Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. marca 2018

VIDEO: Parlament po troch hodinách opäť otvoriliMail o možnom výskyte bomby v budove dostali ráno emailom viacerí zamestnanci NR SR.Zdieľať
parlament

Budova parlamentu je pre zamestnancov i politikov opäť prístupná. Vo štvrtok ráno tam totiž nahlásili bombu a priestory v parlamente preto polícia uzavrela. Budovu však evakuovať napokon nemusela.

"Po troch hodinách je Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) opäť otvorená," povedal Tomáš Kostelník, hovorca sekretariátu predsedu Národnej rady SR. Polícia potvrdila, že pyrotechnickú prehliadku ukončila s negatívnym výsledkom.

Informáciu o možnom výskyte bomby v budove dostali ráno emailom viacerí zamestnanci parlamentu. Niektorí politici pre túto mimoriadnu situáciu zrušili alebo zmenili miesto svojich tlačových konferencií. "Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy," povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Na snímke policajný psovod kráča po schodoch do budovy parlamentu po nahlásení bomby.

Foto: TASR - Pavel Neubauer

 Bombové poplachy na území Slovenskej republiky (SR) v rokoch 2017 a 2018

22. februára 2018 - Bratislava: V Bratislave evakuovali budovy všetkých súdov, vrátane Najvyššieho súdu, kde sídli aj Ministerstvo spravodlivosti SR. Bombovú hrozbu policajtom nahlásili krátko pred 9.00 h. Oznamovateľ presne nešpecifikoval adresu konkrétneho súdu, policajti vykonali v priestoroch súdov na území hlavného mesta SR Bratislavy všetky potrebné opatrenia.

15. februára 2018 - Bratislava: Podľa oznámenia anonyma sa bomba mohla nachádzať v budove Ministerstva vnútra SR na Panenskej, Drieňovej, Račianskej, Tomášikovej (súčasťou ktorého je aj klientske centrum) a Novosvetskej ulici. Zo strany polície boli vykonané všetky potrebné úkony, ktoré pravdivosť tohto oznámenia nepotvrdili.

10. novembra 2017 - Bratislava: V budove bratislavského Krajského súdu nahlásil anonym bombu. Oznámenie prijali policajti po 12.30 h. Na mieste zasahovali pyrotechnici a psovodi so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín s negatívnym výsledkom.

4. novembra 2017 - Bardejov: V bardejovskej športovej hale nahlásili podvečer bombu, z miesta museli evakuovať približne 80 ľudí. Konalo sa tam podujatie Strong Woman, bombu niekto nahlásil na linku tiesňového volania 158 v Košiciach. Na miesto už vyslali pyrotechnika a psovoda so psom na vyhľadávanie výbušnín. Nález bol negatívny.

2. novembra 2017 – Kysak: Zastavenie vlaku a pyrotechnickú prehliadku rýchlika 604 Dargov v Kysaku si vyžiadala poplašná správa o údajnej bombe. Rýchlik na trati medzi Košicami a Bratislavou tak meškal 103 minút. Anonym zavolal na tiesňovú linku 112 z telefónneho čísla, ktoré bolo v čase hovoru lokalizované v katastri obce Kysak v okrese Košice okolie. Bombovú hrozbu oznámil so slovami "Do vlaku číslo šestka do Košice je bomba, bomba". Polícia následne vykonala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a pyrotechnickú prehliadku s negatívnym výsledkom.

19. októbra 2017 - Bratislava: Polícia prehľadávala bratislavské súdy. Niekto v ich priestoroch nahlásil bombu. Oznamovateľ presne nešpecifikoval adresu konkrétneho súdu, preto po celom hlavnom meste vykonávali v ich priestoroch všetky potrebné opatrenia. Bombu však nenašli.

25. septembra 2017 - Bratislava: Bratislavskí policajti preverovali anonymný telefonát prijatý krátko po 13.00 h o umiestnení bomby. Tentoraz sa podľa vyhrážok mala nachádzať na Miestnom úrade v bratislavskom Novom Meste, bombu však nenašli.

25. septembra 2017 - Bratislava: V Justičnom paláci v Bratislave príslušníci polície bombu nenašli. Krátko pred 08.15 h prijali na linke 112 oznámenie o uložení nástražného výbušného systému v priestoroch jedného z okresných súdov v Bratislave. Nakoľko z oznámenia nebolo zrejmé, o ktorý zo súdov ide, polícia vykonávala prehliadky v priestoroch okresných súdov v rámci hlavného mesta SR Bratislavy.

17. augusta 2017 – Prešov: Na prešovskú tiesňovú linku 158 nahlásil okolo 11.00 h neznámy mužský hlas, že vo VÚB banke je bomba. Keďže anonym neuviedol presne miesto, kde sa bomba má nachádzať, policajti kontrolovali všetky pobočky banky na Slovensku, bombu nikde nenašli.

