12. augusta 2007

Výsledky zápasov 5. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov zápasov 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy: PIATOK: FC Senec - Spartak Trnava 1:3 (0:1) Góly: 57. Milan Lukáč - 33. Kopačka, 85. ...

BRATISLAVA 12. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov zápasov 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy:

PIATOK:
FC Senec - Spartak Trnava 1:3 (0:1)
Góly: 57. Milan Lukáč - 33. Kopačka, 85. Bernáth, 90.+ Tomčák, ŽK: 19. Pecha, 32. Matej Kováč - 37. Poljovka, 51. Doležaj, 72. Bernáth, 77. Cíferský, ČK: 87. Bernáth (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Vnuk - Ádám, Bobko, 3421 divákov
Senec: Slovenčiak - M. Drahno (89. Bozsík), Hoferica (70. Škrabák), Pecha, Marcin - Kitaš - Papaj, Matej Kováč, Nemček (70. Augustín), Milan Lukáč - Kozár
Trnava: Kamesch - Cíferský, Poljovka, Doležaj, Hruška - P. Ďuriš (90.+ Boháček), Kopačka, Kopúnek, Barčík (90.+ Jakubička) - Kožuch (64. Tomčák), Bernáth
Senčania sa v zápase, v ktorom mala Trnava v hľadisku vytvorené prakticky domáce prostredie, nezľakli a hrali oveľa dôraznejšie ako v predchádzajúcom domácom dueli s Nitrou. V úvode mohol otvoriť skóre hosťujúci Kožuch. Naopak v 11. min kontroval Papaj, na jeho priamy kop však bol brankár Kamesch pripravený. Po polhodine hry mali opäť šancu hostia, ale Hruška trafil len do rúk Slovenčiaka. Spartaku priniesla gólové ovocie 33. minúta. Kopačka sa z hranice šestnástky rozhodol vystreliť a rozvlnil sieť - 0:1. Futbalisti Senca sa síce snažili o vyrovnanie, ale v útoku sa do polčasovej prestávky nenašiel správny zakončovateľ. Po zmene strán začali domáci nebojácne a až do 75. min boli aktívnejší ako ich súper, no v koncovke zlyhali. Výnimkou bola iba 57. min, keď sa Milan Lukáč dobre zorientoval v šestnástke Trnavy a zo skrumáže vyrovnal - 1:1. Záver stretnutia však Senčania opäť nezvládli a dva razy inkasovali. Najprv v 85. min poslal znovu hostí do vedenia Bernáth a hoci o dve minúty na to musel práve tento útočník Spartaka opustiť trávnik po druhej žltej karte, už v nadstavenom čase striedajúci Tomčák strelou po zemi upravil na konečných 3:1 pre Trnavu.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner FC Senec): "Nebol to ten Senec ako v 1. kole Corgoň ligy v zápase v Košiciach. Hráčom nemôžem uprieť akurát snahu a bojovnosť v dnešnom stretnutí. Sme veľmi smutní, lebo sme opäť v závere stretnutia stratili body."
Josef Mazura (tréner Spartaka Trnava): "Myslím si, že diváci mohli v Senci vidieť veľmi kvalitný zápas. Domáci bojovali a boli nepríjemným súperom. Som rád, že moji zverenci sa za stavu 1:1 nevzdali a v závere stretnutia strhli víťazstvo na našu stranu."

