Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. marca 2013

Za peniaze pre Rómov sa opravovali námestia a zvoniceDo riešenia rómskej problematiky by šiel vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák s ktoroukoľvek stranou, ktorá by ukázala skutočnú vôľu sa témou zaoberať. Pollák takto na ...Zdieľať
romovia BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) - Do riešenia rómskej problematiky by šiel vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák s ktoroukoľvek stranou, ktorá by ukázala skutočnú vôľu sa témou zaoberať.


Pollák takto na stretnutí s rómskymi lídrami na pôde NR SR odpovedal na otázku poslanca Prešovského samosprávneho kraja Miroslava Daňa (Strana rómskej koalície), ktorý sa zaujímal, ako sa mu spolupracuje so stranou Smer-SD.

Rómov v parlamente zaujímalo mnoho čiastkových problémov, ale aj rómska reforma ako celok.

"Treba vnímať, že tie výsledky volieb boli také, aké boli a po tej ponuke participovať na riešení tejto témy, som neváhal," povedal svojim hosťom Pollák.

Ďalej sa vyjadril, že mu je úplne jedno, s ktorou stranou bude spolupracovať, hlavne, aby sa rómska reforma spustila.

Pollák vo svojej splnomocneneckej politike nechce rozlišovať pravicu alebo ľavicu. "Ak to bude nabudúce pravica a bude chcieť, aby som jej s rómskou problematikou pomohol, pôjdem do toho rovnako ako so Smerom," dodal.

Rómovia sa vážne zaujímali aj o úžeru, ktorá sa ich bytostne týka a ktorá mnohým chudobným Rómom výrazne sťažuje život. Pollák oznámil, že týmto problémom sa reforma bude zaoberať tiež, no konkrétnosti nechce prezrádzať, aby sa na opatrenia úžerníci nemohli pripraviť.

Témou diskusie boli aj eurofondy. Pollák sa vyjadril, že očakáva viac peňazí z Bruselu, ako to bolo v programovom období 2007 až 2013. Slovensko vtedy dostalo 200 mil. eur na integráciu marginalizovaných komunít. Pollák kritizoval kompetentných, že Slovensko nedosiahlo s pomocou týchto peňazí žiaden pokrok. Zle nastavený bol podľa neho systém, ktorý dovolil za pomoc EÚ opraviť námestia, zvonice, zriadiť kompostoviská, s ktorými Rómovia nemali nič spoločné.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Šulekove bolo horúco, niekto podpaľoval autá
<< predchádzajúci článok
Zadĺžené Grécko začína objavovať biznis s Tureckom

Za peniaze pre Rómov sa opravovali námestia a zvonice - diskusné fórum čitateľov

nech si degeši5.3. 16:44:20