Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. júna 2009

Video: Wilsonic 2009 - "Môžeme byť aj nu jazz," tvrdí Axel Reinemer z JazzanovaVyvrcholením programu Wilsonic.LIVE na bratislavskom hudobnom festivale Wilsonic, ktorý sa konal v dňoch 11. - 13. júna, bol v sobotu neskoro večer koncert nemeckej skupiny Jazzanova.Zdieľať
Na petržalskej strane Dunaja sa po 22:00 predstavilo pod značkou Jazzanova dovedna 10 hudobníkov. Tí návštevníkom 9. ročníka podujatia oslavujúceho najmä elektronickú hudbu predviedli strhujúcu šou plnú brilantných sólových inštrumentálnych výkonov. Skupina, ktorej vokálne vypomáhal detroitský spevák Paul Randolph, svojou veselou, no na druhej strane vkusnou produkciu, navodila návštevníkom Summer Clubu Incheba skvelú náladu. Príjemný pocit z ich vystúpenia nemali ale len ľudia tancujúci pod pódiom, ale i samotná kapela. "Kiež by som vás mohla vidieť každý rok," povedala ešte počas koncertu speváčka Clara Hill. Pochvalne sa o publiku v slovenskej metropole vyjadril aj hosťujúci vokalista Paul Randolph. "Hralo sa nám naozaj veľmi dobre. Prišlo veľa ľudí, ktorí sa zabávali spolu s nami. Atmosféru koncertu aspoň pre nás dotvárala aj krásna scenéria Bratislavy," povedal na úvod rozhovoru pre agentúru SITA americký muzikant. Členovia Jazzanova si pre meškanie lietadla z Atén do Viedne nestihli vypočuť živé koncerty iných interpretov, vynikajúcu atmosféru Wilsonicu však počas rozhovoru napriek tomu niekoľkokrát zdôraznili. "Som si istý, že na najbližších koncertoch to nebude také dobré ako v Bratislave," dodal Randolph.

Zoskupenie Jazzanova je momentálne na európskom turné, kde predstavuje druhý štúdiový album Of All the Things (2008). Ten síce v októbri 2008 vyšiel prostredníctvom amerického džezového labelu Verve Records, no nahrávka nevznikala v USA, ale v Nemecku. "Verve Records je len sublabel Universalu. CD sme nahrávali pod dohľadom nemeckej pobočky Universalu, kam Verve Records patrí," ozrejmil jeden zo zakladateľov skupiny Axel Reinemer. Aj keď je spomenutá nahrávka pomerne čerstvá, Jazzanova už rozmýšľa nad jej nasledovníkom. "Pri nahrávaní najbližšieho albumu sa budeme snažiť dodržať podobný postup, aký sme zvolili v prípade našej poslednej nahrávky. Chceme obmedziť elektroniku a čo najviac vecí by sme chceli nahrať cez živé nástroje. Každopádne o tom ešte budeme premýšľať," uviedol Reinemer. "Pre nás je totiž živé hranie mimoriadne dôležité." doplnil ho Randolph. Ich slová potvrdila Jazzanova aj na Wilsonicu, keď v závere ponúkla návštevníkom po čerstvých skladbách I Can See a Let me Show Ya prídavok s titulom Rockin´ You Eternally, počas ktorého svoje inštrumentálne umenie predviedli takmer všetci členovia koncertnej zostavy.

Nemeckí hudobníci sa v rozhovore vyjadrili aj na tému nu jazz a odpovedali na to, ako sa s týmto žánrom stotožňujú. "Nikdy sme nepremýšľali o pojme nu jazz. Veď aj na našom dnešnom vystúpení mohli návštevníci počuť prvky soulu, rocku či r'n'b. Ak si to niekto želá, môžeme byť nu jazz, nu dance alebo nu všetko," povedal s úsmevom Axel Reinemer, ktorý má v kapele na starosti perkusie a gramofóny. Nezmyselnosť "škatuľkovania" podčiarkol Paul Randolph, ktorý rozhovor ukončil slovami: "Robte, čo vás baví a nezamýšľajte sa nad neprajníkmi a tým, kam vás zaradzujú. Ak sa vaša hudba ľuďom páči, nie je podstatné, akú nálepku dostane."

Wilsonic 2009 - Jazzanova Live

 

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Wilsonic pôjde “naživo” (4. 6. 2009)
 Wilsonic prináša definitívny line-up (2. 6. 2009)
 Line-up Wilsonic 2009 je vonku! (20. 5. 2009)
 Wilsonic opäť zviditeľňuje Bratislavu na hudobnej mape sveta! (17. 5. 2009)
 Viedeň sa plaví na Wilsonic! (10. 5. 2009)
 Wilsonic sa sťahuje na novú mestskú pláž (8. 5. 2009)
 Ako si užiť Wilsonic naplno a ušetriť? (5. 5. 2009)
 Wilsonic Festival 2009 sa blíži! (5. 5. 2009)nasledujúci článok >>
Káhira tvrdí, že im Nemecko urkradlo Nefertiti
<< predchádzajúci článok
Na E.ON Jazz Night to vrelo až do rána

Video: Wilsonic 2009 - "Môžeme byť aj nu jazz," tvrdí Axel Reinemer z Jazzanova - diskusné fórum čitateľov