27. novembra 2015

Vo východniarskom derby zvíťazili Košice na ľade Popradu

Po premiérovej predzápasovej šou sa v Poprade hral v prvej tretine podpriemerný extraligový hokej. Hra sa kúskovala, hráči na oboch stranách si nepresne prihrávali. Hostia boli ale hokejovejší a po hrubých ...

Poprad 27. novembra (TASR) - Po premiérovej predzápasovej šou sa v Poprade hral v prvej tretine podpriemerný extraligový hokej. Hra sa kúskovala, hráči na oboch stranách si nepresne prihrávali. Hostia boli ale hokejovejší a po hrubých chybách v obrane mohli domáci ďakovať Kostúrovi. "Oceliari" šli napokon do vedenia v 16. minúte, keď odrazený puk od zadného mantinelu upratal do siete Hrnka.

Prvá prestávka priniesla oživenie na strane Popradu. Gól ale dali opäť hostia. V presilovke Bartoš šikovne tečoval nahodenie Dudáša a bolo 0:2. Domáci zvýšili dôraz a korčuľovanie, čo im prinieslo viac ako minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. V nej sekundu pred návratom Cebáka znížil Richard Rapáč na rozdiel gólu. Tlak kamzíkov zastavili až dve po sebe nasledujúce oslabenia.

V úvode tretieho dejstva mohol vyrovnať Bartečko, ale jeho individuálny prienik zastavil Melicherčík. V 49. minúte zahrmelo na druhej strane, keď Hričina nachytal domáceho Kostúra na hruškách - 1:3. Po faule na Krotáka, ktorý sám prešiel celého klzisko, nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Kapitán Popradu ho ale nepremenil. Necelé dve minúty pred koncom si vzala domáca striedačka oddychový čas a z hry stiahla brankára. Do opustenej bránky pečatil víťazstvo Košíc vo východoslovenskom derby Bartánus.

HK Poprad - HC Košice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
31. R. Rapáč (Suchý, Hvila) - 16. Hrnka (Deyl, Lelkeš) 22. Bartoš (Dudáš, Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. Bartánus. Rozhodovali: Jonák, Novák - Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2083 divákov

ALPSKÉ LYŽOVANIE: Po 1. kole obrovského slalomu je na čele Shiffrinová
Goffin otočil duel s Edmundom, Belgičania vedú nad Britmi 1:0