05. decembra 2005

Vo Zvolene rozhodlo predĺženie

Tridsiatedruhé kolo hokejovej ST Extraligy

Stretnutiami kompletného 32. kola včera pokračovala hokejová ST Extraliga.
Do zápasu vo Zvolene lepšie vstúpil aktuálny líder spod Zobora, keď Kolník už po štyroch minútach hry otvoril skóre. Za domácich stihol ešte na konci prvej tretiny vyrovnať Weissmann. V druhej tretine padli na oboch stranách dva góly, a tak o všetkom mohlo rozhodnúť posledné dejstvo.
V tom však na presnú delovku Pacigu dokázal zareagovať hosťujúci Štefanka. Rozuzlenia sa napokon diváci predsa dočkali v predĺžení, keď triumf Zvolena zariadil Weissmann. Žilinčania boli v Martine aktívnejší a zaslúžene zvíťazili 4:1. Z merania síl medzi Skalicou a Popradom vyšli lepšie podtatranci. Tí však o svojom triumfe rozhodli až v poslednej desaťminútovke, keď v priebehu dvoch minút ukradli Haščák s Faithom Záhorákom všetky body. Slovan si v zápase s Trenčínom vytváral málo šancí a nevyužil ani viaceré presilovky. Dukla išla do vedenia v závere prvej tretiny. V druhej časti síce gól nepadol, no v záverečnej časti trápenie belasých pokračovalo. Vojaci sa v presilovke 5:3 dostali do dvojgólového vedenia a to si v pohode postrážili až do samého konca. V zápase na Liptove zastavil víťazné ťaženie Košíc predposledný Mikuláš a po výhre 2:1 si pripísal tri body.

Góly: 20. a 65. Weissmann, 27. Cibuľa, 28. Šechný, 46. Paciga - 4. Kolník,
24. Mihálik, 40. Kollár, 58. Štefanka. Rozhodcovia: Ország - Gajan, Grečko, vylúčení: 7:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:1, zmeny: 41. bez Ščibrana, 50. bez M. Juríka, L. Juríka, Liptáka - 41. bez Pupáka, Petrinu, 2 802 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Babka, Škuta, Bonni, Štork, Stančok, Priechodský - Weissmann, Šechný, J. Čierny - Paciga, Gašpar, Cibuľa - Hanzal, Turek, Mahdalík.
NITRA: Fikrt - D. Milo, Strapko, B. Majeský, Hruška, V. Vlk, I. Švarný, Petrina - Vozdecký, T. Chrenko, Čacho - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - Pupák, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, J. Mihálik, Musil.

SLOVAN 0:2 TRENČÍN
(0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 18. a 47. I. Majeský. Rozhodovali: Jakubec - Valach, Krpelec, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez striedania, 2 817 divákov.
SLOVAN: Barta - Pavlas, Hančák, K. Sloboda, R. Sloboda, Wagenhoffer, Hecl - Kuľha, Hujsa, Junas - Pašek, Jánoš, Němčický -
K. Kováč, Klouda, Chlubna.
TRENČÍN: Hála - J. Ďurčo, Urban, Homér, Mikuš, Mocek, Juraj Liška, Rimmel, Hriňa - Melichárek, Kóňa, Kútny - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Baláž, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha.

SKALICA 3:5 POPRAD
(0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 28. Benák, 34. Jarolín, 51. Višňovský - 20., 53. Faith, 39. Jasovský, 52. Haščák, 60. Kroták. Rozhodcovia: Poljakov (Rus.) - Tvrdoň, Horínek, vylúčení: 6:11, navyše Javín (Poprad) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2 400 divákov.
SKALICA: Tuček - M. Ivičič, M. Křetínský, Benák, Klement, Zajac, Flamík, Komárek, Dostál - R. Školiak, Jarolín, R. Hartmann - Mikúš, Vala, Liščák - Grill, R. Sýkora, Jozef Liška - Krumpál, Hrnčirík, T. Višňovský.
POPRAD: Hurajt - M. Segľa, Fabian, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, M. Turan, Gurčík - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Piatak - P. Segľa, J. Faith, Martin Segľa - Zavacký, M. Haščák, Bambúch.

