji o účasť vo vyraďovačke.

V drese Chicaga dostal proti Vancouveru príležitosť aj Tomáš Jurčo. "Jastrabi" prehrávali po dvoch tretinách 1:4, no po presných zásahoch Hossu s Pánikom znížili na rozdiel jediného gólu a vďaka Ryanovi Hartmanovi si vynútili predĺženie. V ňom rozhodol o triumfe Canucks a ukončení päťzápasovej víťaznej série Chicaga Daniel Sedin. Pánik strelil svoj jubilejný 20. gól v tejto sezóne, Hossa ich má na konte už 23 a so 41 bodmi je najproduktívnejším Slovákom.

Výsledky:

Boston - Ottawa 2:3, Buffalo - Pittsburgh 1:3, New Jersey - NY Rangers 3:2 pp, Washington - Calgary 4:2, Florida - Carolina 3:4, Montreal - Detroit 1:2 pp, Tampa Bay - Arizona 3:5, Winnipeg - Philadelphia 3:2, Chicago - Vancouver 4:5 pp /za domácich Hossa 1+1, Pánik 1+0/, Minnesota - San Jose 3:2, Colorado - St. Louis 2:4

NBA: Toronto vďaka DeRozanovi prelomilo nepriaznivú sériu s Chicagom