Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. marca 2017

Vlhová triumfuje amplitúdne: V Aspene bola už jarNa snímke Slovenka Petra Vlhová (uprostred) sa stala víťazkou finálového slalomu žien Svetového pohára 18. marca 2017 v americkom Aspene. Na druhom mieste skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (vľavo) a tretie miesto obsadila ...Zdieľať
Na snímke Slovenka Petra Vlhová (uprostred) sa stala víťazkou finálového slalomu žien Svetového pohára 18. marca 2017 v americkom Aspene. Na druhom mieste skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (vľavo) a tretie miesto obsadila Švédka Frida Hansdotterová. Foto: TASR/AP
 
Aspen 20. marca (TASR) - Aj keď Petra Vlhová neobľubuje na svahoch extrémne mrazy a už vôbec nie prílišné teplo, jej dva triumfy v pretekoch Svetového pohára majú amplitúdny charakter. Pred poldruha rokom vyhrala slalom vo švédskom Aare a spomína si, že: "Bolo hlboko po nulou. Proste zima, veď to bol december na severe Európy."


V sobotu v americkom Aspene šokovala slalomový svet jasným zdolaním domácej superfavoritky Mikaely Shiffrinovej. To bolo pre zmenu vysoko nad nulou. Podmienky, ktorá vlastne odporujú jej poveternostným preferenciám, lebo Petra obľubuje ľadové povrchy a v Aspene bol naopak ťažký odmäk. "To bolo strašné teplo. Tu je už jar a pre mňa to nie je dobré na koncentráciu. Na druhej strane sa s tým museli vyrovnať všetci a mne sa to chvalabohu podarilo dobre. Som šťastná, že som na záver sezóny dosiahla moje najlepšie výsledky," povedala Vlhová pre TASR."

Víťazstvo v sobotňajšom slalome ju katapultovalo na sezónnu piate miesto v jej prvej disciplíne. Na druhý deň si vyjazdila v obrovskom slalome svoje osobné maximum 7. priečkou a v celkovom poradí SP skončila desiata: "Tento víkend bol úplne úžasný, spravila som výborné výsledky a ukončila som sezónu najlepšie, ako som mohla."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vlhová obsadila 7. miesto v obrovskom slalome, zdolala osobný rekord (19. 3. 2017)
 Vlhovej výkon ako z ríše snov: V Aspene to všetkým natrela (18. 3. 2017)
 Vlhová po 1.kole obrovského slalomu na MS trinásta, líderkou Worleyová (16. 2. 2017)
 Vlhovej tréner bol po prvom kole nahnevaný, po druhom šťastný (4. 1. 2017)
 FANTÁZIA: Petra Vlhová senzačne a suverénne vyhrala slalom v Aare (13. 12. 2015)
 Vlhová je nová slalomárska kométa. Jasná bude vo vytržení (13. 12. 2015)
 Slalomárka Vlhová skončila v EP desiata, v hodnotení vedie (10. 1. 2013)nasledujúci článok >>
Vesninová sa stala víťazkou turnaja WTA v Indian Wells
<< predchádzajúci článok
Columbus ide do play off,Crosby prispel hetrikom k triumfu Pittsburghu

Vlhová triumfuje amplitúdne: V Aspene bola už jar - diskusné fórum čitateľov