Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

04. novembra 2015

Video: Toto nie je zubárske kreslo, ale budúcnosť našich kancelárií



Pracovná stanica Altwork je systém kresla, pracovného stola a počítača, ktorý sa prispôsobuje aktuálnemu štýlu práce. Vyzerá nezvyčajne a môže stanoviť nový smer, ktorým sa uberať dizajn kancelárií.



Zdieľať
«Pracovná stanica Altwork

Objektívne môžeme povedať, že sme to práve my, kto žije zatiaľ najkomfortnejšiu dobu v celej histórii ľudstva. Prečo je to tak? Už nielen bohatí a majetní môžu mať vlastné nehnuteľnosti, žiť aspoň približne podľa vlastných predstáv a snažiť sa o dosahovanie osobného šťastia. Samozrejme, že to nemôžeme tvrdiť o ľuďoch, ktorí žijú vo vojnových oblastiach a v rozvíjajúcich sa krajinách, ale prakticky celá severná pologuľa má príležitosti na dobrý život a každodenný komfort.


 

 

 

 

 

Množstvo inovácií, ktoré nezmenili kancelársku prácu

 

Druhá polovica 20. storočia bola veľmi bohatá na technologické inovácie, na zmenu spôsobu našej práce a trávenia súkromného času, ľudstvo zaznamenalo priam neuveriteľné míľniky v priemysle, vede a komerčne dostupnej elektronike.

Jedna vec sa však stále veľmi nezmenila - spôsob kancelárskej práce. Hoci sme písacie stroje vymenili na moderné počítače a notebooky, začali sme sedávať na ergonomických kreslách a z internetových stránok sa dozvedáme o správnom zdravom držaní tela, v skutočnosti sa stále hrbíme nad stolom. Sme to my, kto sa prispôsobuje stolu.

Pracovná stanica Altwork

So skoro revolučnou myšlienkou prišiel tím dizajnérov a konštruktérov zo Spojených štátov. Tí po rokoch pripravili finálnu verziu systému Altwork Station. Tento systém je určený do interiéru kancelárií, v ktorých sa veľa pracuje na počítači a vyžaduje sa flexibilita spôsobu práce.
 

Dá sa prerobiť na niekoľko spôsobov

Celý mechanizmus je o polohovateľnom ergonomickom kresle, o variabilnej pracovnej doske a dvojici stojanov na počítač. Na prvý stojan sa upevňuje notebook, na druhý väčší monitor, na pracovnej doske je myš, klávesnica a prípadne ďalšie ovládače počítača, napríklad grafický tablet.

V základnom režime celý systém vyzerá ako pomerne bežné spojenie kresla a menšieho pracovného stolíka, zaujímavejšie je to až po naklonení celého zariadenia. Vtedy pracujúci takmer leží na kresle, nohy má vyložené na podperách kresla a veľký monitor aj s klávesnicou a myšou sú až podozrivo naklonené. Zdá sa, že to všetko môže spadnúť priamo na človeka, ktorý sa takto rozhodol pracovať. Práve na toto riziko sa však tvorca sústredil a spravil také riešenie, ktoré redukuje ohrozenie na nulu. Ak sa monitor a počítač správne ukotvia na stojany, potom nehrozí žiadne riziko pádu. Zaujímavosťou je, že myš a klávesnica sú na pracovnej doske držané vďaka magnetom, nehrozí teda ich skĺznutie, ak na nich nemáte položené ruky.

Nebude to lacný špás

Ak sa vám táto pracovná stanica pozdáva, vedzte, že teraz si ju môžete objednať za pomerne výhodnú cenu. Budúci rok sa bude systém predávať za takmer 6-tisíc amerických dolárov, teraz sa dá predobjednať o celé dve tisícky lacnejšie. Je však potrebné uviesť, že za tieto tisíce dolárov nedostanete samotný počítač, ale iba dômyselný mechanizmus s pracovnou doskou, stojanmi a ergonomických kreslom.

Zdroj: Altwork.com»


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ako vidia úžasné miesta na zemi vtáky? Vyrazí vám to dych (2. 11. 2015)
 Video: Na nebi zažiaril jasný bolid. Toto vidí človek raz za život, hovorí astronóm (1. 11. 2015)
 Video: Prvý kinetický bar na svete otvorený v Rumunsku. (26. 10. 2015)
 Video: Revolučné priehľadné solárne panely zmenia každé okno na zdroj energie (23. 10. 2015)
 Majiteľka nechce utratiť kura, dostane protézu z tlačiarne (5. 8. 2015)
 Video: Lietajúce plátno? Umelec maľuje na krídla motýľov (23. 6. 2015)
 Foto a video: Slnečný drevený dom vyzerá ako UFO (19. 6. 2015)
 Holandsko platí nezamestnaným preškolenie na veštcov (15. 6. 2015)
 Objavili súvis medzi mesiacom narodenia a rizikom ochorenia (10. 6. 2015)
 VIDEO: Zbaľ prachy a ... nechaj zomrieť bez pocitu viny (6. 6. 2015)



nasledujúci článok >>
Do roku 2050 bude žiť v mestách vo svete 6,4 miliardy ľudí
<< predchádzajúci článok
Výstava TITANIC predĺžená až do 16. januára 2016