22. augusta 2014

Víťazom Michalovce Cupu mladíci Realu Madrid

Víťazom 5. ročníka Michalovce Cupu sa stali futbalisti Realu Madrid. Mládežníci "bieleho baletu" obhájili vlaňajšie prvenstvo, keď vo finále zdolali Valenciu 2:0. Tretie miesto obsadili hráči ...

FOTO TASR
Michalovce 22. augusta (TASR) - Víťazom 5. ročníka Michalovce Cupu sa stali futbalisti Realu Madrid. Mládežníci "bieleho baletu" obhájili vlaňajšie prvenstvo, keď vo finále zdolali Valenciu 2:0. Tretie miesto obsadili hráči FC Barcelona. Hráči domácich Michaloviec zdolali v súboji o 5. miesto Duklu Praha 3:2 po strelách zo značky pokutového kopu.

V úvode finálového zápasu dominovali skôr obrany a streleckých bolo minimum. V 13. minúte diváci zatlieskali priamemu kopu v podaní Arnaiza, ktorý efektne zneškodnil brankár Realu Zapata. V 28. minúte sa vyznamenal na opačnej strane Hakimi, keď zblízka zmaril šancu Fuertesovi.

Hráči Realu Madrid v druhom polčase zvýšili dôraz a hralo sa častejšie na polovici Valencie. V 53. minúte zakončil rýchlu akciu "bieleho baletu" Alcantara - 1:0. Hráčov Realu tento gól upokojil a o pätnásť minút na to pridali druhý zásluhou Noguerasa. Mladíci Realu Madrid tak obhájili vlaňajší triumf na Michalovce Cupe.

Michalovce Cup, výsledky:

Zápas o 5. miesto:
MFK Zemplín Michalovce - Dukla Praha (ČR) 2:2 (2:1), na strely zo značky pok. kopu 3:2
Góly: 28. Kolesár (11 m), 39. Garček (vl.) - 18. Garček, 58. Kocourek