28. novembra 2006

Výsledky hokejovej Extraligy

Hokej - extraliga - 28. kolo: MHC Martin - HK Dynamax-oil Nitra 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) Góly: 27. Török (Klepáč, Beran) -13. Kmeč (Vozdecký, M. Štefanka), 29. Ľ. Kolník (Čacho), 51. Ľ. Kolník (Raček, Račko), 60. M. ...

Hokej - extraliga - 28. kolo:

MHC Martin - HK Dynamax-oil Nitra 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 27. Török (Klepáč, Beran) -13. Kmeč (Vozdecký, M. Štefanka), 29. Ľ. Kolník (Čacho), 51. Ľ. Kolník (Raček, Račko), 60. M. Štefanka (Kmeč, Vozdecký), vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Smerek, Halecký, 2600 divákov.

Domáci neboli počas celého zápasu vo svojej koži, čo zahralo do karát hosťom, ktorí sa v 13. min po góle Kmeča dostali do vedenia. Podobný gól, ale v opačnom garde padol v 27. min, keď Török pohotovo tečoval Klepáčovu strelu. Martin sa z vyrovnania dlho netešil, lebo už v 29. min skúsený Kolník bekhendom pod hornú

žŕdku opäť poslal svoj tím do vedenia - 1:2. Najzaujímavejšia bola tretia tretina. Martinčania zvýšili tempo, ale chýbal im pokoj v rozohrávke a rozvaha pri zakončení. Dobré šance Trokana a Špirka zostali nevyužité. Naopak Nitra ešte dvakrát úspešne udrela. V 51. min Raček sotva čo naskočil z trestnej lavice, prihral puk Kolníkovi, ktorý už vedel čo s ním - 1:3. Výsledok uzavrel 47 sekúnd pred koncom Štefanka, čím nedovolil domácim zahrať si ani power-play.

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 2:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Jarolín (Král), 7. Halaj, 21. Kroták (Škovira), 36. Jabrocký (Halaj, Kubus) - 11. a 59. Kukumberg (na prvý Pavlas, na druhý Vorel), 26. Kokavec (Hurtaj), 54. Pištek (Uram, Srdínko), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kuľha. Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Štolc (Poprad) na 5+DKZ za seknutie, Pavličko (Poprad) na 10 min. za napadnutie hlavy a krku - Srdínko (Slovan) na 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:3, oslabenia : 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mihajlo, 2910 divákov.

Hostia nezachytili úvod stretnutia, čo Popradčania dokázali nekompromisne potrestať. V úvode Škovira a po ňom Kuľha vyskúšali pozornosť oboch brankárov. V 5. min si Jarolín nakorčuľoval pred Hoviho a nikým neatakovaný prízemnou strelou otvoril gólový účet. Prešli len dve minúty a skóre sa opäť menilo. Halaj zachytil chybnú rozohrávku hosťujúcej obrany a blafákom vycvičil Hoviho - 2:0. Bratislavčanov to však nepoložilo a už v 11. min dokázali znížiť gólom Kukumberga v presilovej hre. Hra sa v ďalšom priebehu vyrovnala, oba tímy predvádzali aktívny ofenzívny hokej a hra mala šťavu. Popradčanom vyšiel úvod do druhej tretiny, keď Kroták 30 sekúnd po vhadzovaní zasúval puk do prázdnej bránky potom, ako kombináciou so Škovirovom zamotali hosťom hlavu. Slovan mal následne na to výhodu 5-minútovej presilovky, ktorú po troch minútach využil Kokavec na druhý gól hostí. Vo vybičovanej atmosfére na ľade aj v hľadisku dochádzalo k častým osobným súbojom a bojovalo sa o každý meter ľadu. Navyše olej do ohňa prilievali aj rozhodcovia spornými verdiktami. V 35. minúte sa po dlhšom čase dostali k presilovke aj Popradčania, čo dokázali ihneď využiť. Po kombinácii dostal puk pred bránku nekrytý Jabrocký, ktorý strelou ponad vyrážačku zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. Krátko nato mal piaty gól na hokejke mladý Haščák, ale pred Hovim pridlho miešal puk, ktorý nakoniec skončil na jeho maske. V tretej tretine sa Slovan odhodlal vôbec po prvý krát v tejto sezóne k výmene gólmanov, keď do bránky nastúpil Chovan. Hostia sa snažili o privodenie zvratu, ale domáci sa zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. V 53. min mohol definitívne rozhodnúť Kroták, jeho sólo však skončilo strelou do žŕdky Chovanovej bránky. O chvíľu sa im to vypomstilo, keď ďalšiu presilovku využil Pištek na tretí kontaktný gól. Vyrovnanie mali na hokejkách Uram a Kuľha, ale Kožuch zachránil. Domácim však nebolo súdené zvíťaziť. Potom, čo čiarový rozhodca neodpískal hosťom zakázané uvoľnenie, z pokračujúcej akcie vyrovnal Kukumberg. V úvode predĺženia si Popradčania vypracovali silný tlak, ale Slovan aj so šťastím odolal. V 64. min Krotákove sólo opäť takmer skončilo gólom. O pár sekúnd predviedol ešte nebezpečný prienik Pištek. V samostatných nájazdoch boli šťastnejší Bratislavčania. Rozhodol hneď v prvej sérii Kuľha.

HC Košice - Dukla Trenčín 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Góly: 8. Juraj Faith (Špelda), 14. Kontšek (Lipiansky), 21. Lažo (Kall), 33. Špilár (Juraj Faith), 42. Lipiansky (Kontšek, Kall) - 5. Lezo (Heš), 45. Melichárek (Lezo, Poljaček), 48. Staněk (Heš, Barinka), 49. Melichárek (Poljaček, Lezo), vylúčení 6:3 na 2 min, navyše Špilár (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:2, oslabenia 1:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko, 5966 divákov.

