11. augusta 2017

Volka potešili výkony v Londýne: Stovka bola výnimočná

a snímke zľava trénerka Naďa Bendová, šprintér Ján Volko a tréner Róbert Kresťanko po návrate zo 16. majstrovstiev sveta v atletike v Londýne, 11. augusta 2017 v Bratislave. Foto: FOTO TASR – Jakub Kotian
Bratislava 11. augusta (TASR) - Slovenský atlét Ján Volko sa v piatok vrátil z majstrovstiev sveta v Londýne s novým národným rekordom na 100 metrov a 15. miestom na 200 metrov. Účasť na svetovom šampionáte si vybojoval po zabehnutí limitu na majstrovstvách Európy do 23 rokov v poľskej Bydgoszczi, kde získal zlato na dvojstovke a striebro na stovke.

Aj vzhľadom na nabitý program v aktuálnej sezóne nemal jeho realizačný tím veľké očakávania. "Neboli príliš vysoké vzhľadom na to, že išlo o majstrovstvá sveta. Úžasným úspechom bol postup do semifinále, ktorý sa podaril v disciplíne, kde bola väčšia konkurencia ako na 100 metrov. Pocity a atmosféra boli skvelé. Bolo pre mňa poučné vidieť všetky hviezdy svetovej atletiky. Som veľmi hrdá, šťastná a pyšná na Janka," uviedla Volkova trénerka Naďa Bendová.

Slovenský reprezentant prevýšil papierové očakávania, v kvalifikácii na 100 m dokázal zlepšiť národný rekord. Volko zvíťazil vo svojom behu časom 10,15 sekundy. V rozbehoch sa umiestnil na 28. priečke, postup do semifinále mu ušiel o jednu stotinu sekundy. "Stovka bola výnimočná, keďže som vyhral svoj kvalifikačný beh. Bol to skvelý pocit, keď mi diváci tlieskali. Neskutočná atmosféra," povedal Volko. Na dvojnásobnej trati sa mu darilo viac, postúpil totiž do semifinále. V ňom zabehol čas 20,61 s, čo stačilo v celkovej klasifikácii na 15. priečku. Medzi Európanmi predviedol šiesty najlepší čas spomedzi semifinálových účastníkov. "Myslím si, že to nebol zlý beh vzhľadom na to, čo som mal za sebou. Som maximálne spokojný," dodal Volko k svojmu debutu na MS.