SOBOTA:
Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:1 (1:0)
Gól: 4. Hanek, 90.+ Ibragimov - 77. Kamenský, bez kariet, rozhodovali: Valášek - Vindiš, Poláček, 2850 divákov
Slovan: Ján Mucha st. - Dobrotka, Švestka (89. Ľ. Meszároš), Hanek, O. Szabó - Sedlák (65. Ibragimov), Slovák, Chlebek, M. Poljaček (70. Breznaník) - Masaryk, Sylvestr
Trenčín: Hodál - Čögley, Csaba Horváth, Mičenec, Minarčík - Godál, Kleščík - Jašurek (60. Kamenský), Hlohovský, Gergel - Doubek
Slovan začal aktívne a v úvodnej štvrťhodine zahrával päť rohov a ďalšie štyri štandardky. Z veľkého tlaku však vyťažili domáci len jeden gól. V 4. min posadil Szabó loptu z rohového kopu na hlavu Haneka a ten prekonal Hodála - 1:0. Stopér belasých mohol následne opäť skórovať, svoj druhý úspešný zásah však nepridal. Potom to dvakrát skúšal Poljaček, ale Hodál bol pozorný. Diváci si žiadali poistenie náskoku, v koncovke však neuspeli Slovák ani Szabó. V 20. min po závare v pokutovom území Trenčína neuspokojil fanúšikov v hľadisku talentovaný Sylvestr. Prvý náznak šance hostí prišiel až v 24. min, no jediný vysunutý hrot Doubek mieril veľmi nepresne. Príležitosť Godála už mohla znamenať vyrovnanie, Mucha však držal čistý štít. Brankár Slovana sa vyznamenal najmä v 33. min, keď bravúrne zlikvidoval bombu Cs. Horvátha z priameho kopu.
Aj úvod druhého dejstva patril domácim. Sedlák strieľal do rúk Hodála, Masaryk v dobrej pozícii netrafil loptu tak, ako chcel, a v 57. min si takmer dal vlastný gól stopér AS Mičenec. Pekný individuálny prienik potom predviedol aj stiedajúci Ibragimov. V 77. min dovtedy nevýrazní Trenčania šokovali Tehelné pole, keď Hlohovského prihrávku premenil na gól ďalší striedajúci hráč Kamenský - 1:1. Päť minút pred koncom mohol poslať hostí do vedenia Doubek, ale namieril tesne vedľa. Napokon však zostali tri body predsa len v Bratislave, pretože v nadstavenom čase dokopol priamy kop Szabóa do siete Ibragimov - 2:1.
Hlasy:
Boris Kitka (tréner Slovana): "Bol to typický zápas, keď tešia viac body ako predvedená hra. Po dueloch so Žilinou a Artmediou, v ktorých sme o gól prehrali, sme potrebovali hoci aj šťastné víťazstvo. To dnes prišlo. Mrzí ma, že po dvadsiatich minútach, keď sme mohli viesť 3:0 a stretnutie rozhodnúť, sme pustili Trenčín do hry. Tri body ma tešia, do nasledujúceho zápasu s Ružomberkom sa však musíme zlepšiť vo viacerých činnostiach, najmä v koncovke."
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Z výsledku som smutný, z Bratislavy odchádzame bez bodového zisku po góle v nadstavenom čase. Najmä v druhom polčase hrali chlapci veľmi dobre, za čo ich musím pochváliť. Slovan má výborný tím, predovšetkým v prvom polčase bol na trávniku lepším mužstvom. Mám pocit, že od zápasu k zápasu sa naša hra zlepšuje. Všetci si musia uvedomiť, že za Trenčín stabilne nastupujú v základnej zostave štyria 18-19 roční hráči."

MFK Ružomberok - Artmedia Petržalka 0:3 (0:0)
Góly: 64. a 85. Obžera, 73. Piroška, ŽK: 44. Pilár, 65. Zošák - 84. Urbánek, rozhodovali: Vlk - Benko, Brendza, 4635 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Balaško (76. Demeter), J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Zošák, Kucka, Macko (76. Tomko), Božok - Kukoľ (34. Pilár) - M. Bakoš
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Burák, Dosoudil, Urbánek (87. Patrik Mráz) - Borbély (46. Piroška) - Obžera, J. Kozák, M. Ďurica, Pavol Ďurica (36. V. Gajdoš) - Fodrek
