24hod.sk    Šport    Hokej

31. októbra 2005

Záhoráci prehajdákali náskok

Kompletným programom 21. kola pokračovala včera hokejová ST Extraliga.

Repríza vlaňajšieho finále play-off na zvolenskom ľade tentoraz nesľubovala príliš kvalitnú hru, pretože ani jedno mužstvo nehrá v optimálnej forme. Súperi však príjemne prekvapili a v jednom z najlepších duelov sezóny pod Pustým hradom priaznivcov potešili. Domácich navyše hrialo aj tesné víťazstvo. Nitra nepotvdila úlohu favorita proti poslednému Martinu. Opäť sa na domácom ľade trápila, mala problémy so streľbou a napokon bola rada, že aspoň remizovala. Kvalitný hokej videli diváci v Trenčíne. Dukla pokračovala v dobrých výkonoch a keďže herný vzostup zaznamenáva aj Skalica, do konca sa bolo na čo pozerať. Záhoráci však prehajdákali dvojgólový náskok z prvej tretiny, čo ich môže mrzieť. Nekompromisný boj prinieslo podtatranské derby v Poprade. Liptáci vychádzali zo zabezpečenej obrany do nebezpečných protiútokov, takže favorit musel neustále myslieť aj na zadné kolieska. V predĺžení mali viac šťastia domáci. Košiciam stačilo na úspech v Žiline pozorne strážiť stredné pásmo a využívať okienka v defenzíve domácich. Tí nenašli kľúč od bránky východniarov a vyšli strelecky naprázdno.

(2:2, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Babka, 20. Turek, 33. Weissmann, 42. Šechný z tr. strieľania - 10. Kováč, 18. Kudělka, 43. Němčický. Rozhodcovia: Ország - Bednár, Halecký, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2 341 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Babka, Klepáč, Priechodský, Štork, Ščibran, Škuta, Velebný - Paciga, Turek, Cibuľa - Weissmann, Šechný, Hanzal - Hanes, Gašpar,       J. Čierny - Šimčík, Jurík, Lipták.
SLOVAN: Rybár - Kudělka, Jendek, K. Sloboda, R. Sloboda, Hecl, Ďurák, Špila, Wagenhoffer - Kováč, Klouda, Junas, Dornič, Jánoš, Němčický - Kucharczyk, Prokop, Macho - Pék, Ulehla.

TRENČÍN 3:2 SKALICA
(0:2, 3:0, 0:0)

Góly: 23. a 34. Baláž, 32. Majeský - 2. Hartmann, 16. Jarolín. Rozhodcovia: Baluška - Horínek, Galamboš, vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3 396 divákov.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homer, Mikuš, Kuchyna, Gabriš, Liška, Mocek - Melichárek, Kóňa, Micka - Sivák, Húževka, Zlocha - Nemec, Poljaček, Majeský - Kútny, Sikorčin, Baláž.
SKALICA: Hamerlík - Benák, Flamík, Ivičič, Křetinský, Komárek (40. Dostál), Zajac - J. Mikuš, Vala, Liščák - Školiak, Jarolín, Hartmann - Mucha, Hrnčirík, Malík.

NITRA 2:2 MARTIN
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 33. Chrenko, 60. Kováčik - 32. Kuric, 48. T. Višňovský. Rozhodcovia: F. Mihálik - Bulko, Mészáros, vylúčení: 6:5 (navyše: Kolár 5+DKZ, Hruška 5+DKZ - Kolba 5+DKZ, Kuric 5+DKZ, Vantroba 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4 081 divákov.
NITRA: Fikrt - Vlk, Petrina, Milo, Hruška, J. Kováčik, B. Majeský, Švarný - Podstavek, T. Chremko, Kmeč - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Štefanka, Čacho,- S. Saliji, Mihálik, G. Saliji.
MARTIN: Rovnianek - Cebák, Hančák, Kolba, Vantroba, Stolárik, Stančok, Chromý, Michnáč - Török, Kulík, Koložváry - T. Jaško, Kuric, T. Višňovský - Pokrivčák, Holečko, Važan - Šimo, Zachar, Beutel.

