Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. júla 2017

VIDEO: Trendy automobilového priemyslu spozná v Žiline 20 žiakovNa snímke žiaci počas otvorenia Automobilovej junior akadémie na pôde Žilinskej univerzity dňa 17. júla 2017 v Žiline.Zdieľať
Na snímke žiaci počas otvorenia Automobilovej junior akadémie na pôde Žilinskej univerzity dňa 17. júla 2017 v Žiline. Foto: FOTO TASR - Erika Ďurčová
Žilina 17. júla (TASR) - Dve desiatky detí spoznávajú od dnešného dňa na pôde Žilinskej univerzity v Žiline (ŽU) a automobilky Kia Motors Slovakia svet automobilového priemyslu a technických vied. Automobilová junior akadémia (AJA) potrvá do piatka 21. júla.
"Našou snahou je ukázať mladým, že dnes už automobilový priemysel potrebuje úplne inak odborne pripravených ľudí. Nie sú to už tie klasické povolania ako zámočník, elektromontér a podobne, ale že sú to mechatronici, nastavovači. Je to veľmi inteligentná práca a mladá generácia má veľkú budúcnosť práve v automobilovom priemysle a zvlášť na Slovensku, kde je automobilový priemysel jedným z hlavných pilierov ekonomického a hospodárskeho rozvoja republiky," povedal pre TASR na dnešnom slávnostnom otvorení AJA prezident Zväzu automobilového priemyslu SR Juraj Sinay.

Podľa prorektora ŽU pre vzdelávanie Milana Trunkvaltera je AJA určená pre deti vo veku od 12 do 14 rokov, ktoré ukončili šiesty až ôsmy ročník základnej školy. "Cieľom a obsahom AJA 2017 je priblížiť význam štúdia technických vied deťom, oboznámiť ich s automobilovou technikou, výrobou áut, ich komponentov a činnosťami súvisiacimi s automobilovou dopravou," uviedol Trunkvalter.

Doplnil, že súčasťou AJA sú exkurzie detí v laboratóriách Strojníckej fakulty ŽU, Dopravnej akadémie v Žiline, Strednej odbornej škole strojníckej v Kysuckom Novom Meste a automobilke Kia spojené s prehliadkou závodu a montážou automobilu. "Ukončenie AJA bude spojené s promóciou, na ktorej deťom odovzdáme osvedčenia za prítomnosti prezidenta Zväzu automobilového priemyslu, zástupcov ŽU a spoločnosti Kia Motors Slovakia," dodal prorektor ŽU pre vzdelávanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa návrhu novely zákona sa postihnutým vráti na doplatkoch viac
<< predchádzajúci článok
Venezuela vyhlásila mexického exprezidenta za nežiaducu osobu

VIDEO: Trendy automobilového priemyslu spozná v Žiline 20 žiakov - diskusné fórum čitateľov