Prvý polčas priniesol absolútne vyrovnanú partiu. Obe mužstvá hrali síce bojovne a vo svižnom tempe, ale dej sa odohrával takmer výlučne medzi šestnástkami. Jediná vážnejšia šanca sa zrodila až v 43. min: Obžera však po chybe domáceho Božoka netrafil z uhla bránku. Jediný raz v tejto časti hry letela lopta do priestoru bránky v 10. min, s Urbánkovou strelou z hranice veľkého vápna si však Hajdúch hravo poradil. S pribúdajúcimi minútami rástlo napätie v hladisku i na trávniku. Pod to sa podpísalo aj niekoľko sporných momentov hlavného rozhodcu Vlka. Zo šatne prišli po prestávke ofenzívnejšie naladení Ružomberčania, ktorí párkrát narobili rozruch pred Kamenárovou bránkou. Tlak domácich mohutnel, obrana Petržalky však stála na pevných nohách. V 59. minúte vypálil z 13 m Božok, Kamenár stihol loptu vyboxovať. V 61. min pohrozili hostia, prienik striedajúceho Pirošku zastavil Hajdúch včasným vybehnutím. O tri minúty nato však ružomberský gólman kapituloval. Kozák vysunul na pravej strane Obžeru, ten sa predral dopredu, vnikol do šestnástky a po zemi peknou strelou obhodil Hajdúcha - 1:0 pre hostí. Potom sa predviedla skupinka fanúšikov Artmedie, ktorá vhodila na hraciu plochu dymovnice a na chvíľu tak klesla viditeľnosť. O štyri minúty neskôr Ružomberok zakontroval, ale Jurč ktorý bol na konci akcie, zblízka prestrelil. Vyrovnávajúci gól mal na kopačke v 72. min Pilár, jeho prízemná krížna strela presvišťala tesne vedľa pravej žrde. Nedáš - dostaneš opäť raz platilo v 73. minúte. Fodrek našiel v šestnástke domácich Pirošku, ktorý pohotovou strelou prekonal Hajdúcha po druhý raz. Tretí klinec do ružomberskej "rakvy" zatĺkol vicemajster v 83. min. Kozák presne vysunul Obžeru, ten opäť z pravej strany prenikol do pokutového územia a po zemi prekonal Hajdúcha - 3:0 pre Artmediu.
Hlasy:
Přemysl Bičovský (tréner MFK Ružomberok): "Kto nedáva góly, nemôže víťaziť. Za stavu 0:0 na začiatku druhého polčasu sme mali dosť príležitostí, žiaľ ani jednu sme nevyužili. Petržalka vystrelila na našu bránu trikrát a boli z toho tri góly. Efektivita bola dnes jasne na strane súpera."
Vladimír Weiss (tréner Artmedie Petržalka): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Domáci mali mierne navrch v prvom, v tom druhom sa už prejavila naša väčšia skúsenosť. Za výkon v druhom polčase musím chlapcov pochváliť, zvlášť výborný bol Obžera. Dnes sme boli efektívnejší než súper, čo rozhodlo."

MFK Košice - MŠK Žilina 2:0 (1:0)
Gól: 24. P. Jurčo, 64. Kolbas, ŽK: 83. Piatka, 88. N. Matič (obaja Košice), rozhodovali: Hracho - Sluk, D. Hrčka, 3755 divákov
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský (77. Džogan), P. Bašista, Cicman - Školník, N. Matič, Pavol Majerník - Kolbas, Bjedov (56. Ján Novák), P. Jurčo (70. Piatka)
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, V. Leitner - Breška (62. Ančic), Devátý, Zdeno Štrba, Jež - Porázik (81. Szórád), Štyvar (56. Lietava)
Košice už dlho nevideli futbal s takou kvalitnou úrovňou. Útočnou hrou s častým zakončením sa o to pričinili obe mužstvá. Už po sedemdesiatich sekundách smeroval Jurčov volej tesne vedľa bránky. Domáci zakončovateľ akoby sa zastreľoval. V 18. min pokus žilinského Brešku vystrašil domáceho brankára Putnockého. Vzápätí na druhej strane Kuciak zlikvidoval priamy kop Matiča. V 20. min hľadisko stíchlo, keď v pokutovom území Košičan Kaminský nastrelil svojho spoluhráča Bašistu a Putnocký len bezmocne sledoval, ako lopta smeruje tesne okolo žrde. V 24. min Majerník našiel presným centrom v šestnástke Pavla Jurča a jeho druhý volej v zápase skončil v "šibenici"- 1:0. Po polhodine hry zaujala strela Školníka, ktorá napokon skončila vedľa, a zo žilinskej snahy upútala hlavička Štyvara, ktorá letela nad brvno.
