Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

31. mája 2011

Vo Viedni dnes vystúpi britský hudobník YusufVo viedenskej Stadthalle sa dnes o 19:30 predstaví britský hudobník Yusuf, predtým známy pod prezývkou Cat Stevens. Šesťdesiatdvaročný muzikant vystúpi vo ...Zdieľať
yusuf islam Yusuf Islam, predtým Cat Stevens.Foto: SITA/APBRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) - Vo viedenskej Stadthalle sa dnes o 19:30 predstaví britský hudobník Yusuf, predtým známy pod prezývkou Cat Stevens. Šesťdesiatdvaročný muzikant vystúpi vo Viedni po 35 rokoch v rámci svojho európskeho turné.


Yusuf Islam, vlastným menom Steven Demetre Georgiou, odštartoval svoju hudobnú kariéru v roku 1966 pod prezývkou Cat Stevens. Medzi jeho najznámejšie hity patria skladby ako napríklad Morning Has Broken, I Love My Dog, Matthew and Son, Wild World, Peace Train alebo Where Do The Children Play. Po tom, čo sa v roku 1976 pri pobreží Malibu takmer utopil, sa rozhodol konvertovať na islam, zmenil si meno na Yusuf Islam a na dlhší čas sa prestal venovať hudbe. K tej sa vrátil až v 90. rokoch, pričom od roku 2006 vystupuje pod menom Yusuf.

Informácie agentúre SITA poskytla vedúca Kancelárie mesta Viedeň Compress Erika Rožková.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tupac žije, informovala po útoku hackerov stránka televízie
<< predchádzajúci článok
Na Open Jazz Feste vystúpi Oskar Rózsa Partnership Unlimited

Vo Viedni dnes vystúpi britský hudobník Yusuf - diskusné fórum čitateľov