Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

04. februára 2017

Vysoká chorobnosť v Banskobystrickom kraji zatvorila 48 škôl a škôlok



Respiračné ochorenia a chrípka zatvorila v Banskobystrickom samosprávnom kraji v tomto týždni 48 škôl a škôlok. Pre vysokú chorobnosť ostalo ...



Zdieľať
llustračné foto. Foto: TASR - Dano Veselský
Banská Bystrica 4. februára (TASR) - Respiračné ochorenia a chrípka zatvorila v Banskobystrickom samosprávnom kraji v tomto týždni 48 škôl a škôlok. Pre vysokú chorobnosť ostalo v desiatich z trinástich okresov kraja zatvorených 17 základných škôl, šesť základných škôl s materskými školami, 16 samostatných materských škôl a tri stredné školy.


Epidemiológovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici evidujú v piatom kalendárnom týždni celkom 10.357 chorých na rozličné respiračné ochorenia, čo predstavuje chorobnosť takmer 2757 na 100.000 obyvateľov v starostlivosti lekárov hlásiacich v tomto týždni. Z tohto počtu je 1244 prípadov chrípky či chrípke podobných ochorení (CHPO), čo jej chorobnosť takmer 332 prípadov na 100.000 obyvateľov.

"V medziročnom porovnaní je však výskyt akútnych respiračných ochorení vyšší takmer o 69 percent a výskyt CHPO dokonca trojnásobne. Epidemiológovia banskobystrického RÚVZ urobili túto analýzu na základe hlásení 61 percent všetkých lekárov pre deti a dorast a 55 percent lekárov pre dospelých z tohto regiónu," informovala hovorkyňa úradu Mária Tolnayová.

Najviac chorých na ARO hlásia okresy Lučenec, Revúca, Brezno a Zvolen. Chorobnosť na chrípku je najvyššia v okrese Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Brezno a Zvolen. Ochorenia na ARO v tomto týždni najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva, teda ľudí od 20 do 59 rokov a deti základných škôl. Takmer zhodný počet chorých je medzi ostatnými vekovými skupinami. Podobný trend je aj vo výskyte CHPO.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
PRIESKUM: S fungovaním demokracie sú nespokojné dve tretiny Slovákov
<< predchádzajúci článok
AFISP: Podporujeme rast nárokov na kvalifikáciu finančných agentov