Po zmene strán Matič v 64. min oblúčikom vyslal za obranu Kolbasa. Brankár Kuciak vybehol, ale zle odhadol odskok lopty: tá ho pred hranicou šestnástky preskočila a Kolbas do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. O tri minúty neskôr mohol znížiť Porázik, z "päťky" však trafil len nohy vybiehajúceho Putnockého. Žilina všetko stavila na útočnú hru, domácim sa otváral priestor na rýchle brejky a v 88. min sa im jeden takmer vydaril, Novák však v dobrej pozícii neskóroval. Bodku za výborným stretnutím dal Ježov priamy kop v 90. min, ktorý brankár Košíc vyškriabal spod brvna na roh.
Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Hrali sme to, čo sme chceli. Dobre sme bránili a snažili sme sa zakončovať naše útočné akcie. Strelili sme prvý gól, ktorý nám pomohol. Hostia totiž boli pod väčším tlakom. V druhom polčase Žilina ukázala svoju silu. Nechceli sme až tak hlboko brániť, ale niektorí mladí hráči len zbierajú skúsenosti. S výsledkom i s víťazstvom som spokojný."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Košice po dvoch stratených domácich zápasoch chceli urobiť všetko pre to, aby konečne zvíťazili. Rozhodlo prvých tridsať minút, keď nám chýbal pohyb a vtedy sme inkasovali gól. Napriek tlaku v druhom polčase sme sa nedostávali do vyložených šancí. Domáci si víťazstvo zaslúžili."

FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Góly: 67. Čurgali, 90.+ A. Hesek (11 m), ŽK: 41. Erik Hrnčár, 47. Janíček - 24. M. Gibala, 33. Pavlenda, 88. Pelegríny, rozhodovali: Jaška - Rendko, Kubačka, 7090 divákov
Nitra: Senecký - Erik Hrnčár (85. Čeman), Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Šimončič, Gruber, M. Farkaš (66. Čurgali) - A. Hesek, Áč (46. Babic)
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Číž - Ondrejka (64. Balát), Hözl, Choma, Kuračka, Juska (74. Pelegríny) - M. Gibala (57. Chren)
Od úvodu derby-stretnutia mali častejšie loptu na kopačkách domáci futbalisti, ale ich útočné aktivity stroskotávali na dôkladnej defenzíve hostí, ktorí bránili s ôsmimi-deviatimi hráčmi. Niekoľko nepresných striel Nitranov a zopár neškodných centrov Zlatomoravčanov príliš divákov nenadchlo a tak si museli počkať až na 39. minútu, keď domáci Hrnčár trafil z priameho kopu žrď, ale to už bolo v prvom polčase všetko. Do druhého polčasu nastúpili Nitrania ako vymenení, snažili sa hrať viac po zemi, z čoho rezultovali šance Šimončiča a Grajciara. V 60. a 61. minúte pobúril domácich divákov rozhodca Jaška, keď nechal nepovšimnuté dve faulom zaváňajúce situácie. Domáci priaznivci si však predsa len zakričali "gól": v 67. minúte striedajúci Čurgali poslal loptu svojím prvým dotykom s ňou zblízka do siete ViOn-u. Aj v ďalšom priebehu sa o vzruch starali najmä domáci hráči, ale šance Babica či Heseka gólom neskončili. V nadstavenom čase nariadil rozhodca pokutový kop za nedovolený zákrok na Grajciara a Hesek upravil na konečných 2:0.
Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Som spokojný s výsledkom i priebehom hry, hoci sme si v prvom polčase okrem žrde Hrnčára z priameho kopu nevypracovali vážnejšiu príležitosť. V druhej polovici zápasu sme však ten vytúžený gól predsa len strelili, pretože sme zlepšili hru v strede poľa."
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Zápas mal kvalitný náboj. Domáci sa na nás pripravili veľmi dobre a my sme sa snažili kontrovať. Napokon nás Nitrania prevýšili pohybom i futbalovou tvorivosťou. Prvý polčas bol bez šancí, po prestávke to bolo o tom, kto dá gól a zvíťazí. Veľa súbojov sme pokazili v strede poľa, po čom nasledovali centre pred našu bránu a súper sa napokon dostal do vedenia. Záver sa už len dohrával, nám citeľne chýbal Černák."