MARTIN 1:4 ŽILINA
(0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 45. T. Jaško - 12. Krajči, 19. a 40. Gron, 32. Kusovský. Rozhodovali: Marušin - Bednár, Kubuš, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedania: 41. Rovnianek za Ševelu, bez Hanesa, Koložváryho a Holečka (Martin), 2 500 divákov.
MARTIN: Ševela - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Chromý, Stolárik, Šimka - Török, Beran, G. Saliji - T. Jaško, Podstavek, Važan - Koložváry, Kuric, Beutel - Holečko, Bulík, Hanes.
ŽILINA: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, Rehák, Kontšek - Miklík, Hreus, Gron - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík, Král.

L. MIkuláš 2:1 Košice
(1:1, 0:0, 1:0)

Gól: 7. Pohanka (Kövér), 52. Kopecký (M. Šterbák) - 14. Kmiť (P. Bartoš, Dravecký),
vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gašparík, J. Višňovský, 1 313 divákov.
L. MIKULÁŠ: Falter - M. Šterbák, Fatyka, P. Lištiak, Rúfus, M. Dropa, Tomaška, M. Grman, M. Školiak - Opatovský, Mravec, Kopecký - Marek Hovorka, Trochta, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Tarageľ - Kövér, B. Pohanka, P. Bartík.
KOŠICE: Petrík - Kledrowetz, M. Varga, Bodnár, Podhradský, Horáček, Topoli, Kall - Dravecký, P. Bartoš, Kmiť - Lažo, Lipianský, Vostřák - Hvila, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, Michal Lukáč, M. Slovák.

Hlasy trénerov

Rudolf Uličný, tréner Martina: „V našej hre absentoval prehľad, často sme sa zbavovali pukov. Boli sme bezradní a bolo to katastrofálne.“
Anton Tomko, asistent trénera Žiliny: „V prvej tretine sme boli agresívnejší i dôraznejší, strelili sme dva dôležité góly, čo nás povzbudilo do ďalšieho priebehu hry.“
Ján Faith, tréner L. Mikuláša: „Poznali sme ofenzívne kvality Košíc, preto sme sa zamerali na pozornú defenzívu a rýchle protiútky. V rozhodujúcich momentoch nás podržal brankár Falter.“
Ján Selvek, tréner Košíc: „Naši hráči zabudli, že úlohu veľkého favorita treba potvrdiť aj na ľade. V úvode sme nepremenili sériu presiloviek
a Mikulášania zdvihli hlavu.“
Josef Augusta, tréner Slovana: „Rozhodli presilovky, ktoré súper dvakrát využil. Slovan nemá útočníkov, ktorí by sa presadili proti pozornej defenzíve v strednom pásme. Dukla je v súčasnosti v tejto činnosti suverénne najlepším tímom v lige.“
Milan Hovorka, tréner Trenčína: „Naša obrana sa osvedčila, Slovan sme nepúšťali do tlaku či rýchlych protiútokov. O víťazstvo sa zaslúžilo celé mužstvo na čele s brankárom Hálom.“
Pavel Pazourek, tréner Skalice: „Prístup niektorých hráčov ma sklamal. Ako keby sme my boli
v tabuľke na 2. mieste a mali viac bodov. Zápas sme stratili vlastnou nezodpovednosťou a neochotou hrať pre mužstvo.“
Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Vedenie akoby hráčov uspokojilo a v druhej tretine sme zrazu prehrávali 1:2. Až potom sme začali hrať svoju hru a využili rýchle protiútoky, čo rozhodlo.“
Peter Mikula, tréner Zvolena: „Zápas bol plný zvratov, s adrenalínom, dobre, že sme potvrdili, že sa situácia stabilizuje, forma rastie. Výhra sa ráta, aj keď sme o nej rozhodli v predĺžení.“
Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Pre divákov to bol určite nádherný zápas plný zvratov do poslednej chvíle. Prehrať v poslednej sekunde je kruté, ale aj takéto zápasy bývajú