30. januára 2007

Výslekdy 47. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 47. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07: HKm Zvolen - HK Dynamax-oil Nitra 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Góly: 31. Jurík (J. Čierny), 55. ...

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 47. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

HKm Zvolen - HK Dynamax-oil Nitra 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 31. Jurík (J. Čierny), 55. Škvaridlo (Kubenko) - 10. Kmeč (M. Štefanka)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: 40. Čacho (Nitra) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Krpelec, 1600 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Ščibran - J. Čierny, F. Turek, Jurík - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo

Nitra: Konrád - J. Kováčik, Juraj Liška, Suur, Švarný, Petrina, Topoli, Bališ, Kurej - Ľ. Kolník, S. Pavličko, Čacho - Raček, M. Štefanka, Kmeč - G. Saliji, J. Mihálik, S. Saliji - Pupák, Marek Slovák, T. Chrenko

Vo Zvolene sa hral slabý hokej, nadchol iba bojovnosťou a tempom po prvej tretine. Nie celkom uzdravená Nitra nastúpila v bránke s Konrádom, ktorý podal excelentný výkon. Zvolenčania doplatili na nekompletnú prvú formáciu, keď im chýbal stále zranený Krajzel a Cibuľa má dištanc. Práve po chybe centra prvého útoku Tureka sa ujala Nitra vedenia v 10. min, Kmeč z medzikružia dostal puk pomedzi betóny Šimonoviča. V závere prvej tretiny nevyužila Nitra presilovku o dvoch hráčov a rovnako tak na začiatku druhej, keď veľké šance ešte v dohrávanej presilovke o jedného hráča nevyužil Kolník ani Liška a Čacho pálil do žrde. Domáci taktiež zaváhali v presilovkách piatich proti trom aj štyroch proti trom. V 28. min sa zoči-voči Konrádovi nepresadil Kopecký, na opačnej strane zblízka neprekvapil zvolenského gólmana Kolník. Domáci však predsa len vyrovnali, v 31. min po rýchlom prechode do útoku prihrávku J. Čierneho zužitkoval Jurík. Zvolenčania potom nevyužili viaceré presilovky. Nitra mohla kontrovať iba v 35. min, no Štefanka mieril do žrde. V hosťujúcej bránke naopak čaroval Konrád pri troch presilovkách o dvoch hráčov. V tretej tretine sa zaskvel aj pred dvoma tutovkami Pacigu a keď už bol takmer prekonaný Kloudom, zaskočil ho na bránkovej čiare obranca Švarný. Zvolen napokon ťažil z ďalšej chyby nitrianskej obrany. V 55. min ju vyrobil Suur, Kubenko sa zmocnil puku, Konrád jeho strelu vykryl, no na dorážku Škvaridla nemal nárok. Táto situácia rozhodla o víťazstve Zvolena, pretože hosťom nevyšla ani záverečná power-play.

Hlasy:

Jozef Frühauf (tréner Zvolena): "Prejavilo sa, že naša prvá formácia nebola kompletná. Nevychádzali nám presilovky, dlho sme sa nevedeli dostať do tempa. Až po vyrovnávajúcom góle sme prevzali iniciatívu a boli sme lepším mužstvom. Nevyužili sme však niekoľko vyložených šancí, rozhodli až chyby súpera."

Ivan Dornič (tréner Nitry): "Išli sme do Zvolena s malou dušičkou, hráči ešte nie sú celkom uzdravení. Boli sme Zvolenčanom rovnocenným súperom iba v prvej tretine, v ktorej sme sa dokonca ujali vedenia, no po vyrovnávajúcom góle Zvolena boli domáci lepším mužstvom a dokonale využili naše dve chyby. Aj preto dnes vyhrali."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Góly: 25. M. Hovorka (M. Školiak), 50. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška) - 5. Lipiansky (M. Šterbák, Kontšek), 26. J. Lukáč (Milan Varga), 27. Šimurda (Lipiansky), 35. Špilár (Kledrowetz), 57. Pleva (Špelda), 60. Jenčík (I. Droppa, Lipiansky)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko, 1520 divákov