NEDEĽA:
Dukla Banská Bystrica - ZTS Dubnica 0:1 (0:1)
Gól: 34. T. Zápotoka, ŽK: 45. Herda, 74. Saláta - 12. Ondráš, 64. J. Zápotoka, rozhodovali: Matúš - Csabay, Weiss, 2160 divákov
Banská Bystrica: Zajac - Seman, Saláta, Kotrys, Herda - Kulík, Pečovský, Strnad, Hučko (58. M. Pančík) - Vukovič (80. Vukovič), Semeník (46. Fofana).
Dubnica: Perniš - Zimen, Adámik, Nosek, Ondráš - Obert, Grendel, Držík, T. Zápotoka (44. J. Zápotoka) - Kiška (63. Seýe), Kuzma (71. L. Zápotoka).
Dukla bola úvodných minút aktívnejšia, ale vyložené šance jej chýbali. Hostia hrozili vďaka rýchlemu prechodu do útoku. V 12. min domáci Pečovský krásnym oblúčikom vysunul Semeníka, ktorý mohol ísť sám na bránku, ale stiahol ho Ondráš a z nariadeného priameho kopu Semeník poslal loptu tesne nad spojnicu žrdí. Dubničania už pod vedením nového hlavného trénera Juraja Bútoru pohrozili o 5 minút neskôr. Ondráš prekrásne vysunul po ľavej strane úplne voľného Kišku, ktorý sa popri dvojici obrancov snažil dostať až k Zajacovi, no v jeho výlet zostal bez zakončenia či finálnej prihrávky. Následne Pečovský predviedol pekný výpad cez stred ihriska, dobrou prihrávkou vysunul Hučka, ktorý zasekol ešte loptu proti Zimenovi, ale jeho nevydarenú strelu do stredu brány Perniš chytil. Po polhodine hry domáci poľavili a Dubničania okamžite trestali. Po centri Zimena z pravej strany odhlavičkoval loptu Seman iba na absolútne nekrytého T. Zápotoku, ktorý strelou k ľavej žrdi otvoril skóre. Autor gólu však v 41. min musel odísť z ihriska po zrážke so Semanom. V závere prvej časti práve Seman našiel pri vzdialenejšej žrdi Vukoviča, ale mladý hrot "vojakov" hlavičkoval slabo.
Po zmene strán pokračovala snaha domácich o vyrovnanie aj s útočníkom z Guiney Aboubacarom Fofanom, ktorý nahradil Semeníka. V 48. min Pečovský z hranice šestnástky ideálne prihral do behu Hučkovi, ktorý tesne obstrelil ľavú žrď Pernišovej bránky. Najväčšiu šancu si vypracovala Dukla v 61. min: Strnad vysunul Vukoviča, jeho strelu brankár Perniš len vyrazil pred seba a pred dobiehajúcim Fofanom loptu zrazil Zimen do brvna vlastnej bránky. Tlak Dukly naberal na obrátkach, presadiť sa však nedokázali Fofana, Pančík, Vukovič či Pečovský. posledný menovaný sa v 79. min dostal cez Noseka, jeho prihrávku tečoval rovno pred Herdu Adámik. Obranca Dukly mal pred sebou prázdnu bránku, ale v nej Seýe výborne zastúpil Perniša. V 86. min mohli po brejku hostia zvýšiť, ale Grendel namieril len do bočnej siete. Ani v závere sa domáci nepresadili, a tak si Dubnica prekvapujúco odniesla zo Štiavničiek všetky body.
Hlasy:
Rudolf Rehák (tréner Banskej Bystrice): "V prvom polčase sme hrali v kŕči, hráči akoby si išli po povinné tri body. Rozhodla chyba Semana, po ktorej sme inkasovali. V druhom polčase sme nedokázali využiť množstvo šancí, aj preto Dubnica vyhrala. Súper hral zodpovedne, nás môžu mrzieť dve chyby skúsených hráčov v posledných dvoch zápasoch, ktoré nás pripravili o body."
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Som veľmi šťastný, ďakujem chlapcom za víťazstvo. Chceli sme hrať na rýchle protiútoky. Nie veľmi sa nám darili, napriek tomu sme dokázali streliť gól a ujali sme sa vedenia. V druhom polčase to už bol boj, moji zverenci do toho dali srdce. Nebol to pekný futbal, ale pre nás je dôležitý výsledok."