12. júna 2013

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 2. priečku v stredajšej piatej etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Zvíťazil Nór Alexander ...

peter sagan LEUGGERN 12. júna  - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku v stredajšej piatej etape na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Zvíťazil Nór Alexander Kristoff, ktorý nastúpil 250 m pred cieľom a odpútal sa od dvojice Sagan - Arnaud Démare.

Celkové poradie vedúcej trojky sa po stredajších pretekoch nemenilo, na prvom mieste zostal domáci cyklista Mathias Frank z tímu BMC.

Druhý je Čech Roman Kreuziger (Saxo-Tinkoff), dopĺňa ich Portugalčan Rui Alberto Faria da Costa z tímu Movistar.

Vo štvrtok je na programe 6. etapa, ktorá povedie z Leuggernu do Meilenu (186,1 km).

Výsledky - Okolo Švajčiarska:

5. etapa (Buochs - Leuggern, 176,4 km): 1. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša 4:08:29 h, 2. Peter Sagan (SR) Cannondale, 3. Arnaud Démare (Fr.) FDJ, 4. Matti Breschel (Dán.) Saxo-Tinkoff, 5. Heinrich Haussler (Aus.) IAM Cycling, 6. Matthew Harley Goss (Aus.) Orica-GreenEdge, ... 14. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 5. etape: 1. Mathias Frank (Švaj.) BMC 15:56:30 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +23 s, 3. Rui Alberto Faria da Costa (Portug.) Movistar +35, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +57, 5. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +1:08 min, 6. Daniel Martin (Ír.) Garmin +1:23, ... 23. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +4:50, 40. Peter Sagan (SR) Cannondale +10:55