11. júla 2017 – Prešov a Bardejov: V pobočkách Prima banky v Prešove a v Bardejove policajti a hasiči hľadali nástražný výbušný systém. Bombu, ktorá mala podľa poplašnej správy vybuchnúť o 11.00 h v týchto pobočkách, oznámil anonym emailom na žilinskú centrálu banky. Počas prehliadky žiadny výbušný systém nenašli, pyrotechnické opatrenia boli ukončené.

6. júla 2017 - Bratislava: Pobočky Raiffeisen banky v Bratislavskom kraji museli pre nahlásenú bombu evakuovať. Policajti vykonali všetky potrebné opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku občanov a preverenia hodnovernosti oznámenia s negatívnym výsledkom.
27. júna 2017 – Žilina: Neznáma osoba oznámila popoludní na linku 158, že na súde v Žiline je bomba. Polícia ihneď po prijatí oznámenia vykonala všetky potrebné úkony za účelom ochrany života a zdravia, bombu nenašli.

26. júna 2017 - Bratislava: Pyrotechnici nahlásenú bombu v budove ministerstva školstva na Stromovej ulici v Bratislave nenašli. Polícia prijala oznámenie o nahlásenej bombe pred 13.00 h. Na miesto boli vyslaní pyrotechnici a psovodi so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín.

22. júna 2017 - Bratislava: V priestoroch Okresného súdu Bratislava III nahlásili bombu. Polícia vykonala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a evakuáciu osôb. Policajné hliadky boli následne vyslané na Námestie Biely kríž, chod súdu bol obnovený od 12.00 h.

20. júna 2017 – Prešov: Pracovníci Tatra banky v prešovskej pobočke museli opustiť priestory. Do banky neznáma osoba oznámila, že tu o 15.00 h vybuchne bomba. Okrem Prešova sa táto hrozba mala týkať aj jej centrály v Bratislave a pobočky v Bardejove. Policajti zabezpečili vchody do budov a vykonali prehliadku priestorov, zásah skončil bez nájdenia výbušného systému. Počas preverovania oznámenia o umiestnení bomby v presne nešpecifikovanej pobočke dvoch bankových spoločností prehľadali policajti v Bratislave celkovo 37 pobočiek. Žiadnu bombu nenašli.

20. júna 2017 - Bratislava: Vo Volkswagene v Bratislave, kde aktuálne prebiehal časovo neobmedzený ostrý štrajk, niekto krátko po 17.00 h nahlásil bombu. Policajti urobili v priestoroch pyrotechnickú prehliadku, zamestnancov museli zo závodu evakuovať. Žiadnu bombu nenašli.

18. júna 2017 - Bratislava: Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave večer evakuovali. Na ostatných železničných staniciach v hlavnom meste prijali bezpečnostné opatrenia. Dôvodom bola bombová hrozba, ktorú policajtom nahlásil anonym. Krátko po nahlásení bomby sa polícii podarilo zadržať podozrivého muža.

17. júna 2017 - Bratislava: Hudobno-tanečné podujatie Ibiza Párty 2017 prerušil falošný bombový poplach. Polícia musela evakuovať z areálu bratislavských Zlatých pieskov takmer 6000 jeho účastníkov. Oznámenie o umiestnení bomby bolo prijaté prostredníctvom tiesňovej linky 112 v Českej republike. Areál prehľadali pyrotechnici so psom na vyhľadávanie výbušnín. Hodnovernosť oznámenia sa nepotvrdila.

12. júna 2017 – Bratislava: Na e-mail zákazníckeho servisu Slovenskej pošty prišlo po pracovnej dobe vo večerných hodinách anonymné oznámenie o uložení bomby. Následne pracovníci kontaktovali policajné zložky, ktoré rozhodli o kontrole prevádzkových budov Slovenskej pošty najprv v Banskej Bystrici a následne bolo prijaté rozhodnutie o kontrole prevádzok pošty v rámci Slovenska. Kontroly sa vykonávajú postupne a priebežne s negatívnym výsledkom.

8. júna 2017 - Bratislava: Krátko pred 13.30 h prijala polícia na linke 158 oznámenie o údajnom umiestnení výbušného systému v pobočke jednej z bánk v mestskej časti Bratislava – Petržalka. Nakoľko oznamovateľ presne nešpecifikoval adresu, policajti vykonávali prehliadku s negatívnym výsledkom na všetkých pobočkách tejto banky so sídlom v bratislavskej Petržalke, a to v obchodnom centre na Einsteinovej ulici, obchodnom centre na Panónskej ulici, Tupolevovej a Černyševského ulici, všetky potrebné opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku občanov.