POPRAD 3:2 p.p. l. mikuláš
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 31. Zavacký, 48. Martin Segľa, 62. Jasovský - 33. Ro. Huna, 60. Kopecký. Rozhodcovia: Lauff - Korba, Kubuš, vylúčení: 6:2 (navyše Žemlička 10 min, Turan 5+DKZ), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2 407 divákov.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Fabián, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, Turan, Gurčík - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, Žemlička, Piatak - Zavacký, Haščák, Martin Segľa.
L. MIKULÁŠ: Falter - Lištiak, M. Školiak, Droppa, Kadlubiak, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus - Kopecký, Trochta, Šebo - Opatovský, Hovorka, Milec - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška - Bohucký, Polák, Krátky.

ŽILINA 0:3 KOŠICE
(0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 18. Podhradský, 36. Lažo, 38. Krayzel. Rozhodcovia: Jonák - Valach, Tvrdoň, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1 696 divákov.
ŽILINA: Lipovský - Nádašdi, Ficenc, I. Droppa, Ratulovský, Senko, Dlouhý, Škorvánek, Sedláček - Michal Miklík, Beran, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Krajčí - V. Král, M. Hreus, S. Gron - Kokavec, R. Rehák, Verčík.
KOŠICE: J. Laco - Kledrowetz, Frühauf, Horáček, Bombic, Topoli, Podhradský - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Michal Lukáč, Krayzel, L. Hvila - Lažo, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, T. Marcinko, M. Varga.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, asistent trénera Žiliny: „Diváci videli dobrý hokej najmä v prvých dvoch tretinách, keď sa hra prelievala na oboch stranách. Žiaľ, o výsledku rozhodlo výraznejšie zaváhanie pri presilových hrách.“

Vladimír Staš, asistent trénera Košíc: „Dlhšie sme nebodovali, preto sme chceli v Žiline uspieť. Podali sme vysoko taktický a disciplinovaný výkon. Podržal nás aj brankár Laco a z víťazstva máme radosť.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Bol to zápas presilových hier a oslabení, v prvých dvoch tretinách sme hrali zaujímavý hokej, škoda nepremenených šancí v druhej. V tretej sme sa dostali trochu do psychickej traumy a sme radi, že body zostali doma.“

Josef Augusta, tréner Slovana: „Boli sme veľmi dobrí v prvej tretine, v druhej nás zastavili viaceré vylúčenia, čo je proti takému mužstvu zlé a hráči sa vyčerpajú. Oslabovky rozhodli o tom, že domáci vyhrali.“

Juraj Boldiš, asistent trénera Trenčína: „Ukázali sme chuť po víťazstve, chceli sme potvrdiť stúpajúcu krivku výkonnosti a odčiniť minulú domácu prehru. Divákom sa zápas musel páčiť a verím, že prídu aj nabudúce.

Milan Klement, asistent trénera Skalice: „Najlepšia z našej strany bola paradoxne tretia tretina. V prvej časti stretnutia sme síce dvakrát skórovali, ale boli to naše jediné dve strely.’’

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Hráči si musia uvedomiť, že súper k nám príde brániť a nebude ho jednoduché zdolať.“

Ján Faith, tréner L. Mikuláša: „Zo streleckej prevahy v prvej tretine sme nič nevyťažili. Popri nešťastnej prehre ma mrzí zranenie Školiaka a Roberta Hunu.“

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Všemožne sme sa snažili, ale našťastie sa nám podarilo v zložitých okamihoch aspoň vyrovnať.“

Milan Jančuška, tréner Martina: „V závere zápas nemal nič spoločné s fair-play, pretože do jeho priebehu zasiahol niekto tretí.“