04. októbra 2006

Výsledky futbalovej Corgoň ligy

Futbal - Corgoň liga - 14. kolo: Inter Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0) Góly: 59. R. Kunzo, 90.+ Peter Majerník, ŽK: 64. Šlahor, 87. Petrán (obaja Inter), rozhodovali: Mriglot - Ádám, Benko, 864 ...

Futbal - Corgoň liga - 14. kolo:

Inter Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 59. R. Kunzo, 90.+ Peter Majerník, ŽK: 64. Šlahor, 87. Petrán (obaja Inter), rozhodovali: Mriglot - Ádám, Benko, 864 divákov

Inter: Bernady - Kaprálik, Friga, R. Kunzo, Petrán - Pečalka (77. Šedivý) - Musil (46. Hejčík), R. Urban, Peter Majerník - Šlahor, Švancara (55. Dirnbach)

Banská Bystrica: R. Zajac - Klučiar, Velický, Peter Farkaš, M. Pančík ml. - Wozniak (68. Semeník) - Pečovský, Bažík, T. Libič - Medveď (85. Páleník), Lietava

Favorizovaní hostia pôsobili v I. polčase futbalovejším dojmom. Už v 2. min sa po akcii Libiča uvoľnil v päťke Medveď, ale v dobrej pozícii namieril vedľa ľavej žrde. Následne dlhý aut Klučiara našiel Bažíka, kapitán Dukly však strelil len do bočnej siete. Vydarený úvod zápasu mohli Bystričania korunovať gólom, no lopta z hlavy Velického pristála iba na brvne. Hostia naďalej udávali tón a Bernady musel hasiť ďaleko za šestnástkou pred nabiehajúcim Bažíkom. Brankár Interu sa vyznamenal aj v 35. min, keď vyrazil na roh prudký pokus reprezentanta Lietavu. Domáci sa k priamej strele vôbec nedostali. Hŕstka divákov videla v ich podaní len tečovanú hlavičku Švancaru a chybu gólmana Dukly Zajaca, ktorému po štandardke vypadla lopta z rúk, no nič z toho nebolo. Druhý polčas sa začal tak ako prvý - náporom hostí. Medzi žrďami však čaroval Bernady. Brankár z Pasienkov zlikvidoval postupne strelu Lietavu a na čiare aj dve nebezpečné hlavičky Medveďa a Petra Farkaša. V 59. min prišiel nečakane gólový úder Interu, keď presne načasovaný Urbanov priamy kop poslal hlavou nekompromisne do siete kapitán R. Kunzo - 1:0. Žlto-čierni mohli aj zvýšiť, striedajúci Dirnbach mieril po úniku Šlahora vedľa. Záverečný nápor Dukly priniesol len dve možnosti Lietavu a nakoniec v nadstavenom čase poistil cenné víťazstvo domácich Peter Majerník, ktorý strelou po zemi prekonal Zajaca.

Hlasy:

Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Banská Bystrica má kvalitné mužstvo, čo dnes svojím vystúpením aj potvrdila. Podali sme disciplinovaný, zodpovedný výkon, nechýbala obetavosť a nasadenie. Spoľahlivo zahrala obrana a podržal nás brankár Bernady. Keď budú chlapci takto pokračovať, myslím si, že na Inter sa vráti radosť a začneme opäť vyhrávať. Rado Kunzo znovu potvrdil, že je pri štandardných situáciách nebezpečný. Momentálne je tým pravým kapitánom a drží nás nad vodou."

Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "Z pohľadu vývoja, keď sme boli pánmi na ihrisku a mali viac z hry i vyložených príležitostí, no napokon sme prehrali 0:2, som sklamaný. V šestnástke súpera nám chýbali dôraz a agresivita v koncovke. Navyše v druhom polčase sme po štandardke inkasovali a už sme nedokázali získať ani bod."

