21. októbra 2007

Víkendový súhrn 17. kola hokejovej extraligy

Súhrn víkendových zápasov 17. kola hokejovej extraligy: MHC Martin - HKm Zvolen 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Góly: 8. L. Říha (J. Polák, Török), 20. Džerinš (S. Hriňa, ...

BRATISLAVA - 21. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn víkendových zápasov 17. kola hokejovej extraligy:

MHC Martin - HKm Zvolen 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 8. L. Říha (J. Polák, Török), 20. Džerinš (S. Hriňa, Vantroba), 60. Klepáč - 4. Babka (Cibuľa, Krayzel)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Mášik, 1235 divákov
Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - P. Tabaček, Mahdalík, Trokan
Zvolen: Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, od 21. Frühauf - F. Turek, Cibuľa, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, L. Jurík, Paciga - M. Chovan, Kubenko, Dubec
V televíznej predohrávke 17. kola bola prvá tretina v réžii Zvolena, hoci skóre hovorí o opaku. Hostia začali stretnutie ofenzívne, v 4. min išli do vedenia po góle Babku. V 7. min nevyužil príležitosť Turek a vzápätí sa potvrdilo nedáš - dostaneš, lebo na začiatku 8. min vyrovnal Říha. Zvolen tento inkasovaný gól nevykoľajil, no jeho herná prevaha nebola korunovaná úspechom, práve naopak. V 20. min nevyužil šancu Kopecký a z následného rýchleho protiútoku skóroval Džerinš, hoci bol hákovaný - 2:1. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Hostia búšili do obranných hradieb súpera, no vyrovnať sa im nepodarilo, lebo im v koncovke chýbal moment prekvapenia. Martinský brankár Lakosil držal svoj tím naďalej nad vodou. V tretej tretine sa s pribúdajúcim časom vkradla na hokejky Zvolena nervozita až beznádej, lebo mať hru tak hru pevne v rukách bez želaného efektu sa nevidí často. Dráma vrcholila v posledných desiatich minútach zápasu, keď atmosféra na ľade i v hľadisku hustla a začali pracovať emócie. Hostia hrali v závere vabank, ale ich 87-sekundová power-play bola rovnako žalostná ako ich produktivita v stretnutí. Skóre uzatvoril 17 sekúnd pred klaksónom gólom do prázdnej zvolenskej bránky Klepáč. Výhra Martina bola šťastná a Zvolenčania si musia spytovať svedomie, lebo na bránku súpera vystrelili 40-krát, kým domáci iba 20-krát.
Hlasy po zápase:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Bol to veľmi dobrý hokej a obe družstvá podali výborný výkon. Zvolen nás prekvapil dobrým korčuľovaním, aktívnym napádaním a agresívnou hrou. Jeho hráči sú fyzicky zdatní a to nám nevyhovovalo. V kritických chvíľach nás však podržal brankár Lakosil, a aj vďaka nemu sme dnes zvíťazili. Zvolen má kvalitné mužstvo, preto som rád, že sme ho zdolali."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Hokej sa hrá na góly a z tohto hľadiska sme neuspeli. Dôležitým momentom stretnutia bol druhý martinský gól šesť sekúnd pred koncom prvej tretiny, ktorému predchádzala naša osobná chyba. V zápase sme mali opticky viac z hry, škoda však, že sme strelecky úplne zlyhali. Domáci využili naše chyby, naopak my sme svoje šance spálili. Tretí gól v našej sieti padol pri hre bez brankára, to už bol vabank. Chceli sme vyrovnať, ale stal sa presný opak."

