02. augusta 2015

Víťazom 1. etapy Okolo Poľska sa stal Marcel Kittel

Nemec Marcel Kittel vyhral úvodnú etapu 72. ročníka cyklistických pretekov Okolo Poľska. Za 27-ročným jazdcom tímu Giant-Alpecin skončili po záverečnom špurte Austrálčan Caleb ...

Marcel Kittel. Foto: TASR/AP

Varšava 2. augusta (TASR) - Nemec Marcel Kittel vyhral úvodnú etapu 72. ročníka cyklistických pretekov Okolo Poľska. Za 27-ročným jazdcom tímu Giant-Alpecin skončili po záverečnom špurte Austrálčan Caleb Ewan (Orica GreenEdge) a Talian Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida).

Líder priebežného poradia zaznamenal v sobotu prvý tohtosezónny etapový úspech. Jediný slovenský zástupca na podujatí Peter Velits (BMC) prišiel do cieľa na 44. mieste s osemsekundovým odstupom na víťaza.

Okolo Poľska, 1. etapa (Varšava - Varšava, 122 km):

1. Marcel Kittel (Nem./Giant-Alpecin) 2:43:13 h, 2. Caleb Ewan (Austr./Orica GreenEdge), 3. Niccolo Bonifazio (Tal./Lampre-Merida), 4. Dennis van Winden (Hol./LottoNL-Jumbo), 5. Sebastien Turgot (Fr./Ag2r), 6. Kris Boeckmans (Belg./Lotto Soudal), 7. Andrea Guardini (Tal./Astana), 8. Lorrenzo Manzin (Fr./FDJ), 9. Michal Kwiatkowski (Poľ./Etixx-Quick Step), 10. Ion Izagirre (Šp./Movistar) všetci rovnaký čas ako víťaz, ..., 44. P. VELITS (SR/BMC) +8 s