L. Mikuláš: Masný (35. Palko) - M. Droppa, Rúfus, M. Školiak, M. Grman, Petran, M. Bača, Michal Matejka, Tomaška - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Trochta, Lopuski, Zúbek - Michel Miklík, M. Hovorka, B. Pohanka - Legerský, Kuric, M. Oravec

Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, Milan Varga, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, J. Lukáč

Po obojstranne ospalom úvode sa ako prví prebrali favorizovaní hostia. Čerstvú posilu Liptákov v bránke Masného prekonal v 5. min Lipiansky. Mladý tím Milana Jančušku sa po posledných nelichotivých výsledkoch, ktoré vyvrcholili v nedeľu deväťgólovým prídelom v Žiline, dlho k ničomu nedostal. Čakanie domáceho publika ukončil až na začiatku 25. min najproduktívnejší hráč Mikuláša Marek Hovorka, keď si v presilovke vychutnal celú košickú defenzívu. Stačilo však ďalších pár chvíľ a hostia opäť zápas prevzali do vlastných rúk. Ešte v 25. min si v pokračujúcom útoku domácich nevšimol hlavný rozhodca hrubý zákrok na Zúbeka, ktorý po ňom ostal ležať na ľadovej ploche a z rýchlej kontry strhol vedenie na stranu Košíc Lukáč. Po ďalšej minúte už bolo 1:3, do streleckej listiny sa zapísal Šimurda. V 35. min definitívne pokazil prvý zápas Masného Špilár - 1:4 a do domácej bránky sa od tohto momentu postavil junior Palko. Dokonalú hokejovú uspávanku prerušila až v polovici záverečného dejstva ukážková spolupráca prvej formácie Mikuláša, na konci ktorej bol presný zásah Richarda Hunu. Od tejto chvíle domáci ožili. Najväčšiu príležitosť na kontaktný gól mal Kriška, ktorý trafil ľavú žŕdku košickej bránky. Na druhej strane bol v 57. min úspešný Lipták v službách Východoslovákov Pleva, ktorý po sóle v oslabení prekonal aj Palka. Osem sekúnd pred koncom pečatil v presilovke bezstarostnú výhru Košíc Jenčík.

Hlasy:

Milan Jančuška (tréner Liptovského Mikuláša): "Dali sme príležitosť ďalším hráčom, ale Košičania boli technickejší, kombinačne vyspelejší a každú našu chybu trestali gólom. Vyhrali úplne zaslúžene."

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Teším sa z víťazstva v Mikuláši, lebo každý súper má v tejto súťaži svoju kvalitu. Počítali sme s tým, že útočníci Mikuláša budú vpredu nebezpeční, preto sme vyrážali do rýchlych kontier. Odviedli sme štandard v obrane aj v útoku s minimom chýb."

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHC Martin 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Góly: 2. Jarolín (Valečko, Fabian), 47. Marcel Haščák - 41. Klepáč (Beran, Trokan), 42. Trokan (J. Polák, Beran)

45. Oravec (Špirko, Mahdalík)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Goga, 1209 divákov

Poprad: Jarina - Michal Segľa, Kasík, Valečko, Fabian, Bambúch, Gurčík, Brejčák, Čikovský - Jasovský, Kroták, Marcel Haščák - Cipulis, Jarolín, Jabrocký - Martin Segľa, Piatak, Svitana - J. Pavličko, Štolc, V. Král

Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Vantroba, I. Ďatelinka, Stančok, Šimka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Špirko, Mahdalík, Oravec - P. Tabaček, Markovič

Poprad sa ujal vedenia rýchlym gólom už v 2. min, keď Jarolín príklepom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Následne na to sa však hostia usadili na dlhé minúty v obrannom pásme Popradu, v čom im pomohla aj séria presilových hier. Z častého ostreľovania popradskej bránky však gól vďaka pozornosti Jarinu nepadol, a ten si poradil aj s gólovou tutovkou Trokana v 14. min. Na druhej strane gólové šance spálili Kroták s Jasovským a Ševela sa vyznamenal pri akcii Martina Segľu. Aj v druhej tretine sa oba tímy predbiehali v zahadzovaní šancí.