Najkvalitnejšia bola prvá dvadsaťminutovka, lebo tímy sa do seba pustili s nasadením. Trenčín zužitkoval hneď prvú presilovku na zaznamenanie vedúceho gólu - jeho autorom bol Lezo. Vyrovnať mohol Šimurda, ale podarilo sa to až Faithovi. Hálovi najskôr pomohla konštrukcia jeho bránky, no dorážka toho istého hráča priniesla vyrovnanie - 1:1. Príležitosti mali potom Barinka a Poljaček, ale tešili sa Košičania. Kontšek po prihrávke Lipianskeho vypálil a Volek si puk nechtiac vrazil do bránky. V 55. sekunde druhej tretiny si do pásma nakorčuľoval Lažo a jeho tvrdá strela skončila za Hálom. V 33. min sa v ideálnej pozícií ocitol Špilár a nezaváhal - 4:1. Potom si Lipovský poradil s pokusom Húževku. Keď v 42. min v oslabení Kontšek našiel Lipianskeho a ten pridal piaty gól, zdalo sa, že je rozhodnuté. Dukla však zbrane nezložila. Milimetrovú prihrávku Leza využil Melichárek na strelenie druhého gólu. Po ňom sa pri vylúčení Draveckého presadil Staněk a v 49. min. dal kontaktný gól košickou obranou nepokrytý Melichárek - 4:3. V 55. min sa pri presilovke pokúšal vyrovnať Lezo, ale Lipovský jeho pokus zblízka kryl. Päťdesiatštyri sekúnd pred koncom tretej tretiny odvolala Dukla brankára, ale powerplay vyrovnanie nepriniesla, aj keď tri sekundy pred koncom mal obrovsku príležitosť Sivák.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 53. R. Školiak (K. Sloboda, Šille) - 24. Jurík (J. Čierny, Babka), 51. Krayzel (Babka)

vylúčení 8:10 na 2 min, navyše Turek (Zvolen) 10 min - napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Horínek, 2 300 divákov.

Skalica si s druhým mužstvom tabuľky hanbu neurobila a proti skúsenejším spoluhráčom podala hodnotný výkon, ktorý sa páčil aj divákom. Ako prvý zasahoval v stretnutí brankár Šimonovič, keď húževnatosť a nebojácnosť Záhorákov ukázal priebojný Michal Šátek. V 9. min Kocák v oslabení trafil vrchnú žŕdku zvolenskej bránky a tlak Skaličanov v početnej nevýhode pokračoval aj z hokejok Liščáka a Zajaca. V prvej tretine mali viac streleckých príležitostí domáci, ale v bránke spolahlivo viackrát podržal hostí brankár Šimonovič. Hamerlík sa zaskvel v 17. min, keď vychytal osamoteného Pacigu. Prvá tretina tak zásluhou oboch gólmanov zostala s čistým koncom. V druhej tretine Zvolenčania prvýkrát skórovali, keď nezaváhal Jurík a v 24. min bez prípravy z pravého kruhu dal úvodný gól stretnutia pri signalizovanom treste pre skalického hráča. V 28. min bol v sľubnej šanci Kocák, keď si položil brankára Šimonoviča, ale puk sa mu nepodarilo zdvihúť, zvolenský gólman sa pritom zaskvel bravúrnym zásahom. Na dvakrát neprekvapil Hamerlíka Babku a nepodarilo sa to ani Cebákovi. Druhú tretinu vyhrali hostia 1:0. V úvode tretej tretiny mal veľkú šancu Višňovský, ale nedal. V 45. a 46. min podržal Skalicu Hamerlík. Potom prišiel tlak domácich a ohrozený bol aj Šimonovič. Najmä Školiakova šanca mohla znamenať vyyrovnanie. V 55. min domáci ponúkli hosťom príležitosť na skórovanie a v oslabení sa presadil Krayzel - 1:2. Jediný gól domácich zaznamenal Sloboda, ktorý vyviezol puk do útočného pásma a bekhendom pod lapačku Šimonoviča korigoval na 1:2. V závere bolo viacero vylúčení, ale gól už nepadol. K vyrovnaniu mal blízko v 59. min Liščák, ale trafil len Šimonviča. Skalica tesne pred koncom odvolala gólmana, ale nič sa už nezmenilo.

MsHK Žilina - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 16. Hvila, 17. Groma (Zlocha, Tománek), 60. Hanzal - 28. Fatyka (Kövér)

vylúčení 7:9 po 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: J. Konc - Valach, Vojtek, 1150 divákov.

Stretnutie dvoch súperov žilinského kraja malo od začiatku vlažný priebeh. Ani jedno z mužstiev si nevytvorilo veľa príležitostí. Domáci sa presadili až v 16. min, keď bol vylúčený Miklík a Hvila tretí strelecký pokus na bránku Melnu premenil na prvý gól - 1:0. O minútu hostia zaváhali opäť a Groma vsietil svoj premierový gól v tejto sezóne. Žilinčania mohli skórovať v presilovej hre piatich proti trom, ale nedali. Podobnú príležitosť mali hostia v 26. min a tí ju využili na strelenie kontaktného gólu. Ďalší priebeh zápasu bol o vylúčeniach, presilovkách, ale tie ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť. V závere zápasu sa Liptáci snažili o vyrovnanie, ale domáci gólman Laco niekoľko ich príležitostí zmaril. V 59. min si trenér hostí Milan Jančuška zobral oddychový čas, Melna išiel z bránky, ale Hanzal jednému zo zadákov puk zobral a presne namieril do opustenej bránky - 3:1.