Artmedia Bratislava - ZTS Dubnica 2:1 (0:0)

Góly: 61. Reiter, 86. Halenár - 81. M. Filo ml., ŽK: 40. M. Ďurica, 58. G. Straka (obaja Artmedia), rozhodovali: Micheľ - Ružbarský, Brendza, 950 divákov

Artmedia: Kamenár - Burák, Debnár, R. Konečný, Čvirik - V. Gajdoš (61. Oravec), G. Straka, J. Kozák ml., M. Ďurica - Halenár (89. Najman), Reiter (90. Guédé)

Dubnica: Holec - Pleva, Špendla, Adámik, R. Novák (88. Jonáš) - Lendvay, Kopačka, Držík, Kiška (63. Grendel) - Bruško (63. Kuzma) - M. Filo ml.

Za bratislavským Starým mostom sa hral v prvom polčase iba priemerný futbal s minimom šancí. Aký-taký vzruch priniesli len úvodné minúty, keď najskôr domáci Reiter a potom hosťujúci Držík mierili nebezpečne medzi žrde, ale gólmani Holec a Kamenár zasiahli úspešne. Ďalšie strelecké pokusy v prvej časti hry už po góle veľmi nevolali, a tak do kabín išli hráči za bezgólového stavu. Po prestávke Artmedia ožila, no strelecké pokusy Konečného a Kozáka sa gólmi ešte neskončili. Vytúžený presný zásah domácich prišiel až v 61. min a to po ôsmom rohovom kope v podaní Kozáka a presnej hlavičke Reitera - 1:0. V 72. min mohol pridať druhý gól Petržalčanov Oravec, ale jeho bomba tesne minula ľavú žrď. V ďalších minútach prevzali taktovku hostia z Dubnice a zaslúžene vyrovnali. V 81. min sa to podarilo útočníkovi Filovi, ktorý sa nikým nekrytý dostal s loptou k šestnástke a ľavačkou skóroval - 1:1. Vzápätí mal ešte šancu Držík, ale Kamenár jeho pokus zneškodnil. V závere sa domácim predsa len podarilo prikloniť víťazstvo na svoju stranu. V 86. min sa po zmätkoch v obrane Dubnice dostal k lopte Halenár a strelou spoza hranice pokutového územia rozhodol zápas. Artmedia pod vedením trénera Horného v Corgoň lige ešte neprehrala, Dubnica, naopak, ťahá od 8. kola sériu bez víťazstva.

Hlasy:

Štefan Horný (tréner Artmedie): "Dá sa síce povedať, že sme vyhrali šťastným gólom, ale hráči dreli, bojovali až do konca, išli aj cez bolesť a napokon boli úspešní. Dubnica vôbec nemá zlé mužstvo. Disponuje brejkovými typmi futbalistov, ktorí predstavujú hrozbu. Najmä v druhom polčase tam však boli z našej strany dobré momenty. Máme tri body a ideme ďalej."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Nepodarilo sa nám zopakovať výkon zo zápasu jedenásteho kola v Trnave, ale napriek tomu si myslím, že remíza by bola spravodlivá. Nezvyknem sa vyjadrovať k výkonom rozhodcov, Micheľ však dnes nemal rovnaký meter na oba tímy. Pred rozhodujúcim druhým gólom Artmedie sme mali rozohrávať štandardnú situáciu po faule na Fila, rozhodca to však neodpískal. Zrejme si myslí, že keď má poslaneckú imunitu, môže si robiť, čo chce."

AS Trenčín - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)

Góly: 28. Siva, 74. Zošák, ŽK: 82. Novisedlák (Trenčín), rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Vindiš, 820 divákov

Trenčín: Hodál - Doležaj, Cs. Horváth, Mičenec (81. Novisedlák), Krško - Marček - Pastva, Kubica (75. Lešták), Czinege, Baranyai - M. Rožník (59. Obal)

Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil - Zošák (76. Ďubek), Břežný, Maslo, Božok (67. Tomáš Sedlák) - Rák (72. Tomčák), Žofčák

