Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

09. januára 2017

Video: Streepová skritizovala na Zlatých glóbusoch TrumpaAmerická filmová hviezda Meryl Streepová v noci na pondelok ...Zdieľať
udelovanie zlatych globusov 2017 Americká filmová hviezda tiež vyzvala prítomných v publiku, aby bojovali za slobodu tlače, ktorá pôsobí ako brzda Trumpovej moci. BEVERLY HILLS 9. januára (WebNoviny.sk) - Americká filmová hviezda Meryl Streepová v noci na pondelok opäť kritizovala novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho výroky na adresu rôznych skupín obyvateľstva vrátane cudzincov a novinárov.


Streepová vo svojom ďakovnom prejave po tom, ako si v nedeľu na slávnostnom večere udeľovania Zlatých glóbusov prevzala cenu Cecila B. DeMilleho za celoživotné dielo opäť kritizovala Trumpa za znevažovanie telesne postihnutého reportéra denníka New York Times Sergea F. Kovaleskeho, ktorého vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne zosmiešňujúco imitoval. Novozvoleného prezidenta však vo svojom príhovore ani raz nemenovala.

Odporúčame:

Obrazom: Udeľovanie Zlatých glóbusov ovládol La La Land


Americká filmová hviezda tiež vyzvala prítomných v publiku, aby bojovali za slobodu tlače, ktorá pôsobí ako brzda Trumpovej moci. V očakávaní protiúderu od Trumpových priaznivcov Streepová povedala aj to, že Hollywood je plný cudzincov a "keď ich vykopnete, nebudete sa mať okrem amerického futbalu a zmiešaných bojových umení na čo pozerať".

Obrazom: Udeľovanie Zlatých glóbusov

V reakcii na herečkine slová Trump v krátkom telefonickom rozhovore pre New York Times uviedol, že Streepovej kritiku očakával a herečku označil za "milovníčku" svojej súperky, bývalej demokratickej kandidátky na prezidenta Hillary Clintonovej.

"Ľudia stále opakujú, že som mal v úmysle uťahovať si z telesného postihnutia toho reportéra, akoby Meryl Streepová a ďalší vedeli čítať moje myšlienky. Nič také som neurobil," povedal Trump, ktorý popiera, že si z Kovaleskeho vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne uťahoval a imitoval jeho držanie tela.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Paríži okradli celebritu Kardashianovú, polícia zadržala podozrivých
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Meryl Streepová skritizovala Trumpa na Zlatých glóbusoch

Video: Streepová skritizovala na Zlatých glóbusoch Trumpa - diskusné fórum čitateľov