02. mája 2016

Volejbalisti Nitry zdolali Prešov 3:0 a vyrovnali stav finále na 2:2

Radosť hráčov Nitry po vyhratom prvom sete v štvrtom zápase finále play off extraligy vo volejbale mužov medzi VK Bystrica SPU Nitra a VK Mirad PU Prešov 2. mája 2016 v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Nitra 2. mája (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra zvíťazili vo štvrtom finálovom zápase play off extraligy nad VK MIRAD PU Prešov 3:0 a vyrovnali stav série na 2:2.

Piaty duel finále, ktoré sa hrá na štyri víťazstvá, je na programe vo štvrtok 5. mája o 17.00 h v Prešove.

4. zápas finále play off:

VK Bystrina SPU Nitra - VK MIRAD PU Prešov 3:0 (24, 22, 21)

zápas trval 87 minút. Rozhodovali: Mokrý a Malík, 600 divákov.

Nitra: Kašper, Zaťko, Kubš, Ludha, Szarek, Malina, libero Turis (Porubský, Hukel, Mečiar). Tréner: M. Kardoš.

Prešov: Červeň, Halaj, Sopko, Macko, Digaňa, Drobňák, libero Lampart (Peleščák, Mikovčík, Brilla). Tréner: Ľ. Šalata.

/stav série: 2:2/

Nitra vyhrala tretí finálový duel za 76 minút 3:0 a v pondelok sa hotovala vyrovnať stav finálovej série. Potvrdzovala to hneď v úvode prvého setu, keď sa rýchlo ujala vedenia 6:2. Hostia však potom zapli na vyššie obrátky a najmä zásluhou svojho lídra Sopka vyrovnali na 7:7. Východniari pokračovali v kvalitnej hre, využívali diery v domácej obrane a dostali sa do štvorbodového trháku (15:19). Nitra potom zlepšila hru na sieti, spresnila kombinácie a podarilo sa jej vyrovnať na 20:20. V dramatickej koncovke úradoval domáci Kubš. Najskôr zaznamenal dva body z podania a potom presným smečom dostal domácich do vedenia 23:21. Prešov zásluhou Sopka vyrovnal na 24:24, ale prvé dejstvo sa napokon skončilo výhrou 26:24 pre Nitru.

Rozhodujúce momenty druhého setu prišli v jeho polovici, keď sa domáci zásluhou výborne hrajúceho poľského legionára Szareka dostali do trojbodového vedenia. To si udržali až do záveru aj napriek tomu, že Prešov sa priblížil na rozdiel dvoch bodov.

Úvod tretieho dejstva bol vyrovnaný, ale miernu prevahu i bodový náskok si vybudovali domáci. Viedli 8:6, 12:8 i 19:15. Prešov bojoval, snažil sa, ale na oduševnený výkon hráčov spod Zobora v pondelok nemal. Nitra napokon triumfovala bez straty setu 3:0 a vyrovnala stav finálovej série na 2:2.

NHL: Fínsky brankár Raanta predĺžil s New York Rangers