Pred hŕstkou najvernejších predviedli oba tímy podpriemerné futbalové divadlo. Trenčania majú v súčasnej kríze problémy so základnými futbalovými zručnosťami a Ružomberok hral iba to, čo potreboval. Hostia od úvodu v tréningovom tempe kontrolovali vývoj stretnutia. Už v 9. min sa školáckej chyby dopustil Doležaj, Žofčák vysunul Božoka, ale brankár Trenčína Hodál vytlačil jeho strelu na pravú žrď. Po necelej polhodine hry sa však už skóre menilo, keď po rohu vyskočil najvyššie hosťujúci Siva. Následne sa dlhé minúty nič nedialo. Trenčania po prvý raz ohrozili Hajdúcha v 70. min, ale Csaba Horváth mieril po rohu hlavou mimo. O pár minút na to predviedli hrubú chybu trenčianski obrancovia Mičenec s Krškom, keď sa nedohodli a voľnú loptu Zošák pohodlne dopravil za chrbát Hodála. V závere duelu zaujal ešte dvoma šancami Tomčák, ale pri prvej opečiatkoval iba brvno a pri druhej sa predviedol domáci gólman.

FC Senec - Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Góly: 27. E. Takáč, 87. Moughfire, ŽK: 67. Marcin, 90. Matič - 45. Mojský, rozhodovali: Samotný - Slyško, Palušák, 2484 divákov

Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Ľ. Michalík, Matič, Pecha - Papaj, Guldan, Matej Kováč, Marcin, Moughfire - E. Takáč (88. Kozár)

Slovan: D. Kiss - Struhár (77. Kosmeľ), Hanek, Polgár, Ševela (75. T. Sloboda) - Slovák, M. Kubala, P. Sedlák, Mojský - Vyskočil (46. M. Otočka), Masaryk

Senčania, ktorí po sebe tri zápasy prehrali, potrebovali naplno bodovať. Aj keď v úvodných minútach zápasu mali slovanisti na kopačkách viac šancí, Senčanov podržal najmä brankár Perniš, no od 27. min, keď Papaj vysunul Takáča a ten po krídle potiahol až na hranicu päťky a z uhla otvoril skóre, domáci začali hrať svižnejšie a s cieľom udržať si vedenie. V 31. min mohol vyrovnať Masaryk, jeho strela však smerovala tesne nad Pernišovu bránku. V 60. min mohli domáci už viesť 2:0, ale po Kováčovej prudkej strele zahrávali domáci iba rohový kop. V 65. min Papaj krížnou strelou prihral Kováčovi, ale ten mieril vysoko nad slovanistickú bránu. Domáci sa opäť radovali až tri minúty pred koncom, keď Moughfire vystrelil na Kissovu bránku a presne trafil vedľa pravej žrde - 2:0. V závere stretnutia Matič ponúkol slovanistom aspoň šancu znížiť stav stretnutia, keď rukou zahral v šestnástke, ale Slovákov pokutový kop Perniš dobre vystihol a loptu vyrazil.

Hlasy:

Jozef Valovič (tréner Senca): "Dnes to bol pre nás veľmi dôležitý zápas, prišiel k nám hrať Slovan. Vedeli sme, že potrebujeme vyhrať, snažili sme sa vykryť stred poľa aj zaradením Marcina do stredu, čo sa nám aj darilo. Som veľmi rád, že sme nedostali žiadny gól, naopak, moji chlapci opäť doma potvrdili, že na domácom ihrisku vedia bodovať. Keďže sme dali dva góly, chlapcom ďakujem, víťazstvo si veľmi cením."

Jozef Jankech (tréner Slovana): "Začiatok nebol pre nás najhorší, dá sa povedať, že sme aj kontrolovali hru. Po góle, ktorý mojimi hráčmi otriasol, sme sa nedokázali až tak koncentrovať na hru ako súper. Takto isto to bolo aj v zápase s Petržalkou, chlapci si síce vytvorili aj po góle príležitosti, ale nedokázali prekonať domácu obranu. Chýbali im sily a dopustili sme sa i taktických chýb. V závere stretnutia sme inkasovali druhý gól, a keďže sme nevyužili ani pokutový kop, zápas sa skončil víťazstvom Senčanov."