HC Košice - HK Ardo Nitra 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)
Góly: 3. Gron (Šimurda), 9. Kmiť (Droppa), 13. Kmiť (Javín, Gron), 27. Juraj Faith (Bartoš, Špilár), 28. Michel Miklík (Rudolf Huna, Pleva), 47. Kledrowetz (Bartoš, Špilár), 50. Pleva (I. Droppa, Michel Miklík), 51. Špelda (Michal Lukáč) - 12. J. Ručkay (H. Ručkay, Hronský), 20. Ľ. Kolník (Berzinš, T. Chrenko)
Vylúčení: 12:10 na 2 min, navyše Rudolf Huna 10 min za nešportové správanie, Michal Lukáč (obaja Košice) 5 min+DKZ za kopnutie súpera - Gálik (Nitra) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Valach, 4618 divákov
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Valentín, Javín, Kledrowetz, Špelda - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Michal Lukáč, M. Bartánus (od 57. Mocek)
Nitra: Konrád (13. Mastič, od 51. opäť Konrád) - Vojta, R. Lukas, Burian, Špila, Jass, Suur, Šimka, Halász - Ľ. Kolník, Berzinš, G. Saliji - Valach, T. Chrenko, Dornič - Gálik, Raček, M. Štefanka - H. Ručkay, J. Ručkay, Hronský
Košičania využili hneď prvú presilovku. Nitriansky obranca Vojta spravil chybu a Gron našiel v 3. min bekhendom odkrytý kút Konrádovej bránky. Hostia mohli vyrovnať, ale Lipovský si s Gálikom poradil. V 9.min Droppa krásne vysunul Kmiťa a jeho strelu Konrád vyrazil, ale Kmiť trafil puk pohotovo vo vzduchu a bolo 2:0. Nitra v 12. min po spolupráci bratov Ručkayovcov znížila, Henrich našiel Jakuba (2:1), no košická odpoveď prišla veľmi rýchlo. Kmiť zakončoval švihom, Konrád puk neudržal a po treťom góle ho v bránke vymenil Mastič. Tridsaťdva sekúnd pred koncom prvej tretiny vrátil pri presilovke svoj Nitru do zápasu Kolník. V úvode druhej tretiny nevyužili hostia vyše minútovú presilovku, Lukasa vychytal Lipovský. Nedôraz v obrane Nitry potrestal v 27. min Faith. V 28. min to už bolo 5:2, Huna spoza bránky našiel Miklíka a ten nezaváhal. Nitra mala následne niekoľko sľubných šancí. Najskôr v presilovke Berzinš a potom v 36. min po Berzinšovi ešte dvakrát Kolník, ktorý najskôr minul odkrytú bránku a hneď nato trafil žŕdku. Domácim sa v tomto zápase darilo v presilovkách a v 47. min to potvrdil Kledrowetz, keď zblízka zaznamenal svoj prvý gól v sezóne. Oceliari využili aj ďalšiu početnú výhodu, presadil sa Pleva - 7:2. Kuriózny gól padol v 51. min, keď v oslabení Špelda z vlastnej polovice vyslal na nitriansku bránku "oblúčik" a Mastič ho pustil za chrbát - 8:2. Po tomto góle sa nechal vystriedať.
Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "V prvej tretine sme dvakrát viedli o dva góly, ale súper zakaždým strelil kontaktný gól. V druhej a tretej však už bol zápas v našej réžii. Podali sme veľmi dobrý výkon, v ďalších tretinách sme zlepšili pohyb na ľade."
Rostislav Vlach (tréner Nitry): "Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas. Z troch striel sme dostali tri góly, dvakrát sme sa potom vrátili do hry. Keď však Košice ušli na 5:2, mužstvo to definitívne zlomilo. V poslednej tretine domáci už jasne dominovali."

SkiPark Kežmarok - HK 36 Skalica 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 26. Fedor (Bednár, Frank) - 18. T. Višňovský (D. Pašek, Šátek), 27. J. Mikúš (R. Hartmann, Kocák), 32. R. Hartmann (J. Mikúš)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Orolin, Vojtek, 2500 divákov
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Zlochar - Pavol Segľa, Palovčík, Slaninák - Frank, Fedor, Bednár - P. Gajdoš, S. Pavličko, Drotár
Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Priechodský, Škápik - Kocák, J. Mikúš, R. Hartmann - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - M. Hrtús, M. Hollý, Malík - F. Novák
Skalica predviedla pod Tatrami solídny výkon a zaslúžene zvíťazila. Stala sa po Slovane iba druhým mužstvom, ktoré doteraz v extralige vyhralo na kežmarskom ľade. Záhoráci sa dostali do vedenia v 18. minúte, keď Klempa na strelu Tibora Višňovského nezareagoval. Puk sa snažil vytiahnuť z bránky ešte obranca Kall, ale rozhodca po prezretí videozáznamu gól uznal - 0:1. Kežmarčanom sa príliš nedarilo, Rybára v skalickej bránke ohrozovali len sporadicky. Napriek tomu v 26. minúte vyrovnali, keď vyrovnal Fedor. Domáci sa dlho netešili, o minútu neskôr dostal Skalicu do vedenia Mikúš, keď kežmarský gólman Klempa neudržal puk. V 32. minúte to bolo už 3:1 pre Skalicu, keď domáci obrancovia nechali voľného Richarda Hartmanna a ten bol na druhý pokus úspešný. Kežmarčanom sa nedarilo, no napriek tomu homli v 40. minúte znížiť, keď Slaninák po kombinačnej akcii so Šechným a Slovákom otestovali Rybárovu pozornosť. V záverečnej tretine si hostia pohodlne udržiavali dvojgólový náskok, od hráčov nováčika nehrozilo veľké nebezpečenstvo. Skalica v 45. minúte nevyužila tutovku, ktorú zmaril pozorný brankár domácich. V záverečnej desaťminútovke ešte mali hosti niekoľko šancí, ale s nulovým gólovým efektom.
Ján Vodila (tréner Kežmarku): "Súper sa na nás dobre pripravil, zobral tento zápas vážne, dobre korčuľoval a vychádzali mu najmä rýchle kontry. Veľakrát nás prečíslil, v domácom zápase sa to nesmie stávať. O výsledku rozhodla druhá tretina, keď sme dostali hlúpe góly. Musíme zodvihnúť hlavy a pripraviť sa na ďalší zápas."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Na tento zápas sme sa veľmi zodpovedne pripravovali, po súboji v Košiciach sme zostali spať na východe. Z hľadiska obrany sme zápas zvládli na výbornú, podržal nás brankár Rybár a chlapci hrali veľmi disciplínovane. Takto sa hrá vonku, vážim si prístup chlapcov a teším sa, že vezieme domov tri body."

Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 17. Pardavý (Kollár, Fatyka), 17. Marek Haščák (Křetínský), 41. Kollár (Čacho, Pardavý), 55. Čacho (Húževka)
Vylúčení: 12:13 na 2 min, navyše Homer (Trenčín) 10 min+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Brath, 3880 divákov
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Osina, P. Mikuš, Bobček - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, A. Kollár, V. Nemec - Ronald Petrovický, Trochta, Marek Haščák - V. Baláž, Poljaček, V. Kútny - Kóňa
Poprad: Marcel Melicherčík - Fabian, Turoň, Kasík, Dora, Korenko, Bambúch, Gurčík - D. Vrbata, A. Kroták, Jarolín - Buc, Jabrocký, V. Král - Lapšanský, E. Piatak, J. Marcinko - P. Svitana, Ficko
V Trenčíne sa hral svižný hokej a už v úvodnej minúte sa po chybe hosťujúceho Kasíka tlačil do šance Kollár, ale neuspel. Úspešnejší bol jeden z popradských hokejistov, no rozhodca jeho gól po zásahu rukou neuznal. Trenčín hral v 9. min 90 sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov, ale mladý brankár Melicherčik sa niekoľkokrát vyznamenal. Domáci uspeli až o niekoľko minút neskôr.Súper im ponúkol opäť presilovku o dvoch hráčov a Pardavý ukončil nepriestreľnosť nádejného popradského brankára. Už o 15 sekúnd neskôr pri hre piatich proti štyrom trafil pravý horný roh hosťujúcej bránky Marek Haščák - 2:0. Poprad sa najmä bránil, keď pykal za časté vylúčenia. V polovici zápasu sa však pri početnej výhode uvoľnil Kroták, ale ani najskúsenejší hráč hostí a z dorážky ani Vrbata Hálu neprekonali. "Kamzíci" neuspeli ani pri následnej takmer polminútovej presilovke 5:3. Už v prvej minúte tretej dvadsaťminútovky zvýšil na 3:0 po individuálnej akcii Kollár. O pár minút však za asistencie spoluhráčov musel predčasne z ľadu odísť. Zápas následne rozkúskovala séria vylúčení. Hostia mohli skorigovať po samostatnom nájazde Ficka, ten však neuspel. V 55. min po chybnej rozohrávke Popradčanov upravil na konečných 4:0 v oslabení Čacho. Posledné slovo patrilo hosťom, ale Král trestné strieľanie po faule na Kasíka nepremenil.
Július Pénzeš (asitent trénera Trenčína): "Začiatok bol dosť nervózny. Prišli však prvé popradské vylúčenia a ujali sme sa dvojgólového vedenia. V presilovkách sme boli úspešnejší ako súper a to rozhodlo o víťazovi duelu. Žiaľ, zaplatili sme za to zraneniami viacerých hráčov - Poljaček bude s vyhodeným ramenom pauzovať asi šesť týždňov, Hanzal nedohral pre zranenie zápästia, Nemec má po páde na chrbát pricviknutý nerv a Kollár išiel na röntgen do nemocnice so zraneným ramenom. Uvidíme, ako dlho nám títo hráči budú chýbať."
František Hossa (tréner Popradu): "Vývoj zápasu ovplyvnili góly, ktoré sme v I. tretine dostali v oslabení. Na rozdiel od súpera sme presilovky nevyužívali a doplatili sme na to. Zrejme sa prejavili menšie skúsenosti hráčov, lebo sme nastúpili v improvizovanej zostave. Na tréningu pred zápasom sa nám zranili traja hráči zo základu - Halaj, Jasovský a Michal Segľa."

