03. októbra 2015

Obrancovia Jake Gardiner (vľavo) a Mike Green bojujú o puk tretej tretine prípravného zápasu pred novou sezónou NHL v piatok 2. októbra 2015 v Detroite. Foto: TASR/AP/Paul Sancya
New York 3. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca v službách Toronta Martin Marinčin si v prípravnom zápase pred novou sezónou NHL na ľade Detroitu pripísal asistenciu, ani tá však nezabránila prehre Maple Leafs 2:4.

Marinčin mal prsty v otváracom góle stretnutia, ktorý padol v 69. sekundy z hokejky Jamesa van Riemsdyka. Mladý zadák počas vyše 12 odohratých minút zaznamenal aj jeden strelecký pokus a dve zblokované strely. V tíme hostí sa predstavil aj jeho krajan Richard Pánik, ktorý počas 13:14 min. nazbieral dve mínusky. V domácom drese sa z víťazstva tešil ďalší slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral 16:34 min. a pripísal si dve trestné minúty a dve strely. Nový tréner "javorových listov" Mike Babcock tak nezažil vydarený návrat do Detroitu, ktorý predtým viedol dlhých desať sezón.

V ďalšom prípravnom stretnutí prehral Boston v noci na sobotu na ľade Washingtonu 1:2 po samostatných nájazdoch, Bruins pre zranenie stále chýbal kapitán Zdeno Chára.