01. mája 2007

Vo volejbalovej extralige žien zvíťazili hráčky Pezinka

V utorňajšom rozhodujúcom piatom zápase série o konečné tretie miesto v slovenskej volejbalovej extralige žien zvíťazili hráčky Pezinka na palubovke Doprapstavu Bratislava 3:1 a v sezóne 2006/2007 ...

BRATISLAVA 1. mája (WEBNOVINY) - V utorňajšom rozhodujúcom piatom zápase série o konečné tretie miesto v slovenskej volejbalovej extralige žien zvíťazili hráčky Pezinka na palubovke Doprapstavu Bratislava 3:1 a v sezóne 2006/2007 skončili celkovo tretie - o jedno miesto lepšie ako vlani. Základom úspechu Pezinčaniek bol prvý set, ktorý vyhrali po dramatickom priebehu 31:29. V druhom dejstve sa hráčky Doprastavu vzchopili a dovolili súprerkám uhrať len 11 bodov. V tretej časti sa však karta obrátila a Bratislavčanky ho prehrali rozdielom triedy 10:21. V štvrtom a napokon poslednom sete sa prejavili skúsenosti a rozvaha hostiek, ktoré v sobotu doma vo štvrtom dueli série preváhali vedenie 2:0 na sety. Tento raz si už udržali kontrolu nad koncovkou.

Volejbal - extraliga žien - o 3. miesto - piaty zápas (hralo sa na 3 víťazné stretnutia):
VK Doprastav Bratislava - VTC Pezinok 1:3 (-29, 11, -10, -22) - konečný výsledok série 2:3, Pezinok získal bronz
88 min, rozhodovali: Bajči - Schimpl, 200 divákov