V 27. min Martinčanom nestačila ani chyba domácej obrany na modrej čiare, po ktorej sa pred Jarinom ocitla dvojica hráčov a Koložváry trafil len padajúceho domáceho brankára. S pribúdajúcim časom sa do šancí dostávali len hostia a gól visel vo vzduchu. Neujali sa však ani strely Hriňu a Poláka. V závere tretiny sa opäť predviedol Jarina, keď zmaril gólovú dorážku Trokana. V úvode tretej tretiny však nastal raketový obrat.

Martinčania ju začali presilovkou o dvoch hráčov, ktorú využil na vyrovnávajúci gól Klepáč a následnú presilovku piatich proti štyrom potrestal vedúcim gólom Trokan. Hosťom narástli krídla a ich neutíchajúca aktivita priniesla tretí gól v 45. min, keď Špirko svojím dlhým sólom dezorientoval domácu obranu a Oravec nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. V 47. min však predviedol dlhé sólo Haščák, ktoré zakončil strelou do Ševelovho protismeru a zdvihol bojovú zástavu domácich. Obraz hry sa otočil, keď tentoraz to boli Popradčania, ktorí dobýjali Ševelovu bránku. Ten bol však výraznou oporou a s istotou pochytal množstvo nebezpečných striel.

Aj keď sa domáci snažili zo všetkých síl o vyrovnanie a pálili zo všetkých streleckých pozícií, Ševela už ďalší puk za svoj chrbát nepustil.

Hlasy:

František Hossa (tréner Popradu): "Bol to náš najslabší výkon v tejto sezóne. Musím povedať, že z hľadiska defenzívy máme mladých a neskúsených hráčov. Zapli sme už neskoro, Martin dobre bránil a Ševela vyriešil niekoľko situácií. Jednoducho musíme pracovať s tým, čo máme, a s tými ľuďmi, ktorí chcú pracovať."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Prvá tretina z našej strany nebola dobrá, keď hráči nemali iskru. V druhej tretine sme zúžili zostavu na tri útoky a myslím si, že táto už bola v našej réžii, len sme nestrelili gól. Vyšiel nám úvod tretej časti hry, keď prvý útok dal v presilovke dva góly. Potom Poprad zapol a vyvinul veľký tlak, ale bolo už neskoro. Podržal nás brankár Ševela a ďakujem hráčom, že sme to udržali."

Slovan Bratislava - MsHK Žilina 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Kuľha (Ľ. Hurtaj, Pavlas), 35. Uram (Kusovský), 39. Lažo (Uram, Hreus) - 4. Lezo

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Novák, 7463 divákov

Slovan: Hovi - Kusovský, Sersen, Pavlas, Hančák, Devečka, M. Hruška - Lažo, Hreus, Uram - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Baček, Kukumberg, Vorel - D. Pašek, Gráčik, Tvrdoň

Žilina: M. Laco - Dlouhý, Turoň, Kadlubiak, Janísek, M. Černý, Saviels, Halász - Hanzal, Lezo, Opatovský - Hvila, Tománek, Lelkeš - Červený, Petrek, Drábek - Valášek

Belasí začali duel proti úradujúcemu majstrovi očakávaným tlakom, ktorý korunoval už po 95 sekundách pri signalizovanom vylúčení hostí Kuľha - 1:0. Následne hrali slovanisti aj presilovú hru, v tej ale nevyužili množstvo šancí a naopak po jej skončení po Lažovej strate puku pustil Hovi za svoj chrbát strelu Leza. Domáci mali v ďalšom priebehu stretnutia hernú prevahu, no nevedeli sa gólovo presadiť. Bránku Mareka Laca odklial až v 35. min po strele spomedzi kruhov nad lapačku Uram. O minútu mohlo byť 2:2, keby sa dokázala v oslabení presadiť dvojica Hvila, Tománek. V 39. min využil spoluprácu celého prvého útoku Lažo a do tretej tretiny tak šli zverenci trénera Zdena Cígera s dvojgólovým náskokom. V poslednej dvadsaťminútovke sa duel už iba dohrával, Žilinčania mali šancu zdramatizovať ho iba počas početnej výhody v 49. a 51. min. Hovi však Slovan podržal, diváci ocenili potleskom najmä zázračný zákrok pri Lezovej šanci.