Slovan Bratislava - MsHK Žilina 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly: 15. Lažo (Hreus, Srdínko), 28. Döme (Srdínko, Lažo), 39. Kapuš (Uram, Pavlas), 39. Lažo (Srdínko, Hreus), 58. Döme (Hreus, Lažo) - 17. P. Sivák (R. Stantien, Krajči), 45. R. Stantien (Krajči, P. Sivák), 47. R. Stantien (P. Sivák)
Vylúčení: 11:10 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh - Junek, Müllner, 5079 divákov
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Lažo, Hreus, Döme - Gráčik, Kapuš, Uram - Lisoň, Baček, M. Kokavec
Žilina: Bielik (58. M. Laco) - Kudrna, Juraj Liška, Volek, Pulpán, Kusovský, Kučný, Slávik - Krajči, R. Stantien, P. Sivák - Paroulek, Fadrný, Jánoš - L. Havel, R. Tvrdoň, Hajnik - Drábek, Sikorčin, Lelkeš
Slovan začal aktívne a prvú veľkú príležitosť mal už v 3. min Gráčik. Ten istý hráč skúšal o štyri minúty neskôr prestreliť Bielikove betóny, ale na brankárovi Žiliny stroskotal. V 9. min mal dovtedy najväčšiu šancu hostí agilný Krajči, no svoj nájazd na Hoviho nepremenil. Presne po štvrťhodine vysunul Hreus Laža do voľného priestoru a ten z pravej strany blafákom do bekhendu nedal gólmanovi súpera žiadnu šancu - 1:0. O necelé dve minúty mohol zvýšiť Hujsa, ale ani na dvakrát nedal. Vyrovnanie prišlo v 17. minúte, keď Sivák po zemi prestrelil Hoviho rovnako ako Lažo po samostatnom nájazde. V 28. min naklonil misky váh na stranu "belasých" v presilovej hre po "skrumáži" pred bránkou Döme. V ďalšom priebehu druhej dvadsaťminútovky kazili hru početné nedovolené zákroky a stav sa dlho nemenil. V 38. min sa na trestnej lavici ocitli súčasne až traja hráči Žiliny a Slovan pri výhode štyroch proti trom skóroval až dvakrát. Najprv trafil zblízka po prihrávke Urama presne do pravého vinkla Kapuš a o 12 sekúnd neskôr Lažo podobne ako v prvej tretine upravil na 4:1. V úvode poslednej časti hry sa hosťom podarilo skorigovať stav, keď v priebehu necelých dvoch minút strelil dva góly veterán Stantien. Najprv dostal v presilovke puk za dezorientovaného Hoviho a v druhom prípade jeho nahodený puk pred bránku zrazil za vlastného gólman Hujsa. V 48. min mohol po súhre Kapuša s Uramom zvýšiť na 5:3 Gráčik, ale zoči-voči Bielikovi neuspel. Domáci nepripustili prekvapenie a umnou hrou nepustili víťazstvo z rúk. Dve minúty pred koncom poistil výhru Döme, hosťujúceho gólmana Bielika musel pre zranenie nahradiť Marek Laco.
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som spokojný, hokej sa hrá na góly a my sme vyhrali. Presadili sme sa v presilových hrách, čo sa nám v posledných dueloch nedarilo. Myslím si, že by sme takýto zápas za stavu 4:1 mali udržať, no nakoniec sme vyhrali a ideme ďalej."
Vladimír Hiadlovský (tréner Žiliny): "Škoda nevydarenej druhej tretiny, kde sme hrali zbytočne často oslabení. Proti tímu ako Slovan, ktorý má na tieto herné činnosti vhodné typy, sa nám to aj vypomstilo. Pokúsili sme sa ešte v poslednej časti urobiť všetko pre to, aby sme súboj dotiahli aspoň do predĺženia, no nepodarilo sa nám to. Bielik má poranené koleno, ale bližšie zatiaľ jeho zdravotný stav komentovať neviem."