23. mája 2018

Volejbalistky SR prehrali v rámci Zlatej Európskej ligy v Bielorusku

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Minsk 23. mája (TASR) – Slovenské volejbalové reprezentantky sa nedočkali víťazstva ani vo svojom druhom zápase C-skupiny Zlatej Európskej ligy. Zverenky trénera Marca Fenoglia podľahli v Minsku domácim Bieloruskám hladko 0:3.

Na konte tak majú dve prehry, v sobotu nestačili na Bielorusko ani v domácom prostredí v Poprade (2:3). Najbližšie sa predstavia v sobotu 26. mája o 16.00 h v Prahe proti domácemu Česku.

Zlatá Európska liga - ženy:

C-skupina (Minsk)

Bielorusko - Slovensko 3:0 (23, 19, 20)
Zápas trval:
73 minút, rozhodovali: Simičová (Srb.) a Asipčik (Biel.), 970 divákov

Bielorusko: Šašová 5, Markevičová 8, Barysevičová 11, Kasciučyková 2, Hryškevičová 11, Stoliarová 6, liberá Pauliukouskajaová a Hanijevová (Kananovičová 0, Seryková 9)
SR: Radosová 16, Herelová 5, Salanciová 6, Hudecová 6, Pencová 3, Koseková 1, libero Nikmonová (Drobňáková 1, Pištěláková 1, Töröková 1)

Slovenky nastúpili na poste univerzálky so Salanciovej, na ďalších pozíciách bola zostava rovnaká ako v sobotu v Poprade. Bielorusky v úvode viedli 3:0, potom 6:3 a v polovici setu 16:13. Napriek tomu mali slovenské volejbalistky šancu vyhrať prvý set. Pri podaní Radosovej otočili zo 17:21 na 23:21, ale koncovku zvládli lepšie domáce hráčky a úvodné dejstvo získali v pomere 25:23.

V druhom sete sa Slovenky dostali po ese Radosovej do vedenia 13:12, ale v ďalšom priebehu dominovali domáce reprezentantky. Vybudovali si troj-štvorbodový náskok a už ho nepustili. Bielorusko vyhralo druhý set 25:19.

Na začiatku tretieho setu vyhrávali slovenské volejbalistky 6:3, ale Bielorusky manko rýchlo zmazali a pokračovalo sa bod po bode. Nádej svitla po tom, ako slovenské volejbalistky vyrovnali na 18:18. Koncovku však vôbec nezvládli, bieloruské volejbalistky vyhrali set 25:20 a celý duel 3:0.