28. novembra 2006

Višňovského gól pomohol Kings k bodom

Obranca Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský prispel v rámci pondelkového programu NHL jedným gólom k víťazstvu svojho tímu nad New Jersey 3:2 po samostatných nájazdoch. V druhom stretnutí sa z ...

NEW YORK 28. novembra (WEBNOVINY) - Obranca Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský prispel v rámci pondelkového programu NHL jedným gólom k víťazstvu svojho tímu nad New Jersey 3:2 po samostatných nájazdoch. V druhom stretnutí sa z výhry takisto tešili hráči domáceho tímu - Detroit aj s Tomášom Kopeckým v zostave zdolal Dallas tesne 2:1.

"Kráľom" z Los Angeles sa ešte len druhýkrát v sezóne podarilo vyhrať dva zápasy po sebe, naopak New Jersey si pripísalo už štvrtú prehru v rade. V pomerne vyrovnanom dueli padli všetky štyri góly v druhej tretine. Skóre otvoril v 21. min hosťujúci Gionta, no už o päť minút vyrovnal Višňovský. Pre rodáka z Topoľčian to bol už siedmy gól v aktuálnej sezóne a spomedzi Slovákov v NHL má viac presných zásahov na svojom konte len Marián Hossa z Atlanty. Hostia sa aj po druhý raz dostali do vedenia, no na gól Zajaca opäť rýchlo odpovedal Cammalleri. Diváci v Staples Centre potom góly videli až v samostatných nájazdoch, v ktorých sa presadili iba mladé domáce hviezdy - Anže Kopitar a Alexander Frolov.
Detroit aj po druhý raz v sezóne zdolal "hviezdy" z Dallasu, keď tentoraz otočil vývoj duelu v poslednej tretine vďaka dvom presným zásahom v oslabeniach. V tejto sezóne strelili hokejisti Red Wings v početnej nevýhode už sedem gólov, vo využívaní presiloviek sú však na poslednom mieste z celej NHL (12 zo 114 - 10,5 percenta).
"Pokiaľ budeme vždy strieľať góly v oslabeniach, nepotrebujeme využívať presilovky," žartoval po skončení duelu obranca Red Wings Mathieu Schneider. Detroit má až do piatka voľno, potom ho čaká súboj s Minnesotou. Dallas zase pokračuje v krátkej šnúre po ihriskách súperov už v stredu v Chicagu.

Detroit - Dallas 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 44. Draper (Lidström, Chelios), 53. Schneider (Zetterberg, D. Markov) - 27. Miettinen (Ribeiro, J. Jokinen). Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 2:0. Strely na bránku: 29:21. Brankári: Hašek - Turco. Diváci: 20 066

Los Angeles - New Jersey 3:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 26. VIŠŇOVSKÝ (Armstrong), 38. Cammalleri (Kopitar, Brown), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Kopitar - 21. Gionta (Gomez, Eliáš), 34. Zajac (Rafalski, Eliáš). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:22. Brankári: Garon - Brodeur. Diváci: 16 223