29. mája 2017 - Košice: O 08.45 h neznámy páchateľ formou telefonického oznámenia na telefónne číslo 159 Mestskej polície Košice oznámil, že na Košickom súde vybuchne bomba slovami 'o pol deset buhne na sudu u Košice bomba'. Po vykonaní evakuácie osôb z budovy Krajského súdu Košice a budovy Obchodného registra v Košiciach na Tichej ulici, bola vykonaná pyrotechnická kontrola objektov s negatívnym výsledkom, ktorá sa skončila o 11.40 h.

19. apríla 2017 - Košice: Polícia opäť hľadala v budovách súdov v Košiciach bombu. Krátko po 8.30 h totiž anonym telefonicky oznámil na linku 150, že na súde v Košiciach je bomba a hovor ukončil.

10. apríla 2017 – Košice: Činnosť slovenských súdov prerušila ďalšia výhražná správa. Evakuované museli byť tentoraz zrejme všetky okresné súdy po celom Slovensku, ako aj niektoré krajské súdy. Prehliadky budov súdov sa uskutočnili v súvislosti s preverovaním oznámenia prijatého v Košiciach. To sa týkalo umiestnenia bomby na nešpecifikovanom okresnom súde.

5. apríla 2017 – Banská Bystrica: Polícia preverovala bombovú hrozbu na presne nešpecifikovanom krajskom súde. Oznámenie o umiestnení bomby prijal Krajský súd v Banskej Bystrici.

3. apríla 2017 – Košice: Polícia pre údajnú bombovú hrozbu opäť prehľadávala budovu košických súdov. Sídlo krajského a troch okresných súdov pre anonymný telefonát ráno evakuovali, ukázalo sa však, že išlo o poplašnú správu. Anonym krátko pred 8.00 h na telefónnu linku 112 oznámil, že na Krajskom súde v Košiciach je bomba.

31. marca 2017 – Bratislava: Činnosť súdov v krajských mestách ochromila teraz výhražná správa. Predmetom hrozby by mali byť všetky krajské súdy.

27. marca 2017 – Pezinok: Na podateľňu Okresného súdu v Pezinku bol doručený anonym, že na okresných súdoch v sídlach krajských súdov bude 30. marca o 09.45 h bombová hrozba. V dôsledku hrozby boli paralyzované všetky okresné súdy v Bratislave a Košiciach a okresné súdy vo zvyšných krajských mestách Slovenska.

27. marca 2017 – Košice: Pre údajnú bombovú hrozbu evakuovali budovu súdov v Košiciach. Sídlo krajského a troch okresných súdov prehľadávala polícia, ukázalo sa však, že opäť išlo o poplašnú správu.

23. marca 2017 – Košice: Pre anonymné nahlásenie bomby evakuovali budovu súdov v Košiciach. Sídlo krajského a troch okresných súdov prehľadáva polícia, prítomní sú aj hasiči a záchranári. Ukázalo sa, že išlo o poplašnú správu.

22. marca 2017 – Trenčín: Polícia okolo 9.00 hodiny evakuovala žiakov a pedagógov Strednej odbornej školy (SOŠ) obchodu a služieb na Jilemnického ulici v Trenčíne. Anonym telefonicky nahlásil, že v škole je umiestnená bomba. Bombu v priestoroch školy pyrotechnici nenašli.

16. marca 2017 – Košice: Pre anonymné nahlásenie bomby evakuovali ráno budovu súdov v Košiciach. Sídlo krajského a okresných súdov prehľadáva polícia, prítomní sú aj hasiči a záchranári. Údajná bombová hrozba bola nahlásená telefonicky na mestskú políciu.

11. januára 2017 - Košice: Polícia zasahovala na všetkých krajských súdoch na základe anonymného telefonátu, ktorý prijalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach. Neznámy muž o 7.53 h oznámil: "Na krajskom súde som uložil bombu". Prehliadky budov boli ukončené s negatívnym výsledkom.

10. januára 2017 – Košice: Evakuáciu budov košických súdov si dopoludnia vyžiadal anonymný telefonát o údajnej bombe. Prehliadky budov boli ukončené o 11.00 h s negatívnym výsledkom. Neznámy mužský hlas zavolal pred 8.00 h na linku Integrovaného záchranného systému 112 so slovami: "Na košickom súde je bomba, nech trpia tí sudcovia, čo mi spravili!". Následne bola prerušená činnosť krajského súdu a okresných súdov Košice I, Košice II a Košice okolie na Štúrovej a Tichej ulici.

3. januára 2017 - Rožňava: Obchodný dom na Krásnohorskej ulici v Rožňave prehľadávali pyrotechnici s negatívnym výsledkom. Na linke 112 prijali oznámenie o bombe v jednom z obchodných domov v Rožňave. Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky i psovodi so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Legendárny Oregon i slovenskí Acoustic Colours vystúpia v Bratislave už budúci týždeň
<< predchádzajúci článok
Szijjártó opäť vyzval vysokého komisára OSN Husajna, aby odstúpil

VIDEO: Parlament po troch hodinách opäť otvorili - diskusné fórum čitateľov