Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

21. novembra 2016

Vo svete pribúda ľudí s HIV, ktorí absolvujú liečbu. tvrdí OSNPočet osôb liečených na vírus HIV sa v uplynulých piatich rokoch celosvetovo zdvojnásobil. Oznámil to dnes Spoločný program OSN pre HIV/AIDS (UNAIDS).Zdieľať
Ilustračné foto Foto: Hivpomoc.sk
Ženeva 21. novembra (TASR) - Počet osôb liečených na vírus HIV sa v uplynulých piatich rokoch celosvetovo zdvojnásobil. Oznámil to dnes Spoločný program OSN pre HIV/AIDS (UNAIDS).


K júnu 2016 sa na tento vírus liečilo približne 18,2 milióna ľudí vrátane 910.000 detí, čo je podľa tejto štatistiky dvojnásobok oproti údajom spred piatich rokov.

Program OSN tiež konštatuje, že vďaka liekom podávaným matkám, sa prenos HIV z matky na dieťa podarilo od roku 2010 znížiť o polovicu.

Liečba vírusu tiež podľa citovanej štúdie pomáha predlžovať život.

"Pokiaľ sa nám (tento trend) podarí udržať a zintenzívniť, svet sa priblíži k cieľu, aby sa do roku 2020 liečilo na HIV 30 miliónov ľudí," uvádza UNAIDS.

Agentúra DPA však pripomenula, že aj v roku 2015 sa vírusom HIV nakazilo ďalších 2,1 milióna ľudí. Globálne je tak týmto vírusom infikovaných zhruba 36,7 milióna obyvateľov Zeme.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bolívia vyhlásila výnimočný stav kvôli suchu
<< predchádzajúci článok
Pred nemocnicou v líbyjskom Benghází vybuchla bomba, hlásia obete

Vo svete pribúda ľudí s HIV, ktorí absolvujú liečbu. tvrdí OSN - diskusné fórum čitateľov