27. októbra 2006

Výsledky hokejovej Extraligy

Hokej - extraliga - 18. kolo: MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:2 (0:2, 1:0, 4:0) Góly: 38. Fatyka (Michel Miklík), 47. Róbert Huna (Grman), 47. Richard Huna (R. Sloboda, Róbert Huna), 50. ...

Hokej - extraliga - 18. kolo:

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Góly: 38. Fatyka (Michel Miklík), 47. Róbert Huna (Grman), 47. Richard Huna (R. Sloboda, Róbert Huna), 50. Richard Huna, 53. Holečko (Marek Hovorka) - 12. Jasovský (Marcel Haščák), 15. Kubus (Marcel Haščák, Fabian)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: M. Školiak - Marcel Haščák na 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Halecký, Smerek, 1360 divákov

V tradičnom súboji podtatranských rivalov sa opäť potvrdilo, že derby zápasy majú svoju špecifickú atmosféru. Hostia prišli do Liptovského MIkuláša so skvelou bilanciou z posledných zápasov, čo potvrdili aj výbornou I. tretinou, po ktorej viedli gólmi Jasovského a Kubusa 2:0. Mladí Liptáci sa dlho spamätávali z tohto otrasu, do hry ich vrátil až v 38. min nechytateľným projektilom od modrej kapitán Fatyka. To, čo sa udialo v III. tretine sa určite nikdy vicemajstrovským kamzíkom nesnívalo. O obrat v stretnutí sa v 47. min postarali bratia Hunovci, keď najskôr 47. min Róbert v presilovke vrátil za chrbát Hurajta strelu Grmana a o chvíľu dostalo Liptákov do vedenia jeho dvojča Richard. Ten v polovici III. tretiny poistil vedenie domácich na 4:2. V 53. min vyhnal blafák Holečka z bránky Hurajta, jeho náhradník Kožuch však už za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu Mikulášanov.

HKm Zvolen - HC Košice 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

Góly: 14. Babka (F. Turek, Krayzel), 18. Igor Majeský (J. Kopecký), 38. Škvaridlo (Velebný, Paciga), 48. F. Turek (Krayzel), 49. Krayzel (F. Turek, Cibuľa), 53. Babka (F. Turek) - 8. P. Bartoš (Kmiť), 17. Šimurda (Javín, M. Lukáč), 21. Lipiansky (Špelda, Lažo), 42. Jenčík (Pleva)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko, 2250 divákov

Domáci hráči mali šancu už v 3. min, keď Laco si poradil so Ščibranovou strelou i následnou dorážkou Jaška. Hostia vyrážali do nebezpečných protiútokov. V 8. min v oslabení po chybe obrancu Gunka ušiel Bartoš a svoje sólo s prehľadom premenil. Zvolenčania odpovedali v 14. min, keď počas presilovky prekonal Laca strelou po ľade Babka. Hra nabrala ešte väčšie obrátky a šance sa striedali na oboch stranách. V 17. min sa ujala dorážka hosťujúceho Šimurdu, vzápätí sa však podarilo niečo podobné aj domácemu Majeskému, ktorý stanovil prvotretinové skóre na 2:2. Štart do druhej dvadsaťminútovky mali Košičania, ktorí opäť išli do vedenia gólom Lipianského. Domáci vyrovnávali opäť, keď sa v početnej výhode v 38. min pred Lacom najlepšie zorientoval Škvaridlo. Úvod tretej tretiny opäť patril Košičanom, keď strelou z kruhu prekonal Šimonoviča Jenčík. Domáci sa snažili o vyrovnanie a v 48. min trestali ďalšiu nedisciplinovanosť Košičanov, keď puk prekĺzol Lacovi pomedzi betóny po Turekovej strele. Hoci hostia štyrikrát viedli, body vo Zvolene nezískali. Domáci troma gólmi v rozpätí necelých 5 minút definitívne rozhodli. Zvolen vyťažil v zápase najmä z presiloviek, keď využil až päť početných výhod.

MHC Martin - Slovan Bratislava 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Škuta (Hriňa, Važan), 28. Beran (Klepáč, Török), 51. Török (Špirko), 60. Beran (Škuta) - 4. Kuľha (Pavlas), 10. Kuľha (J. Sýkora)

Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: 43. Klepáč (Martin) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Zvrškovec, 4300 divákov

Zápas prvých dvoch tímov mal výbornú kulisu - 4300 divákov je rekordom martinského štadióna - a dobré tempo. V 4. min nevyužil šancu Ďatelinka a z protiútoku trestal Kuľha - 0:1. V 10. min ušiel v oslabení hostí opäť Kuľha a na jeho blafák Ševela neskoro zareagoval - 0:2. Domáci v druhej tretine zrýchlili pohyb, rešpekt zo súpera nechali v kabíne a výsledok sa dostavil. V 24. min strelil kontaktný gól Martina Škuta, ktorý v presilovke svojho tímu prestrelil Hoviho. V 28. min Martinčania znovu zužitkovali početnú výhodu, keď sa odrazený puk dostal k Beranovi, ktorý už vedel čo s ním - 2:2. V tretej tretine sa hral hokej ako z partesu. V 51. min vyšla Špirkovi pekná individuálna akcia, po ktorej sa domáci po prvý raz dostali do vedenia. Hostia v závere vsadili všetko na jednu kartu, k hre bez brankára sa odhodlali už v 58. min, ale ich zámer prerušil Beran, ktorý 45 sekúnd pred koncom do prázdnej brány pečatil výsledok na konečných 4:2.

HK Dynamax-oil Nitra - HK 36 Skalica 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 4. Vozdecký (Kmeč), 9. Kmeč (M. Štefanka, Vozdecký), 22. G. Saliji, 23. Raček (Topoli)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 54. G. Saliji (Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - J. Višňovský, Gašparík, 2650 divákov

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 15. Heš (Melichárek), 18. Homer (Kóňa), 20. V. Nemec (Poljaček, Ďurčo), 42. Poljaček (Lezo, Húževka), 44. Melichárek (Pardavý), 53. Pardavý (Kóňa) - 38. Krajčí (Michal Straka, P. Frühauf)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: F. Mihálik - Horínek, Goga, 3120 divákov

V prvej tretine dominovala obojstranne taktická hra. Za zmienku v prvej dvanásťminútovke stojí len samostatný únik domáceho Baláža na brankára Petríka, ktorého ale neprekonal. V ďalších minútach aktívni hráči Dukly zlepšili hru smerom dopredu, ktorú zúročili po prvýkrát v zápase v 15. min po nahrávke Melichárka obranca Heš presnou strelou spomedzi kruhov. O dve minúty skóroval v presilovke Homér. Zavŕšením tretiny bol gól Nemca po ukážkovej strele z ľavého kruhu. Séria vylúčení v druhej tretine rozkúskovala hru a domáci tím vyviedla z tempa. Žilina nevyužili osem minút v početnej výhode. Gól hosťujúceho mužstva prišiel v závere druhej dvadsaťminútovky po skrumáži pred bránkou Hálu znížil na 1:3 Krajči. V ďalšom priebehu stretnutia hráči domácej Dukly opäť zapli naplno. Svojou úspešnou hrou nútili hosťujúce mužstvo často faulovať, z čoho pramenili pričasté vylúčenia, ktoré Trenčania dokonale využili. Hneď v úvode tretej tretiny skórovali v početnej výhode Poljaček a Melichárek. Ďalší gól v presilovke pridal Pardavý a uzavrel tak skóre na konečných 6:1.