25. februára 2018

Hokejista Columbusu Blue Jackets Ryan Murray (vľavo) a hráč Chicaga Blackhawks Tomáš Jurčo v zápase zámorskej hokejovej NHL v Columbuse 24. februára 2018. Foto: TASR/AP
New York 25. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo sa síce gólovo presadil v zápase zámorskej NHL v noci na nedeľu, jeho Chicago však prehralo na ľade Columbusu 2:3. Dvadsaťpäťročný Jurčo si v tejto sezóne otvoril strelecký účet v jeho dvanástom súboji za Blackhawks.

Detroit v zostave s útočníkom Tomášom Tatarom doma zdolal Carolinu 3:1. Nedarilo sa Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom, ktorý prehral na ľade Toronta 3:4.

Zápas New Jersey - New York Islanders začal s meškaním, keďže pred úvodným buly slávnostne vyvesili pod strechu haly Prudential Center v Newarku dres českého útočníka Patrika Eliáša s číslom 26. Hostia v bránke s Jaroslavom Halákom ešte po dvoch tretinách viedli 1:0. "Diabli" ale v tretej tretine výsledok otočili a zvíťazili 2:1. Halák kryl 31 striel domácich a zaznamenal takmer 94-percentnú úspešnosť zákrokov. Dvoma gólmi rozhodol súboj Kyle Palmieri, pri oboch mu asistoval Taylor Hall. Ten bodoval už v 14. súboji za sebou (9+9).

Arizona doma zvíťazila nad Anaheimom 2:0, v jej drese sa nepredstavil slovenský útočník Richard Pánik, ktorý sa nedostal do zostavy.

Víťazný návrat do zostavy Edmontonu po zranení tváre zaznamenal slovenský obranca Andrej Sekera, Oilers vyhrali na ľade Los Angeles Kings 4:3. Tridsaťjedenročný zadák po májovej operácii kolena vynechal úvod tejto sezóny a do súťažného kolotoča sa vrátil tesne pred Vianocami. V prebiehajúcom ročníku stihol odohrať za Oilers 19 zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu.

Florida doma zdolala úradujúceho šampióna z Pittsburghu 6:5 najmä vďaka hetriku ruského útočníka jevgenija Dadonova. Dallas doma padol s Winnipegom 3:5, v zostave Jets opäť absentoval slovenský útočník Marko Daňo. Stars skolabovali v druhej tretine, keď dostali 5 gólov, dva z nich strelil 19-ročný fínsky útočník Patrik Laine.