24. marca 2007

Vo finále extraligy Slovan s Trenčínom, Košice bronzové

Vo finále hokejovej Slovnaft extraligy sa stretnú Slovan Bratislava a Dukla Trenčín. Séria o zlato medzi tretím a štvrtým tímom po základnej časti sa začne v piatok 30. marca v Samsung Aréne v ...

BRATISLAVA 24. marca (WEBNOVINY) - Vo finále hokejovej Slovnaft extraligy sa stretnú Slovan Bratislava a Dukla Trenčín. Séria o zlato medzi tretím a štvrtým tímom po základnej časti sa začne v piatok 30. marca v Samsung Aréne v Bratislave. Druhého finalistu po postupe Slovana cez Zvolen stanovil sobotňajší šiesty zápas semifinále play off, v ktorom Trenčania doma zdolali HC Košice 4:2 a rovnakým pomerom triumfovali aj v celej sérii. Košičania tako zdolaný semifinalista a víťaz základnej časti získali v sezóne 2006/07 bronzové medaily, štvrtá priečka bude patriť Zvolenu. Trenčín si o titul zahrá prvýkrát od sezóny 2003/04, kedy sa napokon aj stal majstrom.

Vo finále sa stretnú päťnásobný šampión (Slovan) s držiteľom troch titulov (Trenčín). Obaja súperi sa však v boji o zlato v extralige stretnú prvýkrát v histórii najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Meno nového šampióna bude známe najskôr v stredu 4. apríla, najneskôr v utorok 10. apríla.
Košický klub vybojoval svoju prvú medailu po troch sezónach, v ktorých zhodne obsadil nepopulárne 4. miesto. Naposledy brali východniari cenný kov v ročníku 2002/03, v ktorom skončili druhí za Slovanom Bratislava. Pre Košice to je 9 medaila z extraligy v ére samostatnosti, doteraz vybojovali trikrát titul, štyrikrát boli druhé a dvakrát tretie.

Konečné poradie hokejovej Slovnaft extraligy 2006/2007 na 3. až 10. mieste:
3. HC Košice, 4. HKm Zvolen, 5. MHC Martin, 6. HK Aquacity ŠKP Poprad, 7. HK Dynamax-oil Nitra, 8. HK 36 Skalica, 9. MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš, 10. MsHK Žilina

Program finále Slovnaft extraligy (2 - 2 - 1 - 1 - 1, stretnutia sa začínajú o 17.00 h):
Slovan Bratislava - Dukla Trenčín (30., 31. marca, 3., 4., prípadne 6., 8. a 10. apríla)

Slovensko zvíťazilo na Cypre 3:1