17. apríla 2015

Volejbal: Slávistky zdolali Spišskú Novú Ves a sú krok od titulu

Hráčky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom treťom finálovom stretnutí extraligy volejbalistiek nad VK Spišská Nová Ves 3:2 a ujali sa vedenia v sérii 2:1 na ...

Volejbal Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 16. apríla (TASR) - Hráčky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom treťom finálovom stretnutí extraligy volejbalistiek nad VK Spišská Nová Ves 3:2 a ujali sa vedenia v sérii 2:1 na zápasy. Slávistky môžu rozhodnúť o zisku titulu v sobotu 18. apríla, keď je na Spiši na programe štvrtý finálový duel.

Finále play off extraligy žien - 3. zápas:
VK Slávia EU Bratislava - VK Spišská Nová Ves 3:2 (19, 19, -20, -22, 14)

/stav série: 2:1/
Slávia: Kuciaková, Koseková, Mikšíková, Rákošová, Mitrengová, Szabóová, libero Doležajová (Hudecová, Candráková, libero Sikelová)
Spišská Nová Ves: Trachová, Smáková, Otaševičová, Povrazníková, Jakábová, Magerovová, libero Jagodzinská (Olejníková, Zaťková, Nováková)

Druhé pokračovanie súboja o titul bolo minulú sobotu na Spiši viac ako dramatické a o výsledku sa rozhodlo až po 133 minútach hry. Z premiérového finálového víťazstva v extralige sa napokon tešili domáce, ktoré tak cestovali do Bratislavy nabudené po vyrovnaní série na 1:1.

Slávistky však od úvodu nenechali nič na náhodu a v domácom prostredí haly Mladosť sa do súperiek pustili zostra. Rýchlo si vytvorili pohodlný náskok, keď najskôr viedli 8:3 a potom aj 16:10. Bratislavčanky naďalej pokračovali v kvalitnej hre na sieti a vychádzalo im aj podanie. Za stavu 21:12 síce Spišiačky zabojovali, stiahli na 22:19, ale Slávia si už vedenie nenechala vziať a prvý set vyhrala za 28 minút 25:19.

Druhé dejstvo bolo vyrovnané. Spišiačky sa otriasli z úvodného šoku a s domácimi držali krok. Rozhodujúci moment prišiel za stavu 17:17, keď slávistky zaznamenali sériu piatich bodov za sebou (22:17). V tých momentoch ich v útoku potiahla dvojica Szabóová, Rákošová. O zisku druhého setu pre Bratislavčanky rozhodla úspešným blokom Koseková.

Tretia časť hry sa však niesla v réžii hostiek. Po vyrovnanom úvode (6:6) si Spišiačky vytvorili mierny náskok, ktorý postupne zveľadili až na 10-bodový rozdiel (10:20). Domáce potom zabrali, spresnili hru na sieti a podarilo sa im znížiť na 20:24. Následne však presne zasmečovala Otaševičová a Novovešťanky znížili na 1:2. Hosťky povzbudené ziskom setu začali lepšie aj štvrté dejstvo. Vedené na sieti veľmi dobre hrajúcou dvojicou legionáriek Magerovová, Otaševičová postupne viedli 8:5 a 15:10. Slávistky však zabojovali a podarilo sa im znížiť na rozdiel dvoch bodov (18:20). Hosťujúci kouč Ondrej Spišák si následne zobral oddychový čas a to sa ukázalo ako správny ťah. Jeho zverenky sa ukľudnili a napokon dotiahli set do víťazného konca.

V dramatickom záverečnom skrátenom sete mali napokon viac síl i športového šťastia Bratislavčanky a po výhre 3:2 sú výhru od titulu.

Hlasy po zápase:
Martin Hančík, tréner Slávie: "V prvom rade chcem zagratulovať dievčatám k víťazstvu a heroickému výkonu. Stretli sa dve vyrovnané družstvá, ktoré majú všetky činnosti namakané. Aj keď sme viedli 2:0 na sety som vedel, že to nebude jednoduché. Spišská na začiatku hrala zakríknuto, my sme dobre podávali a blokovali. Súper sa potom dostal do hry a rozhodnúť musel tajbrejk. Klobúk dole pred dievčatami, pretože toto bol druhý vyhratý skrátený set v sezóne a opäť proti Spišskej."
Ondrej Spišák, tréner SNV: "Jedno oko plače, druhé sa smeje. Samozrejme, máme byť viac smutní, pretože sme prehrali finálový zápas, ale k výhre sme boli strašne, strašne blízko. Emócie, ktoré sme uhrali doma, sme chceli preniesť do tejto haly. V úvode nás zradila prihrávka, ale i ja som bol prekvapený z dievčat, že nič si nevyčítali a sami sa dostali späť do hry. V tajbrejku to bolo hop alebo trop. Zbrane neskladáme, verím, že doma to otočíme a do Bratislavy sa ešte vrátime."