Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

08. mája 2009

Wilsonic sa sťahuje na novú mestskú plážWilsonic Festival 2009 sa uskutoční 11. až 13. júna v novom bratislavskom plážovom areáli Summer Club Incheba. Podujatie prinesie niekoľko noviniek, jednou z nich je aj zmena miesta konania. Wilsonic sa ...+VideoZdieľať

  Wilsonic Festival 2009 sa uskutoční 11. až 13. júna v novom bratislavskom plážovom areáli Summer Club Incheba. Podujatie prinesie niekoľko noviniek, jednou z nich je aj zmena miesta konania. Wilsonic sa presťahoval z Tyršovho nábrežia na novú mestskú pláž, ktorá vznikne v najbližších dňoch v blízkosti Sadu Janka Kráľa v areáli výstaviska Incheba. Wilsonic prináša svojim návštevníkom bohatý hudobný program na štyroch scénach. Organizátori však priznávajú, že pre krízu sa museli uskromniť. Získali totiž menej sponzorských príspevkov a po vzájomnej dohode ukončili spoluprácu s hlavným sponzorom, ktorého miesto zostalo voľné. Časť financií by ešte mohli získať z Ministerstva kultúry, o pridelení príspevku rozhodne grantová komisia. "Pevne dúfame, že sa jej výsledok dozvieme ešte pred samotným konaním festivalu. Sledujúc vývoj verejných financií, viac sa spoliehame na vás, našich fanúšikov. Veríme, že nás v týchto neľahkých časoch podporíte," píšu na oficiálnej stránke mestského hudobného festivalu wilsonic.sk organizátori.

Jazzanova - I Can See
Hudobníci z celého sveta vystúpia na troch krytých a jednej open-air scéne. Na Wilsonicu a ďalších vybraných svetových festivaloch sa premiérovo predstaví v živej, koncertnej podobe nemecká zostava Jazzanova. Na petržalskom brehu Dunaja vystúpia tiež kanadskí Junior Boys, spoločný projekt kapiel Modeselektor a Apparat – Moderat, Nemec Henrik Schwarz či Američania Kelley Polar. Festival Wilsonic sa tradične zameriava aj na nové a zatiaľ menej známe projekty z USA, Nového Zélandu či Austrálie, napríklad Akira, Daj Ray či Hyperpotamomus.

Jazzanova - Little Bird - Live

Pod názvom Wilsonic Showcases sa zasa skrýva nová platforma na prezentáciu strednej a východnej Európy. Ide o nultý ročník nového projektu a vďaka spolupráci s putovným podujatím MyCity ponúkne hudbu z Maďarska. Mladé, talentované maďarské kapely vystúpia v predvečer festivalu (11. júna) zadarmo.

Vstupenky na festival sú v predaji v sieti Ticketportal, ale aj v internetovom obchode na stránke wilsonic.sk, kde je možné kúpiť si vstupenky za členské ceny.


SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ako si užiť Wilsonic naplno a ušetriť? (5. 5. 2009)
 Wilsonic Festival 2009 sa blíži! (5. 5. 2009)
 Včera bol v bratislavskom PKO micro.Wilsonic (14. 3. 2009)
 micro.Wilsonic s nabitým programom už tento piatok (10. 3. 2009)
 micro.Wilsonic 2009 s nabitým programom už 13. marca! (20. 2. 2009)
 Wilsonic 2008: úspešný festival (13. 6. 2008)
 Ako na festival Wilsonic? (5. 6. 2008)
 Wilsonic aj v mobilnom telefóne. (4. 6. 2008)nasledujúci článok >>
202 nových tímov sa na 25. ročníku Eco-marathon Europe 2009
<< predchádzajúci článok
Tisíci koncert No Name v Košiciach bol famózny

Wilsonic sa sťahuje na novú mestskú pláž - diskusné fórum čitateľov