Hlasy:

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som rád, že sme doma konečne vyhrali. Snáď to tímu pomôže a pôjde psychicky hore. V domácom prostredí sme nervózni, po inkasovanom góle reagujú hráči psychicky zle. Vonku hráme fantasticky, ako úplne iné mužstvo."

Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Musím mojich zverencov pochváliť za výkon. Nebyť dvoch zbytočných chýb päť minút pred koncom druhej tretiny, mohli sme domácich potrápiť ešte viac. Myslím si, že sme so silným súperom držali krok. Dnes mi odchádzajú ďalší dvaja hráči (Dlouhý a Hanzal) a šancu tak dostanú ďalší mladíci."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:1 (4:1, 2:0, 0:0)

Góly: 12. Húževka (P. Sivák, Křetinský), 14. V. Nemec (Křetinský, A. Kollár), 16. Melichárek (Křetinský, Pardavý), 17. Kútny (P. Sivák, P. Mikuš), 22. Melichárek (Křetinský, Homer), 27. Poljaček (Heš, Fatyka) - 18. Kocák (Malík, R. Školiak)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Halecký, Korba, 3050 divákov

Trenčín: Hála - P. Mikuš, Heš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Juraj mikuš - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Melichárek, Kóňa, Pardavý - P. Sivák, Húževka, Kútny - Valach, Sikorčin, O. Ďuriš - Rúžička

Skalica: Hamerlík (27. Marlin) - K. Sloboda, Šille, M. Ivičič, V. Vlk, Škadra, M. Zajac - Kocák, R. Školiak, Malík - T. Višňovský, Hollý, Šátek - F. Novák, Hrnčirík, Vaško - M. Horský, Mikušovič

Úvod zápasu poznačili časté vylúčenia na oboch stranách, ale ani rozháraná desaťminútovka nedostala domácich z dobrého tempa. Trenčania rozhodli o výsledku už v druhej polovici prvej tretiny, keď v rozpätí necelých 5 minút štyrikrát prekonali Hamerlíka. V 12. min sa okolo Vlka pretlačil Húževka a otvoril skóre. Už o jeden a pol minúty vyhral Kollár buly, Křetinský rozohral na Nemca a ten tvrdou strelou zvýšil na 2:0. V 16. min sa ocitol osamotený pred skalickou bránkou Melichárek a potvrdil svoje strelecké kvality. Štvrtý gól dali domáci po krídelnej akcii Siváka, ktorý predložil puk Kútnemu do gólového zakončenia. Skaličania síce znížili na 1:4 ešte do konca prvej tretiny, ale už po 87 sekundách hry v druhej dvadsaťminútovke zvýšil Melichárek svojím druhým gólom na 5:1. Na konečných 6:1 upravil v presilovke Poljaček, keď tečoval strelu jedného zo svojich spoluhráčov a vyhnal Hamerlíka na striedačku. Oba tímy zápas už iba dohrávali a napriek viacerým šanciam na oboch stranách sa skóre už nezmenilo. Trenčín nevyužil v poslednej tretine 80 sekundovú presilovku piatich proti trom úspešný nebol ani Melichárek z trestného strieľania.

Hlasy:

Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "V úvodnej tretine to bolo kvalitné a útočne ladené stretnutie. Na našej strane bolo viac šancí, ktoré sme aj premenili a v zostávajúcom priebehu duelu sme naše vedenie udržiavali. Keďže Křetínský si poranil rameno a Nemec koleno, šancu dostali aj ďalší hráči. Verím, že toto bola pozvánka pre fanúšikov na ďalšie súboje."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Z nášho pohľadu sa zápas od úvodnej tretiny nevyvíjal dobre. Do Trenčína sme prišli s úmyslom hrať aktívne, ale súper nás prekorčuľoval. Trenčín bol lepší a zaslúžene vyhral. Z tohto zápasu sa musíme poučiť a neopakovať chyby v ďalších dôležitých dueloch."