Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

07. júla 2016

Začína sa Pohoda, ponúkne viac ako 100 hudobných vystúpeníVo štvrtok sa na letisku v Trenčíne začne jubilejný 20. ročník multižánrového festivalu ...Zdieľať
 Začína sa Pohoda, ponúkne viac ako 100 hudobných vystúpení

Na 20. ročníku festivalu Pohoda nebudú chýbať ani diskusie, workshopy a ďalšie sprievodné aktivity.

BRATISLAVA 7. júla  - Vo štvrtok sa na letisku v Trenčíne začne jubilejný 20. ročník multižánrového festivalu Pohoda. Podujatie potrvá do 9. júla a ponúkne viac ako sto hudobných vystúpení. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť aj na diskusie, workshopy a množstvo ďalších sprievodných aktivít.


Nový krytý stage

Hlavnou novinkou aktuálneho ročníka bude nový krytý stage, ktorý ponúkne priestor projektu Red Bull Music Academy. Úspešný koncept, ktorý spája hudobných nadšencov cez vystúpenia umelcov, prednášky a workshopy, zavíta na Slovensko po prvý raz. V rámci neho zahrajú napríklad Josey Rebelle, Koreless, Sevdaliza, Never Sol a spoločný projekt predstavia speváčka Katarzia a hudobník Martin Valihora.Na Pohode sa tento rok predstavia napríklad aj The Prodigy, Sigur Rós, PJ Harvey, James Blake, Flying Lotus, DJ Shadow, Róisín Murphy, Parov Stelar, The Vaccines, Nina Kraviz, Gogol Bordello, Savages, Odesza, Ernest Ranglin & Friends, Nederlands Dans Theater II, Polica, Spor, Easy Star All-Stars, Monsieur Periné, Saul Williams, Dub Pistols, Thundercat, Lola Marsh, Public Service Broadcasting, Vaults, Astronautalis, Hollie Cook, Chicks on Speed, Anna Meredith, Ester Rada, Digital 21 + Stefan Olsdal, My Baby, Bazzookas, Honeyblood, HO99O9, The Moonlandingz, Eagulls, Kiran Leonard, Max Jury, Mbongwana Star, Xenia Rubinos, Sonido Gallo Negro, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, K-X-P, Ash Koosha, Hańba!, Oratnitza, It’s Everyone Else, The Ills, Max Bazowski, Bulp, Núku, Rafo & Pure, Saténové Ruky, Billy Barman, The Tap Tap, Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders, Rozpor, Landless, Lifecutter, Jana Kirschner, Zrní & Janáčkova filharmónia Ostrava, B-complex, Walter Schnitzelsson, David Koller, Bjarki, Lenka Dusilová & Baromantika, Longital Suita, Midi Lidi a DJ Vec. Dánsky hudobník a spevák Alex Vargas a turecká dídžejka a producentka Ah! Kosmos na Pohode napokon nevystúpia.

Pohoda bude okrem iného žiť aj športom

Organizátori pripravili aj bohatý program pre deti. Rodičia a ich potomkovia sa môžu tešiť na kúzelnícke predstavenie Talostan, folklórne súbory Kornička z Trenčína, Terchovček a jeho mládežnícku verziu Terchovec, Komorný orchester ZUŠ Trenčín a zbor Piarissimo, hudobno-pohybový happening tleSKOKrik, Bábkové divadlo na Rázcestí, Čítanie s pánom Mrkvičkom, bábkovo-cirkusové predstavenie Divadla Zkufravon či tanec s bábätkom v šatke.

Svoje programy privezú aj Kempelen Biomatic Orchestra, Tyjátr či Braňo Jobus. Herec Robert Roth bude zasa čítať knihu Hlbokomorské rozprávky (2013) Moniky Kompaníkovej, a to v klavírnom sprievode Vladislava "Slnko" Šarišského.

Pohoda bude okrem iného žiť aj športom. Návštevníci a návštevníčky si budú môcť pozrieť živý prenos štvrtkového semifinálového zápasu majstrovstiev Európy vo futbale ako aj prenosy z etáp cyklistických pretekov Tour de France. Na podujatí tiež vyrastie prvý slovenský minaret. Symbolická stavba je víťazným návrhom Public Art Contest. Autori chcú týmto dielom prezentovať solidaritu s ľuďmi, ktorých zasiahla utečenecká kríza.

Ku komfortu návštevníkov prispeje 500 chemických toaliet, 222 splachovacích toaliet, 156 spŕch s teplou vodou, zubné pasty zdarma v umyvárňach, tri nabíjačkárne, 200 prenosných nabíjačiek, tri mobilné bankomaty, 70 POS terminálov na bezkontaktnú platbu v nápojových centrách, mobilná aplikácia v slovenskom i anglickom jazyku, SMS servis, 60 chatiek, 50 stanov pre päť osôb či 1400 miest na sedenie na tribúnach. Železničná spoločnosť Slovensko vypraví festivalové rýchliky z Bratislavy a Košíc. Okrem toho skráti vzdialenosti počas festivalu špeciálnym festivalovým vláčikom.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Pohode sa predstavia aj výtvarníci na Visual Stage (4. 7. 2016)
 Festival Pohoda 2016 poteší aj milovníkov literatúry. V predaji ostáva posledných 1000 permanentiek. (28. 6. 2016)
 Pohoda 2016: Novinky Pohody 2016 - najviac služieb na kilometer štvorcový (21. 6. 2016)
 Pohoda 2016: Vlakom je to pohoda (16. 6. 2016)
 Red Bull Music Academy stage po prvýkrát na Pohode 2016 (7. 6. 2016)
 Deti na Pohode 2016 (1. 6. 2016)
 Pohoda 2016: Róisín Murphy, DJ Shadow, Jana Kirschner, David Koller Red Bull Music Academy a ďalšie novinky (18. 5. 2016)
 Pohoda Deň_FM 18. mája aj s Lola Marsh (10. 5. 2016)
 Nina Kraviz a The Vaccines na Pohode 2016 (1. 4. 2016)
 Pohoda 2016: Najväčší slovenský festival spustil nový web (30. 3. 2016)nasledujúci článok >>
RETRO: Do mora v pančuškách, za plavky do väzenia
<< predchádzajúci článok
V USA sťahujú po požiaroch nazad vyše 500.000 hoverboardov

Začína sa Pohoda, ponúkne viac ako 100 hudobných vystúpení - diskusné fórum čitateľov