24hod.sk    Šport    Hokej

31. decembra 2005

Zafúkalo len Slovan

39. kolo hokejovej ST Extraligy

Včerajšia snehová kalamita na území Slovenska zasiahla aj do programu 39. kola hokejovej ST extraligy. Zápas Zvolen - Slovan z tohto dôvodu nemohli odohrať, pretože výprava Bratislavčanov uviazla na starej ceste (diaľnica bola uzavretá) pri Seredi v zápche, ktorú zapríčinili viaceré kamióny. Dohodnutý náhradný termín zápasu je utorok 7. februára. Do Nitry sa zasa nepodarilo pricestovať delegovaným rozhodcom, a tak duel proti Martinu viedli domáci arbitri.
V zvyšných zápasoch sa trikrát darilo favoritom. Trenčania doma zaknihovali povinné víťazstvo, aj keď iba dvojgólové, nad snaživými Skaličanmi. Ešte viac sa však usiloval na ľade nitrianskeho lídra nováčik Martina, ktorý bol viac ako vyrovnaným súperom a prehral iba tesne o gól. Do tretice vyhrali aj Košičania, keď v Žiline dovolili domácim streliť gól iba v prvej tretine, ďalšie tri už dávali len východniari. V podtatranskom derby bola kvalita na strane Popradu a Liptovský Mikuláš tak zostáva naďalej na dne extraligovej tabuľky.

10. L. Mikuláš 39 8 0 5 1  25  71:118 29
Legenda: počet zápasov, víťazstvá (3 b), víťazstvá po predĺžení (2), remízy po predĺžení (1), prehry po predĺžení (0), prehry (0).

Trenčín 2:0 Skalica
(1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 18. Lezo, 28. Gabriš, vylúčení: 8:5, navyše: Kútny 10+DKZ za zhodenie rukavíc a nešportové správanie - Komárek 10 za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, Pred 1 362 divákmi rozhodovali: Marušin - Višňovský, Gajan.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, P. Mikuš, Homér, Mocek, Juraj Liška, Hriňa, Gabriš - Melichárek, Kóňa, Kútny - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Sikorčin, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha.
SKALICA: Hamerlík - M. Ivičič, M. Křetinský, V. Benák, Zajac, Klement, Komárek, Dostál - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Dornič, Vala, Liščák - Hrnčirík, R. Sýkora, Grill - Krumpál, M. Hrtús, M. Malík.

Nitra 3:2 Martin
(1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 14. M. Štefanka, 52. Kollár, 55. Ľ. Kolník - 9. Važan (Klepáč, Beran), 24. Cebák, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Pred 1 800 divákmi rozhodovali: D. Konc - Mášik, Moravec.
Nitra: Lakosil - J. Kováčik, B. Majeský, D. Milo, Hruška, Švarný, V. Vlk, Petrina - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - J. Mihálik, T. Chrenko, Musil - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, S. Saliji.
Martin: Ševela - Cebák, Klepáč, Ratveiský, Vantroba, Stolárik, Chromý - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, Holečko - Bulík, Zetík, Beutel - Hanes, Kuric, P. Tabaček.

Poprad 3:1 L. Mikuláš
(1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 10. Vorobel, 29. a 53. Jasovský - 25. Kopecký, vylúčení: 10:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Pred 1 766 divákmi rozhodovali: J. Konc - Kubuš,
T. Orolín.
Poprad: Kožuch - Michal Segľa, M. Turan, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, Fabian, Bambúch - Zavacký, Faith, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, M. Haščák, Martin Segľa - Gurčík, Mašlonka, Smolka.
L. Mikuláš: Falter - P. Lištiak, Rúfus, M. Šterbák, Fatyka, Devečka, Tomaška, Grman, M. Dropa - Kövér, Pleva, Kopecký - B. Pohanka, Žemlička, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Bartík - Hovorka, Trochta, Kriška.

Žilina 1:3 Košice
(1:0, 0:3, 0:0)

Góly: 11. V. Král - 31. Kmiť, 36. Jenčík, 39. Horáček, vylúčení: 9:10, navyše: Lažo na 10 min za napadnutie, Podhradský (obaja Košice) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Pred 1 566 divákmi rozhodovali: Jakubec - Bulko, Krpelec.
Žilina: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Senko, Dlouhý - Kokavec, S. Gron, Kontšek - Michel Miklík, R. Rehák, V. Král - M. Gálik, Hreus, Krajči - Oravec, Jabrocký, Verčík.
Košice: Petrík - Kledrowetz, M. Varga, P. Podhradský, Kall, Horáček, Frühauf - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Hvila, Michal Lukáč, Šimurda - Dravecký, Sabol, M. Slovák.

Hlasy trénerov

Milan Hovorka, Trenčín: „Potvrdili sme, že ak súperovi nedovolíme aktívnu hru, dokážeme zvíťaziť.“
Pavel Pazourek, Skalica: „Nehrali sme dobre. Góly sme dostali po hrubých chybách a za-slúžene sme prehrali.“
Ladislav Svozil, Poprad: „Boli sme nekompletní a preto sme radi, že sme sa rozlúčili so starým rokom víťazstvom, čo je tiež veľmi dôležité. Nám dnes výborne zahrala druhá formácia.“
Ján Majdek, asistent trénera L. Mikuláša: „Nepremenili sme niekoľko šancí, čo je naša stará bolesť. S jedným gólom sa ťažko vyhráva, ale myslím si, že sme mohli dosiahnuť lepší výsledok.“
Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Martin hral veľmi dobre takticky a mali sme s ním problémy, lebo sme zahadzovali svoje šance. Nezlomnou vôľou sme však napokon stretnutie v tretej tretine aj s dávkou šťastia otočili.“
Rudolf Uličný, Martin: „Napriek snehovej kalamite, dlhému cestovaniu, či tomu, že naši dvaja hráči zostali zaviati na ceste, sme hrali zodpovedne, no trpeli sme na nepremieňanie šancí. Domáci dokázali sústavným tlakom napokon vydrieť víťazstvo.“
Ján Šterbák, Žilina: „Chceli sme urobiť lepší výsledok. Mali sme problém reagovať na pohyb súpera v útoku, v obrane sme robili chyby, čoho výsledkom boli tri góly v našej sieti.  Súper hru kontroloval a nám je ľúto, že sme nezvíťazili.“
Miroslav Marcinko, asistent trénera Košíc: „Až na úvodnú tretinu, v ktorej sme doplatili na množstvo vylúčení, to bolo
z našej strany dobré.  Boli sme rýchlejší v kombináciách. V tretej tretine sme sa sústredili na udržanie víťazstva.“